Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Az hogy Orbán engedi a további...

Az hogy Orbán engedi a további parlamenti választásokat, bizonyítja a demokrácia szeretetét?

Figyelt kérdés

Nézzük a tényeket : a jelenlegi FIDESZ-KDNP kormánykoalíciót a nép választotta meg 2/3-al rögtöne gymás után. Namost a 2/3 többséggel felhatalmazott kormánynak joga van alkotmányt módosítania. Ez tény.


Megtehette volna a kormány, hogy az alkotmányos szavazást eltörli és átírja úgy, hogy az akkori parlamenti erőviszonokat hagyja örökre. Ekkor nem lennének választások többet és a Fidesz maradna hatalmon örökre. Megtehette volna, hisz akkora felhatalmazást kapott az emberektől, hogy alkotmányt tudott volna módosítani, ahol akart volna.


Ezt azonban nem tette ! Nem tette meg és nem is volt szándékában. Pedig mostantól örökre Fidesz kormány lehetne méghozzá a legdemokratikusabb polgárok által szavazott módon. Ez a legékesebb bizonyítéka számomra a kormány demokrácia szeretetének. Mi a véleményed?



2017. aug. 27. 20:23
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
92%

Azért kicsit el vagy tájolva kérdező.

Nem értesz a gazdasághoz.

Nézzük mi van az angoloknál, akik elkezdtek kilépni.

Kivonulnak a külföldi cégek.

Itt is az történne, csakhogy itthon közel 1-1,5 millió embernek adnak megélhetést. Egy év alatt ennyi munkanélküli padlóra küldené az országot.

Nem beszélve olyan cégekről, akik ezeknek a beszállítói lásd, Merci, Audi, Bosch, Samsung, Suzuki, csak, hogy a legnagyobbakat említsem, akik a GDP közel felét adják.


Hamar Game Over lenne itt.

2017. nov. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
80%
Nem szavazott a Fideszre a szavazók 2/3-a sohasem.
2018. jan. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
8%

Orbán amint megtehette átírta az Alkotmányt, ebből lett az Alaptörvény, amit eddig legalább hétszer módosítottak!

Fércmunka, az aktuálpolitika kiszolgálója.

2018. jan. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
76%

Észak-Koreában is vannak választások. Bár csak egy jelölt van a lapon, és ha megfordulna a fejedben hogy bármit okoskodsz, indulsz ellenfélként vagy érvénytelen szavatzásra buzdítasz, akkor munkatáborba küldenek. Akkor most ott is tombol a demokrácia? Mesélj már.


Orbánnak kényelmes hogy van legitimitása a hatalmának. De írt egy olyan választási törvényt ami lehetetlenné teszi a leváltását. 48%-ot kapott kb, ami akárhogy csűrjük-csavarjuk, nem többség. Viszont a rendszer miatt ezzel kétharmadnál is több parlamenti képviselője van. A megosztott ellenzék miatt (amihez ő is hozzájárul elég rendesen) kb 30% fölött kéne elérnie, hogy kormánypárt legyen.

Nem demokrata, csak okos diktátor, tudja hogy nem tudna fegyveres, totális diktatúrát bevezetni ahol megszünteti a választásokat, úgyhogy megadja a szabadság illúzióját de azért okos törvénykezéssel már rég megakadályozta hogy leváltsa bárki.

2018. ápr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
Nézzük a tényeket! A Fidesz az általad említett kétharmaddal úgy megváltoztatta a játékszabályokat, hogy csak ő nyerhet. Ez pedig neki nagyobb érdeke, mint maga, a választási rendszer eltörlése, mert így legalább látszatra négyévente legitimálja magát, és ha nem lenne választás, akkor nemzetközi szinten végképp semmibe vennék.
2018. ápr. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
Lefosom a bokamat b+. Mi lesz itt 10 ev mulva? "kedves vezető?" annyira hulye vagy hogy nem latod hogy puha diktaturat epit ki. Azaz a celja, hogy te ugy erzed hogy demokraciaba elsz de amugy k**vara nem.
2018. ápr. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
Hagyjad rá! Működik neki a net, szóval még boldog. MÉG.
2018. ápr. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 Alex Fly ***** válasza:
@22: dehogynem. Strassbourgban a Sargentini-jelentés szavazásán megvolt neki a kétharmados többség...
2019. jan. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

Az NDK-ban is volt választás, mégsem mondhatjuk, hogy demokrácia volt.

A demokráciának több jegye van, és nem csak az, hogy van választás. Egyébként is csak egy látszatválasztás az, amikor matematikai esélye sincs annak, hogy más nyerjen.


Hol a szabad sajtó, a kiegyensúlyozott közmédia?

Hol a független igazságszolgáltatás, Alkotmánybíróság, bíróság, ügyészség...

Hol az elfogulatlan Választási Iroda, Választási Bizottság

Hol az elfogulatlan Házelnök, Államfő?

És még sorolhatnám mindazokat, akik szolgálják Orbán autokrata gépezetét.


És hol van a fékek, és ellensúlyok? A Fidesz mindent központosított, a maga irányítása alá szervezett, hogy az ellenzéknek semmi beleszólása ne legyen semmibe.


