Miért nincs egy politikus, befolyásos vezető sem, aki komolyan venné a környezetvédelmet és tenne is valamit a globális katasztrófák (pl. felmelegedés) ellen?
60-as években még sokkal rosszabb volt a környezetvédelem mint ma :D Igazából annak a kornak hatását érezzük. Rengetek környezetre kártékony dolgot betiltottak már. A gyárak komoly büntetésekre számíthatnak ha megszegik a környezetvédelmi szabályokat.
Ma még igazából nem éri meg globálisan a környezetvédelembe annyit fektetni, mivel még nincs meg a gazdaságos technológia. Ha megnézzük, hogy mennyi energiát termel egy atomerőmű és egy napelempark, akkor látjuk, hogy sokkal jobban megéri atomerőművet működtetni. A jövőben talán megjelennek olyan technológiák amik által ez megfordul.
majd ha az emberek lejjebb adnak az igényeikből akkor talán változik.
Se a napelem se a szélkerék nem tud annyi energiát biztositani mint amennyi jelenleg kell az emberiségnek.
Majd ha nem kell 100k-s mobil nem busszal hanem biciglivál jársz munkahelyre a te esetedben iskolába majd ha a helyben termesztett árut veszed nem az 1000km-ről jövőt stb.. akkor talán változik.
De jelenleg az átlagember kocsit akar lakást/házat és utazni.
Ezek energiaigényes dolgok.
Dehogy lesz, nem értesz hozza.
Nem gondolod, hogy ha azért mert a tv-ben elmondják higy szarul áll a BUX meg nem leszel tőzsdecápa, akkor talán azért mert a tv-ben azt mondjak hogy a globális felmelegedés így-meg úgy, akkor te meg bőven nem agy megfelelően tájékozott?
Ez csak egy beszűkült nézete a lehetosegekenek, amit főképp a szemellenzosek hangoztatanak, akik képtelenek egy épkézláb vitára.
#3 én viszont megfelelően tájékozott vagyok, mert több klímaváltozással kapcsolatos kutatásban vettem részt, és városi klímaadaptációval foglalkozom számos országban. A kérdező, bár nyilván kicsit fogalmazhatna árnyaltabban, de alapvetően igazat állít.
Azért azt is látni kell, hogy változnak a szelek, és ugyan a politika le van maradva, a cégek, helyi döntéshozók (pl. városok) és civil kezdeményezések rángatják előre, lásd Párizs. Ha a tőke ilyen tempóval vált irányt, akkor a politikai akarat is követni fogja.
Te mit teszel a globális felmelegedés ellen?
Nem kell ide Trump, elég bojkottálni az olyan cégeket akik nem környezetbarát módon állítják elő a termékeiket.(amúgy meg az Amerikai tagállamok többsége továbbra is kiáll az egyezmény mellett)
1. Pánikroham. Lesz víz. Persze lesz olyan hely, ahol éppen nincs, de errefelé lesz. Nem lesz ötven fok meleg. Persze ma is van sok olyan hely, ahol elég gyakran ennyi van, de kiválóan megtanultak védekezni ellene.
2. Nem is volt emberiség, mikor szegény dinókat kipusztította egy globális katasztrófa. A tunguz meteorról se tehetett senki. Arról igen, hogy a koszos Dunában nem lehet fürödni. De ez nem katasztrófa, és nem globális. A Túrból például még inni is lehet. Persze lehet, hogy azóta pályázat útján bemérgezték.
3. Trump sok helyről kilépett és sok helyre meg be. Sokan tettek ilyent, a világ mégis áll. Mert nem azan múlik.
4. A fiatalok jövőjét elsősorban önmaguk teszik tönkre a tudatlan siránkozásaikkal.
És végezetül. Féldiktatúrákban nem szokott működni a környezetvédelem, mert nem hoz direkt hasznot. A környezetvédelem ott működik csak, ahol öntudatos fiatalok erre rákényszerítik az aktuális vezetőket. De ott működik. Sok ilyent láttam.
#9 azok szerint a midellek szerint 2100ra már katasztrofálisan összeomlik a bolygó klímarendszere. Ami azt illeti, a valóságban pedig már a modelleknél is gyorsabban zajlik a folyamat.
Éppen azt szajkózza mindenki, hogy MOST kell elkezdeni a mitigációval és adaptációval foglalkozni, különben késő lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!