Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi a véleményed Hitlerről?

Mi a véleményed Hitlerről?

Figyelt kérdés
Tehát,most csak arra vagyok kíváncsi,hogy szerinted milyen politikus volt? Jól vezette Németországot? És ha igen,miért?

2017. jan. 14. 15:29
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/101 anonim ***** válasza:
Értem, amúgy érdekel, elküldheted nekem, én meg megnézem. Bár csak a magyar nyelvűt, mert csak magyarul értek. :) Tipikus magyar vagyok. :) Szóval az angol nyelvűt csak akkor kérem, ha van hozzá magyar nyelvű felirat.
2017. jan. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/101 anonim ***** válasza:

Google Translate :P


Bemásolod az angol szöveget és bár kínaias fordítást hoz le, némi értelmezés után ki lehet belőle venni a lényeget.

2017. jan. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/101 anonim ***** válasza:

"77"

Minden bizonnyal meglepetésként érte őket a német támadás, azért volt ilyen sikeres. A ruszkiknak biztos kellett volna még pár hónap a támadásig, de a szándék az 100%-os volt.

Elég csak a felvonultatott technikát megnézni. A muszkák összehordtak egy kupacba 15.000 db harckocsit, és 40.000 db repülőt. Mi ez ha nem támadó szándék? A németek mindezt elpusztították 3600db harckocsival, és 4000db repülővel (+tüzérség és a többi). Az emberanyag mindkét félnél kb.3-4 millió volt. Inkább arról volt szó, hogy a ruszkik még nem készültek fel a támadásra, nem töltötték fel a csapatokat emberanyaggal. Annyira nem gondoltak a védekezésre, hogy a németek "lendületből" eljutottak Moszkváig. Nem tudjuk mit susmusoltak már akkor a szövetségesek Sztálinnal, mert még elég sok irat titkosítva van (lehet kiderülne, hogy a "hős" és feddhetetlen szovjet is csak egy hitszegő), de a németek legyőzéséhez mindenképp kétfrontos harcra kellett kényszeríteni Hitlert. Ennek bebiztosítására kötötték meg a japánokkal még áprilisban a meg nem támadási egyezményt. Még az lett volna szép, ha azt a japánok felrúgják, és az Ural hegységig megszállják a Szovjetuniót. Később Sztálin pont a távol-keletről átcsoportosított haderővel tudta elintézni a németeket.

2017. jan. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/101 anonim ***** válasza:
Továbbá Adolf Hitler és Benito Mussolini voltak talán a legfurcsább páros a történelemben. Szövetségesei voltak egymásnak, de a céljaik teljesen mások voltak. Mussolini álma, s vágya egy új Római Birodalom megteremtése volt. Mussolini azt akarta, hogy pl. Nyugat-Európa olasz ellenőrzés alá kerüljön. Ellenben ez ellenkezett 100%-ban Hitler azon elképzelésével, amit a Mein Kampf-ban írt, hogy szeretne egy az Atlanti-óceántól, az Urál-hegységig húzódó Német Birodalmat teremteni. Szerintem, ha a németek, japánok, olaszok nyerték volna meg a 2. világháborút, akkor Hitler, meg Mussolini egyből ellenségei lettek volna egymásnak, s Hitler szerintem kinyíratta volna Mussolini-t, mint a homoszexuális Ernst Röhm-öt 1934-ben. Röhm is Hitler elképzeléseinek útjában állt, ezért lőtték le, de Mussolini is nézeteltérésbe keveredett volna Hitlerrel, hiszen Mussolini Római Birodalmat, Hitler Nagy-Német Birodalmat akart, mindketten birtokolni akarták Nyugat-Európát, szóval ellentétesek voltak a hosszútávú elképzeléseik. Továbbá Mussolini fiatal korában az első világháború végén kommunista volt, még Leninnel, meg Trockij-al is találkozott, s később se lett olyan megrögzött antikommunista, mint Adolf Hitler, Dr. Josepf Goebbels, Heinrich Luitpold Himmler, vagy Szálasi Ferenc, akik fiatalkoruktól utálták a komcsikat. Továbbá Mussolini sose volt zsidó ellenes annyira, mint Hitler, Ion Antonescu és Szálasi Ferenc. Tehát érdekes, hogy a sok különbség ellenére is szövetségesek lettek.
2017. jan. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/101 anonim ***** válasza:

Még valami, érdekesség szinten, az utolsó válaszolónak:

[link]


Ez inkább regény, de szintén alternatív idővonallal, ahol a Konföderáció antietami győzelme miatt nem jött létre az egységes Egyesült Államok, ami kihatással lesz a 19. sz. maradékára és a 20. századra.

2017. jan. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/101 anonim ***** válasza:

"Hiába lettek volna függetlenedési törekvések a szlovákok, vagy szerbek, részéről, meg hiába fájt volna a románok lyukas foga Erdélyre, mert ezeket a belső viszályokat eltudtuk volna fojtani. "


Akkor előbb-utóbb úgy jártunk volna, mint a szerbek Jugoszláviával, a történelmi Magyarország anakronizmus volt a 20. században, mindenképpen szétesett volna így vagy úgy. Az más kérdés, hogy mi ebből a trianoninál sokkal szerencséseb és kedvezőbb határokkal is kikerülhettünk volna (pl. vmi hasonlóval, mint az 1941-es határok).

2017. jan. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/101 anonim ***** válasza:

"Nem kell lebecsülni a német hírszerzést, pontosan tudták, hogy a ruszki sereg nem védekezés céljából vonult fel a NY-i határon, hanem egy támadás előkészületeként. "


A szovjet támadásnak nem sok esélye lett volna a sikerre 1941-ben a hatalma csúcsán álló és szinte egész Európát megszállás alatt tartó Németország ellen. Ezt Sztálin is tudta, éppen ezért tett meg mindent akkor, hogy elkerülje a konfliktust Hitlerrel. Nem, hogy támadni akart volna...

2017. jan. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/101 anonim ***** válasza:
Magyarország nem feltétlenül esett volna szét, a lakosság kb. fele magyar volt, folyamatos volt a beolvadás, a nemzetiségek nem voltak erősek, külső segítség nélkül nehezen függetlenedtek volna. Jugoszlávia, csehszlovákia teljesen más volt. Bár én sok románt, szerbet kitelepítettem volna valahogy már a 48-as árulásuk után. A múltkor volt a tévében, miket csináltak a románok... Falvakat mészároltak le 48-ban, és mi volt a reakció? A gyilkosokat elfogták...
2017. jan. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/101 anonim ***** válasza:
Gratulálok, sikerült megint flame wart csinálni egy egyszerű kérdés alá. Taps-taps!
2017. jan. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/101 anonim ***** válasza:

Amúgy meg:

A 100. komment jogán ezennel berekesztem a vitát, reklamációnak helye nincs!

2017. jan. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!