Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hogyan változtathatja meg egy...

Bence675 kérdése:

Hogyan változtathatja meg egy állam a törvényt?

Figyelt kérdés
Egy állam, ha a nép vagy parlamenti szavazáson megszavaznak a törvény megváltoztatását, akkor megváltoztathatja? Most nem az EU vagy USA egyik államára gondoltam, hanem egy ilyen téren független államra. Ha nem így van, akkor kérlek írjátok le, hogy hogyan van ez.

#törvény #ország #állam #törvény megváltoztatása
2016. dec. 6. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Országtól függ, hogy ki hozza a törvényeket. Nálunk az Országgyűlés (az általunk választott 200 képviselő) az, aki törvényt alkothat vagy módosíthat.


Vagy nem erre gondoltál?

2016. dec. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A törvények létrehozásának módjára is van törvény. Legtöbbször az Alkotmány ez. Új törvény létrehozásánál, vagy régi módosításánál aszerint járnak el. Legtöbbször valaki javasol valamit, aztán a szabályok szerint elkezdik tárgyalni.


Előfordul, hogy egy új szabályt egyesek akarnak, mások nem. Erre is van törvény, mi legyen ilyenkor.


Az is előfordul, hogy egyesek nem tartják be a törvényt. Egyet, vagy sokat nem tartanak be. Nem számít, hogy Józsi, vagy a miniszterelnök nem tartja be. Csak az számít, mit tesz. Erre a törvényben meghatározott személyek megteszik az intézkedéseket, nyomoznak, tárgyalnak, ítéletet hoznak, végrehajtanak.


És végül előfordul, hogy elsősorban azok nem tartják be a törvényt, akiknek alkotni kéne. Lopnak, csalnak, ha észreveszik, törvényt hoznak, hogy az a csalás törvényes. Ekkor el lehet zavarni az ilyen társaságot. Erre is van törvény. És a legvégső törvény az erő. Akinek több van, annak a törvénye érvényes. Ha ez nem tetszik annak, akinek kevesebb ereje van, egyet tehet, erőt gyűjt. Míg neki nem lesz több. És akkor az ő nézete a törvény.


És mindezeket a szabályokat nem ember hozza, hanem a természet. A természet része az ember is. Ezért rá is vonatkozik az a természettörvény, hogy minden a nagyobb erő irányába megy. Csak az ember ezt annyiban befolyásolhatja, hogy tudata van. Viselkedhet jól és rosszul. Ha az előbbiek vannak többen, az egy jó társadalom, ha az utóbbiak, akkor az egy rossz társadalom.

2016. dec. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, segítettek, még egy kérdésem lenne, mégpedig az, hogy ezt más állatoktól függetlenül lehet csinálni, például, ha egy államban azt akarják, hogy engedélyezzenek valamit, amit máshol nem, azt megteheti?
2016. dec. 7. 08:56
 4/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Az attól függ, hogy nemzetközi egyezményeket sért-e?
2016. dec. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Minden állam törvényeinek egy része a belügyekre vonatkozik, másik része nemzetközi ügyekre. Utóbbiban vagy kötött egyezményt az állam, vagy nem. Ha kötött, akkor az a döntő, ha nem, akkor szintén két eset van. Vagy ütközik általános morális vélekedésekbe, ekkor ha ennek ellenébe megy, számíthat retorziókra, vagy nem ütközik,akkor a józan belátása szerint cselekszik.
2016. dec. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. dec. 7. 10:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!