Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Tudta? Hogy a nyugdíjminimum...

Tudta? Hogy a nyugdíjminimum 2017–ben is 28,500 ft? Hogy a nyugdíjasok úgy "meg vannak becsülve" hogy 1 forinttal sem nőtt a nyugdíjminimum 2008 óta….

Figyelt kérdés

Azok, akik túlélték a háborút és újraépítették az országot. A Tsz-ekben, háztájiban dolgoztak és esetleg nem volt meg a kellő évük...

Most van nyolcadik éve!!!, hogy egyetlen fillérrel sem emelkedik nyugdíjminimum. Szerintetek hogy képes egy nyugdíjas megélni 28 ezer ft-ból? Emberi méltósággal megöregedni? (nem vagyok sem Mszp-s, sem fideszes, sem semmilyen párt mellett, csak érdekelne) Szerintem ez még a közmunkánál is megalázóbb... :-(


2017. febr. 21. 10:08
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
Aki a regi rendszerben lebetegedett azt lerokkantositottak.
2017. febr. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim válasza:
65%
Ismerek ilyen nyugdíjasokat, aki ennyi pénz kap, mert sosem dolgozott. Ők vannak felháborodva, miért kapnak ilyen kevés pénzt. :)
2017. febr. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:

Éppen tegnap találkoztam egy nyugdíjas tanítónővel, túl van már a 80-on, és tudom, hogy végig-dolgozta az éveket.

Vett 2 db zsömlét, az egyiket másnap reggelire, a másikat kettő osztva ebédre-vacsorára. Mellé vett egy doboz babkonzervet, majd azt osztja meg ebéd-vacsora.

Mondom neki, hogy a babot miért nem főzi meg valami levesnek, vagy hagymás babnak, egy picike kolbásszal, stb. Azt mondja erre: ha van otthon, az jó. Férje meghalt, egyedül él, kifizeti a rezsit, cukorbeteg, megveszi a gyógyszereket... a többit osztja, ahogy tudja.

2017. febr. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
0%
Ahelyett, hogy itt egymás fejét osztjátok, meg mindenki más rosszul látja, stb. stb. talán ki kellene mondani, azért vérlázító az ilyen alacsony nyugdíj, és az alacsony közmunka-díj, stb. stb. mert közben vannak az országban pár 100-an, akik havonta több milliót visznek haza, és természetesnek veszik, hogy az ő jövedelmük évenként ki tudja hány %-kal emelkedik...
2017. febr. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
51%
34: Természetesnek hát, ugyanis a "több" milliós fizetésért kőkeményen meg kell ám dolgozni! Ha valaha is láttál ilyen embert, akkor nem kell magyarázni. Én azt nem értem, te viszont miért tartod természetesnek, hogy aki nem adott a közösbe semmit, annak bármi is jár onnan! Ez az igazán vérlázító, nem az, hogy aki sikeres, az "merészel" jól élni.
2017. febr. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:

"Mire gondolsz? Ez egy idézet, amit egyik politikusunk mondott vagy ezt Te gondolod?"


Senki nem gondolja, ez tényleg elhangzott :D

És kitől???

Hát természetesen a "keresztyén nemzethy szegény barát nagymagyar" Fidesztől!!!


https://www.youtube.com/watch?v=QS91Dqud1wQ


Tessék!

Ezek után is éltetiktek a Fideszt, hogy sz***ba se néznek titeket Orbánék???

2017. febr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:

"Ahelyett, hogy itt egymás fejét osztjátok, meg mindenki más rosszul látja, stb. stb. talán ki kellene mondani, azért vérlázító az ilyen alacsony nyugdíj. "


Igen, ennyit akartam elérni, hogy valaki ezt kimondja - és nem is kell a mondatod folytatását nézni, mert nem az a célom, hogy az embereket egymásnak ugrasszam, hanem politikától mentesen (nem véletlenül került már a címbe is, hogy 2008 óta!) ez tényleg vérlázító.


És igen, lehet, hogy olyanok is 28 ezret kapnak, akik életükben nem "dolgoztak" ("csak" mondjuk otthon elláttak 3 gyereket, a férjet, amit akkor úgy hívtak, hogy háztartásbeli), de olyanok is, akiknek volt 15-20 év munkaviszonyuk és olyanok is, akik mezőn, szántóföldön, tsz-ben dolgoztak, csak nem lett elismerve a munkaviszonyuk.


Az mondjuk meg külön érdekes, hogy sokan nem sajnálják azokat az embereket, akik 28 ezerből élnek "megérdemlik, mert semmit nem fizettek be a közösbe" - azzal meg semmi bajuk nincs, hogy fiatal politikusok - akik szintén nem dolgoztak életükben - másfél milliós fizetést kapnak.

Hmmmm....

Elég furcsa világot élünk... :-)

2017. febr. 22. 12:30
 38/45 anonim ***** válasza:

Nyugdíjat megállapítani annak lehet, aki nyugdíjjárulék fizetéssel elegendő szolgálati időt szerzett. Tekintve, hogy Magyarországon az 50-es évek óta a felosztó-kirovó nyugdíjrendszer működik, így mindig az éppen aktívak által befizetett járulékokból fedezik a már nyugdíjasok ellátását.

Az általad említett összeg nem emelése valóban felháborító, viszont nagyon kevés olyan nyugdíjas van, aki ennyit kap.

Akik azt írják, hogy az kap ennyit, aki soha nem dolgozott, az nem igaz. Aki soha nem dolgozott - tehát nem fizetett járulékot -, az semmilyen nyugdíjat nem kap és nem fog kapni.

Jelenleg nem a 80+ korosztály megy nyugdíjba, hanem az 50-es években születettek. A korábban nyugdíjba vonultaknak ha nincs magas nyugdíja, a minimumot szinte biztosan meghaladja már az emelésekkel.

2017. febr. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 A kérdező kommentje:

"Jelenleg nem a 80+ korosztály megy nyugdíjba, hanem az 50-es években születettek."


Nem, az nem megy nyugdíjba, tán soha :D (ez a kínjában röhögése az embernek)

Akik az 50-es években születtek, azoknak elkezdték folyamatosan húzni felfelé 55 évről a nyugdíj korhatárt és most már 65 évnél tartunk... 10 ÉVET TETTEK RÁ! Aztán már pedzegetik a 67-et, ha jól tudom, némely nyugati országban tán be is vezették már.

Mondjuk itthon már 55 felett sem lehet elhelyezkedni, nem tudom, mégis mit csináljon egy 60 éves, ha munkanélküli lesz?

2017. febr. 22. 13:10
 40/45 anonim ***** válasza:

A 80+-os korosztály már rég nyugdíjas. Bocs!

Ha nem itt dolgoznék 20 éve, akkor is tudnám, mert anyósom is 80+os és nyugdíjas. És nem 28500 Ft a nyugdíja, pedig nem felsővezető volt. Konrétan óvónő.

2017. II. félévében korhatár betöltéssel már mennek nyugdíjba az 1954-ben születettek, nem árt ha tudod. A 65 éves korhatár csak az 1957-től születettekre vonatkozik. 55-ről 65-re "csak" a nőknek emelkedett a korhatár (lépcsőzetesen - és tényleg nagyon durva, ezzel egyetértek). Nőknek viszont lehetőségük van igénybe venni a korhatártól független kedvezményes öregségi nyugdíjat, feltéve hogy van ledolgozott 40 éve.

2017. febr. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!