Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A választójog diplomához való...

A választójog diplomához való kötése Érvek, ellenérvek?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Magyar disputát rendezünk osztály szinten, és megkaptuk ezt a témát.

Milyen érvek illetve ellenérvek fűződhetnek a témához?

A válaszokat előre is köszi:)



2017. márc. 6. 18:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
82%
Ez komoly? Már elméleti szinten, csak úgy disputálni róla is sötét éccaka szint a dolog.
2017. márc. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%
Egyetlen érv mellette esetleg az lehetne, hogy talán kevésbé menne érzelmi alapon a dolog, megfontoltabb döntések születnének, de sajnos a környezetembe a diplomások nagy része ugyanolyan elvakult és agymosott tud lenni, mint kevésbé iskolázott társaik. Esetleg olcsóbb lenne a választás, de ezen kívűl csak ellenérv jut eszembe.
2017. márc. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Sajnos nem én döntöttem a megadott témakörről,a disputa kötelező jellegű, én sem találtam racionális érvet, ezért tettem fel ide a kérdést.

Mellesleg mellette kell érvelnünk

2017. márc. 6. 19:04
 4/27 anonim ***** válasza:
93%

Inkább valamiféle vizsgához kötném. Aki azon átmegy, szavazhasson akkor is ha 8 általánosa sincs.


Lehet valaki autodidakta is, egy jobb szakmunkás, technikus is lehet tájékozott ember, nem kell ahhoz feltétlenül szürke kardigános, emelkedett, elvont szférákban gondolkodó bölcselőnek lenni, hogy valaki felelősen lássa át a politikai helyzetet.

2017. márc. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát mellette nem nagyon lehet, hiszen az intelligencia és a diploma megléte nem egyenesen arányos egymással. Nekem voltak olyan évfolyamtársaim, akik hiába lettek diplomások, az élet legtöbb területén a sötét éjszaka szintjét verik, és ismerek olyan hat-nyolc osztállyal rendelkező embereket, akik bárhol megállják a helyüket, szinte bármiről el lehet velük értelmesen beszélni. Ráadásul ellene szól az is, hogy a választójog alapvető emberi jog, amelynek megtagadása alapjogot sért.


Hiába gondolkodom, mellette nem jut eszembe semmi.

2017. márc. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
91%

A diplomához kötés hülyeség, van, aki nem is akar diplomát szerezni, az tegye meg csak azért, hogy szavazhasson?


Tényleg kellene valamihez kötni, de az inkább egy teszt legyen, amiből kiderül, hogy az illető tudja-e egyáltalán, miről szavaz.

2017. márc. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Donald J. Trump ***** válasza:
A nem diplomásokat is be lehet vonni úgy a rendszerbe, ha a diplomásokon keresztül, közvetett választójogot gyakorolhatnának. Értsd: minden diplomás alá (vagy fölé?) tartozna mondjuk 5 nem diplomás, aki mint egy országgyűlési küldött igyekezne a mögötte állók érdekeit is képviselni.
2017. márc. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm 2-es és 4-es válaszoló:)

Akármilyen erőltetett érv mellette esetleg szóba jöhet?

2017. márc. 6. 19:13
 9/27 anonim ***** válasza:
82%
Akkor nekem eszembe jutott egy érv mellette. Mivel diplomához kötjük a szavazati jogot, akkor evidensen nyilván az adó fizetést is. Jajj de jó :D
2017. márc. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Ellenérv: ha állambácsi olyan jó hozzánk, hogy amikor a 18. életévet betöltjük, akkor nagykorúakká válunk, és kutya kötelességünk eltartani magunkat, és ha nem, akkor akár éhen is halhatunk, akkor milyen jogon vitatja el bárki egy 18. életévet betöltött személytől, hogy élhessen a szavazati jogával?
2017. márc. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!