Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Tudta? Hogy a nyugdíjminimum...

Tudta? Hogy a nyugdíjminimum 2017–ben is 28,500 ft? Hogy a nyugdíjasok úgy "meg vannak becsülve" hogy 1 forinttal sem nőtt a nyugdíjminimum 2008 óta….

Figyelt kérdés

Azok, akik túlélték a háborút és újraépítették az országot. A Tsz-ekben, háztájiban dolgoztak és esetleg nem volt meg a kellő évük...

Most van nyolcadik éve!!!, hogy egyetlen fillérrel sem emelkedik nyugdíjminimum. Szerintetek hogy képes egy nyugdíjas megélni 28 ezer ft-ból? Emberi méltósággal megöregedni? (nem vagyok sem Mszp-s, sem fideszes, sem semmilyen párt mellett, csak érdekelne) Szerintem ez még a közmunkánál is megalázóbb... :-(


2017. febr. 21. 10:08
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:

"Már rég nem élnek azok, akik újraépítették az országot! "


2017 - 85 = 1932. Tehát a ma 80 év felettiek bőven éltek a háborúban - sőt!! gyerekként/kamaszként élték azt meg. Tényleg, milyen "jó" gyerekkoruk volt... :-)

2017. febr. 21. 12:09
 22/45 A kérdező kommentje:

20-as, fogadjunk, hogy nagyon fiatal vagy? :-)


"Aki meg 28 ezret kap, annak nem "esetleg" nem volt meg a kellő éve, hanem az élete zömében nem fizetett be a közösbe semmit. Mire fel vár el az ilyen bármit is?"


Tudod, régen nem volt mindenkinek bejelentett munkahelye, személyi jövedelemadó, stb. Volt olyan, hogy valaki a fél életét ledolgozta mondjuk egy uraságnál cselédként - csak ezt nem tudta elismertetni munkaviszonynak.

vagy úgy tudom, hogy vidéken a sok napszámos munkát - javítsatok ki, ha tévedek - sem tudták elismertetni munkaviszonyként. Szóval az, hogy nincs meg az igazolt munkaviszonya, az nem azt jelenti, hogy nem dolgozott életében... jelentheti persze azt is, de nem feltétlenül.

És bizony nyáron a 35-40 fokban pl. kukoricát, szőlőt kapálni a tűző napon nem épp leánymulatság. Vagy uborkát szedni, stb.

2017. febr. 21. 12:16
 23/45 anonim ***** válasza:
31%
Nem, nem tévedsz kérdező. Vidéken nagy gondot jelentett, hogy a TSZ-be max 3-4 ember dolgozott hivatalosan, az összes többi meg napszámosként volt alkalmazva, amit nem tudtak elismertetni.
2017. febr. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
58%

nagyon kevés nyugdíjas kap ennyi pénzt.


a legtöbb magyar nyugdíjas jól él, főleg ha párban vannak még.

2017. febr. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
77%

21/22: Igen, és mennyi ilyen ember is él jelenleg? Elárulom: az ország csupán 4%-a idősebb 80 évnél, mindenki más ennél fiatalabb.


"fogadjunk, hogy nagyon fiatal vagy? :-)"


Te meg fogadjunk, hogy borzasztóan műveletlen? :-) Mikor voltak már cselédek?! Amikor még léteztek "uraságok", akkor nem volt általános nyugdíj, ebből következően nem is vontak a fizetésből nyugdíjjárulékot, tehát megint ott tartunk, hogy olyan időszakra próbálsz jogot formálni, ami után nem volt befizetés! Jó lenne, ha felfognád, a nyugdíj nem a munkáért jár (miért is járna? azért fizetés jár), hanem a befizetések után. Aki ezt nem tette meg, az gondoskodjon magáról!

2017. febr. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
50%

ma is vannak cselédek, mivel ma is vannak uraságok, csak erről nem beszélnek nagyon.


Budapesten a hegyvidéken a villák tele vannak cselédekkel.

2017. febr. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
Még voltak cselédek a Kádár ideje alatt is, ismerek is olyat, aki cselédként volt felvéve.
2017. febr. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:

""fogadjunk, hogy nagyon fiatal vagy? :-)"


Te meg fogadjunk, hogy borzasztóan műveletlen? :-)"


Én nem sértegettelek (hacsak nem érzed sértésnek a fiatal szót) - kérlek, Te se tedd ezt. Főleg úgy ne, hogy nem is ismersz, fogalmad sincs róla, ki van a számítógép túlsó végén.

Amúgy nem személyeskedni akartam, csak rákérdeztem valamire, mert azt a következtetést vontam le, hogy biztos fiatal vagy, azért nem ismered az általam elmondott dolgokat.

2017. febr. 21. 13:54
 29/45 anonim ***** válasza:
47%
Nagyapám nővére kapott ilyen minimál nyugdíjat. Sose dolgozott. A munkát nagy ívben kerülte. Meg van az oka miért kapott annyit. Nagyapám rendesen dolgozott neki rendes nyugdíja is volt.
2017. febr. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:

"A legalacsonyabb öregségi nyugdíj jogosultsághoz legalább 20 évnyi szolgálati idő szükséges. Ha valakinek nincs meg csak például 15 év, akkor azonban a kiszámított nyugdíj nem éri el a nyugdíjminimum összeg határát. Így lehetséges az, hogy néhány nyugdíjas nyugdíja még a 28.500 Forintot se éri el."


Tehát, ha valaki a régi rendszerben 15-20 évet dolgozott pl. egy téglagyárban vagy egy textilgyárban vagy nyomdában, (aztán mondjuk lebetegedett) akkor sem fog nagyobb összeget kapni.

2017. febr. 21. 14:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!