Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Tudta? Hogy a nyugdíjminimum...

Tudta? Hogy a nyugdíjminimum 2017–ben is 28,500 ft? Hogy a nyugdíjasok úgy "meg vannak becsülve" hogy 1 forinttal sem nőtt a nyugdíjminimum 2008 óta….

Figyelt kérdés

Azok, akik túlélték a háborút és újraépítették az országot. A Tsz-ekben, háztájiban dolgoztak és esetleg nem volt meg a kellő évük...

Most van nyolcadik éve!!!, hogy egyetlen fillérrel sem emelkedik nyugdíjminimum. Szerintetek hogy képes egy nyugdíjas megélni 28 ezer ft-ból? Emberi méltósággal megöregedni? (nem vagyok sem Mszp-s, sem fideszes, sem semmilyen párt mellett, csak érdekelne) Szerintem ez még a közmunkánál is megalázóbb... :-(


2017. febr. 21. 10:08
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
17%

"34: Természetesnek hát, ugyanis a "több" milliós fizetésért kőkeményen meg kell ám dolgozni! Ha valaha is láttál ilyen embert, akkor nem kell magyarázni. Én azt nem értem, te viszont miért tartod természetesnek, hogy aki nem adott a közösbe semmit, annak bármi is jár onnan! Ez az igazán vérlázító, nem az, hogy aki sikeres, az "merészel" jól élni."


Kedves 35-ös!

Be ne magyarázd már nekem/nekünk itt azt, hogy azok az emberek, akik manapság 5-6 bizottságban, alapítványban, egyéb ellenőrző szervekben, stb. stb. pozícióval rendelkeznek, és mindenütt felveszik a maguk több százezres tisztelet-díjukat, hogy azok kőkeményen megdolgoznak a havi több millió Ft-ért. Mellé még felveszik havonta a több százezres albérleti díj támogatást. Mert ugye mint képviselők nem Pesten laknak, de kell a munkájukhoz egy pesti lakás. Meg havonta több százezret gk. üzemanyag költségre, mintha naponta Dél-Zimbabvéből járnának be a parlamentbe, pedig a városhatárt jelző táblát sem ismerik, hiszen magán-repülővel hagyják el pestet...


Igen, láttam már ilyen embert, nem egyet. Azért mert szerinted "sikeres, és merészel jól élni", egyáltalán nem biztos, sőt: biztos, hogy nem dolgozott meg érte egy fikarcnyit sem, nemhogy "kőkeményen"!!!

2017. febr. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
46%
41: Tipikus proli nyafogás... Ha ilyen könnyű és egyszerű a dolog, akkor meséld már el nekem, hogy vajon miért nem te ülsz ezekben a bizottságokban?
2017. febr. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
25%

Nem feltétlenül a politikusokra kell gondolni a verseny szférában IT/mérnök/pénzügy vonalon is vannak szép fizetések.


de a mostani nyuggerek a 2 éves baba szájából kivennék a kaját ha tehetnék

2017. febr. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 A kérdező kommentje:

#43

A nyugdíjasok nem veszik ki a 2 éves baba szájából a kaját - hanem:

1.- vagy az unokára vigyáznak, amíg a szülők robotolnak, hogy legyen miből megélni

2.- vagy maguk is dolgoznak, hogy segítsenek a FELNŐTT gyerekeiknek a családfenntartásban.

3- vagy azért dolgoznak, hogy legalább a rezsijüket ki tudják fizetni, fűteni, stb.

Csak viszonyításképpen: egy átlagos társasházban Pesten 45-50 nm-es lakás közös költsége 10 ezer ft! Na ezen spórolj, ha tudsz... (igen, persze, lehet kisebb lakásba költözni - ha épp van a piacon, mert azt meg már az egyetemisták felvásárolták :-)

2017. febr. 23. 06:47
 45/45 anonim ***** válasza:

Szerintem is kellene egy maximum nyugdíj is, aminél többet nem kapna senki.


Azt meg, hogy valakinek miért nincs meg a szükséges ideje, egyénenként kéne megnézni. Mert vannak, voltak olyanok, akik egymás után ápolták a halálos beteg családtagjaikat.


Azt is meg kéne nézni, hogy nem kéne-e valahogy kárpótolni azokat, akik a privatizáció miatt vesztették el a munkahelyeiket. Hiszen sokan akkor szedték meg magukat, valahogy tőlük kéne visszaszedni.


A nyugdíj lehet, hogy nem nőtt, de nem nőttek az árak sem, amire költik, vagy igen? És az is baj, ha nyugdíjasok 40-50 m2-re fizetnek közös költséget, rezsit, stb. hiszen nincs szükségük akkora lakásra.

2017. febr. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!