De nem csak az ellenzékről van szó, az állampolgároktól is rengeteg jogot elvett, a teljesség igénye nélkül néhány:

- a sztrájkjogot gyakorlatilag ellehetetlenítették, ami maradt belőle, pont alkalmatlan arra, amire hivatott: komoly nyomást gyakorolni a munkáltatóra. A túlságosan enyhe korlátozott sztrájk annyit ér, mint régen a figyelmeztető sztrájk.

- népszavazási témakörök leszűkítése gumiszabályokkal. Most már gyakorlatilag mindenféle mondvacsinált ürügyekkel csak azokat a népszavazási kérdéseket engedi az elfogult Választási Bizottság és Választási Iroda, amit a Fidesz akart. Hány kérdést nyújtottak be 2010 óta, és hányat hagytak jóvá, vagyis hányban indulhatott aláírásgyűjtés?!

- tájékozódáshoz való jog. A közérdekű adatokat eleve elérhetővé kellene tenni, ebben az előző MSZP kormánynak is volt tartozása, viszont ha kikértek adatokat, akkor azt ingyen adták az adatigénylő részére, és úgy rendszerezték: Excel táblázatban, vagy akárhogyan, hogy könnyen feldolgozható, kereshető legyen az adat, ha éppen így. Most irreálisan sok pénzt kérnek érte, és teljesen használhatatlan módon adják ki: alig láthatóan nyomtatják ki, majd beszkennelik, és úgy küldik el, hogy olvasni se lehessen, és nem ritkák a kézírásos dokumentumok sem, ami kb. macskakaparásos betűkkel vannak. Ráadásul iszonyatos sok pénzbe kerül a pereskedés, mert szinte mindig pereskedni kell, hogy sokára kapják csak meg ezzel is leterheljék az oknyomozókat, ill. addig is el tudják tüntetni, meg tudják hamisítani a bizonyítékokat. Eddig még úgy ahogy a bíróság jól végezte a dolgát, sok keresetnek helyt adott, de most már a bírósági rendszert is megváltoztatják, és Fideszhez lojális bíróság lesz, így borítékolható az ítélet.

- tüntetéshez való jog megcsonkítása. Számos módon csonkították meg a tüntetési jogot, és tettek kísérletet erre. Kezdve azzal, hogy volt olyan, hogy az összes területet évekre előre lefoglalta a Fidesz jeles ünnepnapokon, mint pl. március 15., hogy ne engedélyezhessen a rendőrség szervezett tüntetéseket oda, főleg ne emelvénnyel, hangosítással. de aztán kitalálták, hogy lakott területen se nagyon lehessen, hiszen zavarják a lakókat, politikusok lakásához meg pláne, és még sorolhatnám a megszorításokat.

- Leszűkítették azok körét, hogy kik támadhatnak meg törvényeket az Alkotmánybíróságon, és eleve csökkentették az AB jogkörét, hatáskörét. Számos törvényt illetően nem vizsgálódhatnak.

- Nagymértékben módosították a munkavállalóknak való felmondási lehetőségeket is. Régen csak komoly indoklással lehetett felmondani, amit a munkavállaló megtámadhatott a bíróságon, a Fidesz törvényt hozott, hogy indoklás nélkül lehessen felmondani a munkavállalónak. Mivel az AB ezt a törvényt alkotmányellenesnek találta, a Fidesz úgy oldotta meg, hogy versenyszférában "lojalitás hiányára" hivatkozva, közszférában "bizalomvesztésre" hivatkozva lehessen felmondani. Mondanom se kell, ha a munkáltató azt mondja, hogy ezek megcáfolása mind bizonyíthatatlan, így nem lehet pert nyerni.

- szólásszabadság korlátozása. Megtiltották a közintézmények dolgozóinak, hogy bármiben is nyilatkozzanak, bármilyen információt kiadjanak. Tehát nem tájékoztathatnak, hogy milyen problémák vannak pl. a kórházban, a sajtó csak a kommunikációs igazgatóhoz fordulhat, aki nyilván nem mond semmit. Volt arra is példa, hogy magánembert egy önkormányzat perelt be a facebookos véleménye miatt.

- A közszereplőknek sokkal kevesebbet kell eltűrniük. Perelhetnek össze-vissza.

Ez látszólag nem korlátozza a demokráciát, pedig de. A munkavállaló sokkal kiszolgáltatottabbá válik, és egzisztenciális nyomásgyakorlás alá van véve.


Tehát a demokrácia nem csak azt jelenti, hogy van-e választás.

2019. jan. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

A véleményem az, hogy jó nagy marhaságot írtál.

Először is a kétharmad nem jogosít fel egy pártot sem az Alkotmány módosításra, nehogy megszüntetésére.

Másodszor ha nincs parlamenti választás az diktatúra egy sötétebb formája. Innen már csak féllépés a zsarnokság.

Bár a Orbán és tettestársaitól minden gazemberség kitelik, Orbán van olyan okos, hogy ezt ne lépje meg, mert az EU igen morcos lenne. (Onnan jön a pénz, amit el lehet lopni!).

2019. jan. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!