Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért olyan fontos ez a...

Miért olyan fontos ez a kettős állampolgárság?

Figyelt kérdés
Miért kell kelteni a feszültséget? Miért nem jól van minden úgy ahogy most van? Mi a célja ennek az egésznek??
2010. máj. 25. 18:18
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
75%
Namert ha valaki megkapja a kettős állampolgárságot attól még nem fog ugyanúgy Szlovákiában meg Romániban élni? De. Viszont lesz pár kötelezettsége/lehetősége Magyarországon belül is (péládul a szavazati jog), és hoppá... Orbán bácsi aranyos volt, adott nekünk magyarságot, szavazzunk rá! Igen, Orbán úgyanígy gondolkozik, majdnem egymillió új szavazóval számol.
2010. máj. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
60%
Hihetetlen, hogy mennyire elhagyta magát ez a nép (a nemzet szó már meg se illeti). Más országokban mindenki egyöntetűen kiállna azért, hogy a testvéreik megkapják saját országuk állampolgárságát.
2010. máj. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
91%

Kedves harmadik!!!!

Csak tudod azért a pénzért amiért Te és sokan mások nem vagytok hajlandóak dolgozni azért egy külföldi hajlandó elmenni!!! Ne a külföldieket utáld, hanem a munkáltatódat, mert nem képes többet fizetni!!!


Kérdező!

Szlovákiai vagyok, és rohadtul vágyom a kettős állampolgárságra! Mivel nem akarok többet Szlovákiában élni!!! És rendőrtiszti főiskolára szerettem volna menni, sajnos nem lehet mert nem vagyok magyar állampolgár, Szlovákiában pedig nem akartam tanulni. És a hugom szintén rendőrtisztit szeretné 2 év múlva megcélozni, és nagyon remélem hogy sikerül neki!!!!


És nagyon szar úgy élni, ha átmegyek Esztergomba leköcsögöznek meg hülye tótnak neveznek, miközben én NEM VAGYOK SZLOVÁK!!! Ugyanolyan magyarok vagyunk mint Ti, csak épp a fejünk fölött étlépett a határ!!!


És nemcsak a szlovákok szíttják a feszkót, hanem a magyarok is. A Fidesz tett olyan kijelentést, hogy Kassa még egyszer Magyarországhoz fog tartozni! És ez a kijelentés és kiütötte a biztosítékot a Ficonak!

2010. máj. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
38%

A 18.51 megadja a választ!

A 1858 és a 18,43 nem tudom,hogy akkor is ilyen nagy hazafi lenne,ha ő maradna munka és megélhetés nélkül bárki miatt!

Ha csak arról lenne szó,hogy a határontúliak érzelmi alapon kérnék az állampolgáságot,akkor az OK lenne. De legtöbbjük anyagi hasznot remél tőle. A jelenlegi Alkotmány sem ismer,csak teljes jogú állampolgárságot! Igaz,hogy van olyan törvény,hogy egészségügyi ellátást stb.csak járulékfizető kaphat, de ezt a Fidesz bármikor megváltoztathatja.

Nem véletlen,hogy most CSAK az állampolgárság megadásáról akarnak szavazni. A választójogukkal kapcsolatos kérdésekről pedig majd akkor,ha módosítják a választójogi törvényt!

Amit Matolcsi közzétett az adópolitikájukról, az azt jelenti,hogy a vállakozók terhei csökkennek (amit majd zsebre raknak) a kiskeresetűek pedig fizethetik a magasabb Áfát,és lejjebb süllyednek a nyomorba.

Azok az emberek,akik nem jómódúak és nem gazdagok,kevés a jövedelmük, 1-2 éven belül rájönnek,hogy a Fidesz rosszabb,mint az eddigi kormányok,és a következő választáskor (már ha lesz) leakarják őket váltani. Ha a határon túliak is szavazhatnak,akkor ők hálából az állampolgárságért a Fideszre fognak szavazni. Ez annyit jelent,hogy a belföldiek hiába akarnák a Fideszt elzavarni,a külhoniak hatalmon tartják majd.

