Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti támogatnátok a választójog...

Ti támogatnátok a választójog korlátozását? Ha igen, hogyan, mi alapján?

Figyelt kérdés

Én alapvetően azt mondom, hogy minden magyarnak joga van szavazni. Legyen éppen akkor nyaralni, lakjon külföldön ( ugyebár külföldön két okból lakhat: történelmi szerencsétlenség, amiről nem tehet vagy a rossz gazdasági viszonyok miatt kimegy külföldre - 99%, a maradék 1% meg nem akar itt lenni, ilyen ismerősöm is van- ) vagy legyen itthon.

Viszont az emberek tudatlanok, ostobák. A politikához nem értenek, nincsenek tisztában a gazdasági helyzettel és hasonlók. Én ezt oktatással oldanám meg. Ez természetesen ma nem célja a kormányoknak, elvégre a sok tudatlan ember könnyen félre vezethető pár szép ígérettel, az értelmiségiek nem. Továbbá az oktatásnak leghamarabb 5-6 év múlva lenne látszatja, amikor a mostani általános iskolások lesznek elég idősek és megtanulnak bizonyos dolgokat.


A másik lehetőség, amelyet én ellenzek, a választási jog korlátozása. Ezt többféle módon meg lehet oldani: a legtisztességtelenebb a vagyoni helyzet alapján, elvégre nem feltétlenül tehet arról az ember, hogy az ő sógora vagy apja a miniszterelnök, ezáltal neki milliárdos cége lesz, míg a többi cég a sok teher miatt "csak" pár milliós bevételre tesz szert ( persze ez a dolgozók 150-200, nagyon ritka és jó esetben 300 ezer forint körüli fizetéséhez képest még így is sok ). Egy második lehetőség az iskolai végzettséghez kötni. Ha érettségihez és/vagy szakmai papírhoz ( ugyebár a szakmunkás iskolák miatt ) kötjük, az emberek még mindig több mint 95%-a szavazhat, ami minimális és értelmetken korlátozás. Ha csak érettségivel lehet, már csak az emberek 90%-a szavazhat, de ezz még mindig nemm garancia arra, hogy nem vezetik félre. Harmadik módszer diplomához kötni, de az, hogy valaki végig bukdácsol egyetemen / főiskolán ( vagy a szüleinek van pénze és kifizetik neki ), az nem jelenti azt, hogy az illető értelmes. Viszont már jóval kevesebben szavazhatnak. Ismét egy módszer, ha tesztet kell írni. Na de mi alapján? Hogyan?


Ti támogatnátok a korlátozást? Hogyan, mi alapján?


Minden értelmes válasz zöldet kap, amennyiben a kérdésre válaszol. Az nem számít hogy támogatja vagy ellenzi a választójog korlátozását.


2016. szept. 4. 10:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%

Igen.

Pl. a külföldon dolgozó magyar állampolgároknak is biztositanam, h levélben szavazhassanak, nem csak a határontúliaknak.

2016. szept. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A legböszmébb Feri ***** válasza:
17%
Egyáltalán nem támogatom, hogy külföldről is szavazzon bárki. Szavazni az országhatárokon belül kelljen. Ha annyira szavazni akar, hazajön. Ne bohóckodjunk már levelezgetéssel. Jó, hogy F.aszbukon meg nem hirdetik a szavazást.
2016. szept. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%

3

Szóval, ha vki egy szemeszter erejéig külföldi egyetemen tanul, akkor haza kelljen utaznia, ha szavazni akar?

2016. szept. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

Hát ez nehéz kérdés. Biztos, hogy nem jó, hogy 1 db szavazata van a gyógyító, az 5-6 órás műtéteket végző operáló sebészdoktornak és 1 db szavazata van az élősködő, alkoholista, társadalomban lecsúszott (lehet ez diplomás is, sok példa van rá) embernek is.


A példákkal azt próbálom érzékeltetni: társadalmat érintő döntéseknél fontos lenne egy jelenlét-tudat, éberség, felelősségteljes magatartás.


Nem tudom, hogy lehetne ezt elérni, és hogy lehetne szűrni, hogy lehetne súlyozni, hogy a felelőtlen, társadalom számára káros,élősködő emberek és a felelősségteljesen gondolkodó embereknek ne ugyanannyi beleszólása legyen.


Biztos, hogy nem végzettségen múlik ez! és bár az oktatásnak ez lenne az egyik legfontosabb célja: felelősségteljes, tisztán gondolkodó, értelmesen dolgozni tudó felnőttet neveljen- nem ez történik és talán még a tendencia is rossz irányba megy.

2016. szept. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%

Minden választás előtt az összes szavazni kívánó embernek kötelező jelleggel ki kellene töltenie egy IQ tesztet és az elért eredmények alapján lenne kikalkulálva, hogy mennyit is ér a szavazata. Egy 80 alatt teljesítő ember nem szavazhatna, 80-től 1 pontot ér a szavazatod, onnantól kezdve pedig minden 5. IQ ponttal kapnál egy-egy szavazati pontot. A teszt végén kapnál egy chipkártyát, amin rajta lenne mennyi pontot ér a szavazatod, amit aztán a szavazás napján egy a fülkében elhelyezett leolvasóba tudnál helyezni, ami aztán az általad kiválasztott párt számára továbbítja a pontjaidat, a pontjaidat nem tudnád szétosztani a pártok között, egy pártnak küldhetsz csak és akkor is a pontjaid teljes egészét. Lopott kártyával nem szavazhatnál, ugyanis a teszt után a kártyád azonnal zárolva lenne, amit csak a szavazás napján tudsz aktiválni egy csakis általad ismert kóddal, amit levélben kapsz majd meg.

