Mi a véleményed Hitlerről?
Utolsó!
Tudod,pont az a nevetséges,hogy a Mein Kampf-ban leírja,hogy el kell kerülni a kétfrontos háborút. Azt erre mégis belemegy:"/
'Szerintem jól vezette Németországot. 1941-ig mindent jól csinált. De 1941-ben mindent elszúrt a Szovjetunió lerohanásával. Nem hallgatott a tábornokaira, akik bölcsen azt tanácsolták neki, hogy ne indítson az oroszok ellen háborút, ameddig a britek nem kapitulálnak.'
Ejj, azért az angliai csatát elqrta a vezetés, ezen ne szépítsünk, ráadásul ez még beleesik a 40-es esztendőbe. Hitler helyében nem mozdultam volna 41-ben a britek legyőzése után, hanem csak akkor reagálok, ha támadnak a szovjetek. Ezzel pedig felmutathatom ország-világ előtt, h én lettem agresszió áldozata.
"71"
Most már nagyjából konszenzus van a történészek között, hogy a SZU mindenképp megtámadta volna a németeket. Nem kell lebecsülni a német hírszerzést, pontosan tudták, hogy a ruszki sereg nem védekezés céljából vonult fel a NY-i határon, hanem egy támadás előkészületeként. Ezt az elemzők megállapították a csapatok mozgásából, fegyverzetéből, elhelyezkedéséből. Hitlernek választani kellet, hogy egy védtelen sereget elpusztít, vagy rövidesen ő kényszerül védekezni ellene. Nem véletlenül hatolt át úgy a Wehrmacht a muszka seregen mint kés a vajon. Sztálin nem azért őrjöngött, mert Hitler megszegte a meg nem támadási egyezményt, hanem azért, mert kitudódott a terve, és Hitler megelőzte őt. Sztálin az egyezménnyel csak időt akart nyerni, hogy beinduljon a hadigazdaság, meg konkretizálják a szövetségesekkel az együttműködést.
"Hitler elárulta a nemzeti szocializmust"
Szerintem te azt gondolod, hogy a nemzeti szocializmus végső fejlődési szintje a kommunizmus mintájára "nemzeti kommunizmus" lett volna, ami teljesen szinonimája lenne a föderális jegyeket mutató keleti tömb kommunizmusával, ahol idillikusan egyformán minden mindenkié. Az téged se zavarjon, hogy amikor annak idején az iskolában észt osztó komcsi prédikátoroktól megkérdeztük mégis hogy képzelik ezt, amikor az emberek teljesítménye, igénye, tudása, mentalitása nem egyforma, csak egy majd amikor odajutunk megoldjuk volt a válasz. Hitler szocializmusa abban merült ki, hogy állami szintre emelte a értékelőállító munka megbecsülését, ezt minden magán vállalattól elvárta (választás nem volt). Az állam mint egy gondoskodó szülő széleskörű jóléti és szociális programokat indított a munkások részére. Pl. hatalmas üdülő telepeket építtetett, a munkásosztály részére elérhető "népautót" terveztetett (vv bogár), autópálya épült ami majd képes a tömegigények kielégítésére. Rendszeres volt a népünnepély szerű tömegrendezvény kajával-piával. Különben ennek nyomai mai is fellelhetőek a céges bulikban, "Oktoberfest"-ben.
Annyit még a nemzeti szocialista témához, hogy az 50-60-as években egy az egyben a internacionalista szocializmus is átvette a retorikát, külsőségeket a németektől. Ha valaki megnézi a korabeli híradókat a két szocializmusról, gyakorlatilag csak a zászlók különböznek.
'Az angliai csata légi csata volt. A német légierő főparancsnoka Hermann Wilhelm Göring volt. Göring találta ki pl. azt a hülyeséget, hogy a britek támaszpontjainak bombázása helyett Londont kell bombázni.'
AZ addig okés, hogy ezt a légierő vívta, de a légierő is a haderő része. Épp ezért vitáznak arról, vajon Moszkva vagy Anglia számít az első német kudarcnak.
'Hitler helyében én Göringet már ezért hadbíróság elé állíttattam volna, s, ha én lettem volna a Luftwaffe főparancsnoka, akkor a britek, franciák összes katonája ott döglött volna meg a dunkerque-i kikötőben. Göring többször is átverte Hitlert, s elárulta a német népet 1940-1945. között.'
Csakhogy ők ketten pajtások voltak régebbről, tehát eme opció kiesett, Hermann pedig vadászrepülős múlttal is rendelkezett, nyilván ez emelte a légierő főnöki székébe. Bár habitusa alapján azt mondanám, szerencsétlen megrekedt az 1. világháborús légi hadviselés szintjén.
'Most már nagyjából konszenzus van a történészek között, hogy a SZU mindenképp megtámadta volna a németeket. Nem kell lebecsülni a német hírszerzést, pontosan tudták, hogy a ruszki sereg nem védekezés céljából vonult fel a NY-i határon, hanem egy támadás előkészületeként.'
Mit is takar az a nagyjából?
Ennek ellenére még van, aki úgy véli, a Vörös Hadsereg nem volt alkalmas támadásra, szóval nincs az az Isten, h ezek támadásra álltak be.
Maga Antony Beevor hadtörténész is kétségesnek tartja, a szovjetek 1941-ben támadó szándékkal álltak fel a határon, szerinte 1942-ben lehetett inkább esélye a szovjet kezdeményezésnek.
'Ennek ellenére a hülye japánok az USA-t támadták meg, bevonva az USA-t a háborúba.'
Mert ők Mongóliában Halhin-Golnál már tapasztaltak egyet s mást a szovjetek katonai erejéről. Ott Zsukov nagyon elp*csázta őket, így jobbnak látták nem kikezdeni a nagy medvével. Kötöttek is velük megnemtámadási szerződést, amit a maguk részéről betartottak, a szovjeteknek meg egyéb gondjuk is volt, mint a japánokkal foglalatoskodni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!