Nem ártana gondolkodni,még a Jobbikosoknak sem!.Nem a külhoni magyarok ellen van,aki nem ért egyet a kettős-állampolgársággal,hanem éppen a hazája miatt! Legalábbis,aki nem akar egy diktatúra-szerű társadalomban élni.

2010. máj. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
33%

"ÉS NEM MERNEK KIÁLLNI A HAZÁJUKÉRT"


És az anyagi vonzatát is te állod?

2010. máj. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
77%
19:06 - Alapesetben örülnék is, ha nem állna e mögött az intézkedés mögött is hátsó szándék. Megnyugtatlak, Orbán nagy ívben tesz a határontúliakra, és a kettős állampolgársággal az elcsatolódás problémája amúgysem oldódna meg. Papíron magyarok lennének, de ugyanúgy kinéznék őket a szomszédos országokból, ráadásul Szlovákiában olyan magyarellenes hullámot indítana el hogy mindjárt meggondolná magát minden magyar, hogy akarja-e ezt a kettős állampolgárságot. Annak már több értelme lenne, hogy például Miskolcra költöztetik őket, a romákat meg vissza a saját országukba (nehogy már kirekesszük őket).
2010. máj. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
71%

19:16- os vagyok.

A kettős államp. sokat segjtene azokon akik Mo-n szeretnének letelepedni. mert mivel nincs állampolgárságunk, kell letelepedési engedély, meg minden ilyen hülyeség, kölcsönt nem kaphatunk. És vannak olyan pályák melyekre esélyünk sincs jelentkezni, ilyen a rendőrtiszti, melyet én szerettem volna, de ilyen pl az ügyvég is. 2 volt osztálytársam végez jogon és ügyvéd szeretne lenni, ha nem lesz állampolgárság akkor megszívják, mert azzal a diplomával nálunk nem lehetnek ügyvédek, nálatok szintén nem dolgozhatnak, mert nem állampolgárok. Szívás...

Miért nem megyünk szlovák egyetemre? Mert nekünk is szlovák valamilyen szinten idegen nyelv, s ÉN az anyanyelvemen szeretnék tanulni!!! és tanulok is a Pázmányon, de az mégsem rendőrtiszti... :-(

2010. máj. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
92%

mert nem ők költöztek át szlovákiába, hanem a határ ment odébb. ahogy az egyik híradós műsorban elmondta a bácsika is, felháborodva.


hány évig volt az a terület a magyaroké? ezeregyszáz.

hány éve a tótoké??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

2010. máj. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
12%

19:16-os :Nem tettél fel már itt egy kérdést,hogy nyomozónak akartál idejönni tanulni?Akkor is mindenki megírta a kommentekbe,hogy maradj ott ahol vagy.Nagyon sok ember nem tud itt elhelyezkedni,és olyan emberre itt nincs szükség aki ezt írja :"Csak tudod azért a pénzért amiért Te és sokan mások nem vagytok hajlandóak dolgozni azért egy külföldi hajlandó elmenni!!!"

Ha ilyen véleménnyel vagy az itt lévőkről,akkor maradj a helyeden!!

2010. máj. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
47%

Az "Orbán így akar több millió Fidesz-szavazóhoz jutni" és epszilon sugarú környezete orbitális szamárság. A Fidesz ugyanis nem akar azon változtatni, hogy csak magyarországi állandó lakcímmel rendelkezők szavazhassanak. Vagyis a kettős állampolgársággal NEM, ismétlem, nem jár magyarországi szavazati jog.


Hogy mire jó? Nekünk itt élőknek semmire. Ezért nem is világos, hogy miért ezzel kezdte az új kormány a munkáját.

Az elcsatolt területeken élő honfitársainknak is inkább szimbolikus jelentősége van: kifejezi az anyanemzethez tartozást. Ez egy kedves és fontos gesztus az új kormánytól, de különösebb hatása nincs. Tehát háborogni sincs értelme miatta, csak most még szerintem felesleges volt, lennének itt hamarjába' fontosabb mindenfélék is.

2010. máj. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!