Azért tartom ezt helyes lépésnek, mert unfair dolog, hogy egy 120-as IQ-val rendelkező egyetemi dékán szavazata ugyanannyit ér, mint egy belterjes tanyasi paraszté, aki írni se tud.

2016. szept. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%
Mi lenne, ha nem a szavazók számát, hanem a szavazatok értékét korlátoznánk? Lennének különböző szorzók végzettséghez, családi állapothoz, munkaviszonyhoz, stb, viszont egy magasan képzett dolgozó szavazata többet érne, mint egy általánosból kibukó munkanélkülié. Ezzel senkitől sem vennénk el a szavazás jogát, viszont csökkentenénk a tudatlan tömegek által leadott felelőtlen szavazatok torzítását.
2016. szept. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%
Egy korábbi válaszolóhoz hasonlóan én is töltetnék ki IQ-tesztet, még ha nem is teljeset, de a leghülyébbeket kiszűrném. Ezenkívül még néhány olyan kérdést is feltennék, ami a tájékozottságot méri. Hiába van valakinek 140-es IQ-ja, ha nem tudja, ki Magyarország miniszterelnöke, vagy nem tudja felsorolni a parlamenti pártokat.
2016. szept. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%
Semmilyen eféle korlátozást nem támogatok. Azt viszont igen, hogy a pártok program alapján induljanak, ne az érzelmi szavazatok alapján akarjanak nyerni, és aztán kötelesek is legyenek betartani azt, amit vállaltak.
2016. szept. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
33%

Én egyrészt korlátoznám, másrészt kötelezővé tenném és aki nem jelenik meg, azt pénzbüntetéssel sújtanám.


A korlátozás nálam úgy nézne ki, hogy a szavazás előtt ki kell tölteni egy rövidke tesztet amiben alapvető politikai kérdéseket tennék fel és ha egy bizonyos százalékot nem sikerül elérni, akkor eltiltanám a szavazástól (nyilván részvételnek számítana ez is, tehát büntetés nem járna érte).


Egy másik korlátozás az lenne, hogy az illetőnek (ha nem nyugdíjaskorú) akkor az elmúlt 365 napban meghatározott időt kellene munkában töltenie (nem közmunka) ahhoz, hogy szavazhasson. Ha ez nincs meg, akkor nyilván ő is törölve lenne a választási jegyzékből (és nem járna érte büntetés).


Végül én csak azoknak adnék lehetőséget és tenném kötelezővé a megjelenést, akiknek Magyarországi állandó lakcíme van. Külföldön élő magyarok kizárva azon egyszerű okból kifolyólag, hogy külföldiek hadd ne döntsenek arról, hogy itthon mi történjen. A leveles szavazás pedig alapból baromság, még Ausztriában is sikerült elcsalni a választásokat, pedig az nem egy balkáni szemétdomb, mint Magyarország.


+ még annyi, hogy számítógépen keresztül történne a szavazás, tehát érvénytelen szavazatot leadni nem lehetne, muszáj lenne választani. Ennek érdekében arra törekednék, hogy mindenhol lehessen független jelöltekre is szavazni, ha valaki nem akarna beállni egy nagyobb párt mögé sem.


Lehet, hogy mindez amit leírtam túl drasztikusnak tűnik, de szerintem ez elég lenne ahhoz, hogy valami talán-talán elinduljon.


A másik, hogy a kormánynak sokkal több mindenben kéne kikérnie az emberek véleményét. Például engem rohadtul nem érdekel a menekültkvóta, ellenben az olimpia rendezése igen.

2016. szept. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 PresidentEvil ***** válasza:
82%

.

Jó, tegyük fel, hogy korlátozzuk az általános szavazati jogot. Erről ugye az éppen uralmon lévő kormány hoz majd törvényt és szabja meg a feltételeket. Szerinted mi lenne abból, ha a Fidesz ezt meglép(het)né? El tudod képzelni, hogy azok az emberek, akik ezeket a kötelezően kitöltött teszteket ellenőrzik, valóban pártatlan, becsületes és tisztességes emberek lesznek? Vagy ha feltételezzük, hogy azok, akkor egy kormányváltás után is azok lennének? Ki ellenőrizné őket? Mi lenne az akadálya annak, hogy a kormány megszavaztasson egy törvénymódosítást, hogy az eddigi teszt helyett egy másik tesztet használjanak, aztán egy harmadik, negyedik, ötödik módosítás, ami után csak az adott párthoz hű emberek szavazhatnak? Ha egyszer megszavazod a korlátozást, onnantól már nincs beleszólásod a dolgokba. Miből gondolod, hogy te átmész a teszteken? Vagy ha most átmész, akkor a módosításnál is? Ilyen eszközt csak egy elmebeteg ad a hatalom kezébe.

2016. szept. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!