Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért olyan fontos ez a...

Miért olyan fontos ez a kettős állampolgárság?

Figyelt kérdés
Miért kell kelteni a feszültséget? Miért nem jól van minden úgy ahogy most van? Mi a célja ennek az egésznek??
2010. máj. 25. 18:18
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
35%

Én önmagában megértem a kettős állámpolgárságot. Igen is meg kell adni a határon túli magyaroknak, magyarok mint mi.

Nekem sajnos azzal van a bajom, úgy vélem itt az országban sokkal nagyobb problémák vannak, deviza hitelek plafonon, munkanélküliség, bűnözés, otthonteremtés stb és még sorolhatnám. Szép dolog ez csak nem most nem ebben az időben. Sokkal fontosabb dolgokkal kellene most foglalkozni, ami 10 millió embert érint. Ezzel nem akarom bántani a határon túli magyarokat, de ennek nem most van itt az ideje.

2010. máj. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
73%
Azért, mert ma egy nigériai kisfiú sokkal könnyebben megkapja az állampolgárságot, mint egy középkorú erdélyi. Mellesleg minden ország AUTOMATIKUSAN megadja a kettős állampolgárságot annak, aki kéri, szinte csak mi nem, és ez elég gond. Jó lenne a kinti magyarságnak, mert 1) már Trianonnál kijárt volna nekik, 2) ez sokat segítene a jogérvényesítésükben, és meg lehetne olyan gusztustalan dolgokat akadályozni, mint a nyelvtörvény, 3) hosszútávon akár bizonyos fokú autonómiát is kaphatnának ezáltal. Nekünk annyit jelentene, hogy erősítené az egy nemzethez tartozás tudatot, ami nélkül a nemzetek eltűnnek a történelem süllyesztőjében. Ezt Amerikánál is láthatjuk. Egy etnikai olvasztótengely az egész, de majd' minden házon kinn van az amerikai zászló, és mind büszkén vállalják, hogy AMERIKAIAK, és nem félnek meghalni a hazájukért. Sok minden hülyeséget csinálnak, de ebben példát kéne venni tőlük.
2010. máj. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
48%

19:50!

nem tettem fel olyan kérdést, mivel olyan 2 hete regeltem csak ide...

És én nem vagyok rossz véleménnyel a magyarokról csak sajnos ez az igazság. Mivel nálunk kevesebb minden pl lakás, így a fizetés is. És azért a kevés pénzért, ami nekünk ígyis több, ezért elmegyünk dolgozni!!! nektem meg az kevés, és ezt el is hiszem, és sajnálom is, de sajnos ilyen a kormány, erről nem én tehetek...

2010. máj. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
79%
Kelteni a feszültséget?Csak szloovákia hisztizik megint...kit érdekelnek?Érdekes a románokat,szerbeket nem nagyon zavarja a dolog....A kettős állampolgárság bevett európai szokás,nem a magyarok találták ki.....Nem szabad most meghunyászkodni szlovákia előtt ,mert csak bátrabb lesz...Már így is túl nagy a pofájuk,mert eddig mindig csak benyalt nekik a magyar kormány.A kettős állapolgárság nem elcsatolást lehet sehol sem,épp ezért nem zavarja Romániát sem,sem más normális helyeket.A szlovákoknak magyarfóbiája van,ha nem csinálunk semmit akkor is állandóan minket figyelnek,teljesen mindegy,paranoiások,.ugyan ,hogy foglalnánk el ,sereg nélkül?É még mindig hisznek ficónak,meg szlotának.
2010. máj. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
78%

19:50

19:16-nak igaza van. Miért bántod? Azért mert Ő itt szeretne dolgozni? Neki a kevesebb is elég, csak itt dolgozhasson. Mehetne máshova is : D,Fr,GBR,Usa.

De Ő itt szeretne dolgozni, letelepedni, mert magyarnak érzi magát. Neked ez fáj? Ha fáj, akkor legalább ne irj ilyen elutasítóan vagy ne irj semmit. Nem magadat égeted le, hanem a magyarokat.

2010. máj. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
62%

A nép akaratából Orbán elvtárs hatalomra került. Mivel megígérte, hogy bevezeti a kettős állampolgárságot, nem akar hazugsággal kezdeni, nem akar úgy járni mint Gyurcsány elvtárs. Megigérte a vagyonadó azonnali eltörlését is és remélem, hogy nem hazudott. Mivel az EU-ban élünk és hamarosan az összes nagy Magyarországi terület is csatlakozni fog, a kettős állampolgárság csak gesztus lesz.


Egyébként Hofinak volt igaza és a kérdésével egyet tudok érteni, mert rendkívül időszerű: Elvtársak, urak nem lesz egyszer bajom abból, hoy 56-ban itthon maradtam?

2010. máj. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

" Az "Orbán így akar több millió Fidesz-szavazóhoz jutni" és epszilon sugarú környezete orbitális szamárság. A Fidesz ugyanis nem akar azon változtatni, hogy csak magyarországi állandó lakcímmel rendelkezők szavazhassanak. Vagyis a kettős állampolgársággal NEM, ismétlem, nem jár magyarországi szavazati jog. "


Most egyből nem is, elég ha ez "megoldódik" 4 év múlvára.

2010. máj. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Na, a nagyhatalom már belepofázik a dolgunkba:

[link]

2010. máj. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem tudtak pofázni amikor a nyelvtörvényt hozták????
2010. máj. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
77%
Kedves Határon túliak! Én szivesen látlak benneteket, de ha megindul az áttelepülés Magyarországra akkor a Nagy -Magyarország területéről eltünnek a magyarok és ez fájó nekem. Meg sokan szeretnek ott élni ahol vannak pl Erdély. Valami olyat kéne kitalálni ami nem ahoz vezet, hogy a szomszédos országokban csak román szerb, szlovák.. lakos lesz. El kéne szaporodni a magyaroknak, a gazdasági jogi helyzetet meg egységesre kéne felhozni a Kárpát medencében. Na meg a tanulási, munka leheőségeket is! Hogy bárki ki-be vándorolhasson, az ne zavarja meg a magyarság sűrűségét a Kárpát medence bármely táján.
2010. máj. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!