Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért van annyira elterjedve...

Miért van annyira elterjedve a kommunizmus?

Figyelt kérdés
Kezdjük innentől. Karl Marx alapította meg a Lenini kommunizmus irányelvét, ami nagyban épül a kapitalizmusra és a feudalizmusra. De mindenhol ott van, és nagy erőkkel terjedt, az alaptörténelmet figyelembe véve mindenhol volt egy kommunista párt, a spanyol polgárháború is a kommunizmus miatt tört ki, mondjuk Európának szüksége volt Sztálin védelmére és nem a külföldi hatalmak mellett voltak nagyrészben, Magyarország behódolt és még sokan mások. Azt hogy hogy cselekedett Jugoszlávia arról is készült egy dokumentumfilm, vagyis Titóról, aminek a fele erről szól. A kommunista ideológiáról: [link] Ez nagyban kettévág sok összefüggést, Sztálin a kommunista elvek alapján kormányozta az országot, ahogy Hitler a náci diktatúra alatt, ezért is voltak jó barátok. Hihetetlen pusztítások és polgárháborúk törtek ki emiatt, én független vagyok és csak az igazat mondom ezt mindenki vegye figyelembe de a hazafiasságot és Istent háttérbe helyezik a munka mellett. Szóval miért van világrendszere még mindig? Sok helyről merítsetek erre.

2016. jún. 4. 20:54
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
9. Mondjuk a puccsban. Mert meg tudták volna. Mindegy is mert lényegtelen kinek van itt igaza mert nem élet-halál harcra megy. Szeva.
2016. jún. 4. 21:52
 12/19 anonim ***** válasza:
94%
Jujj... Még tájékozódni kellene. Ráadásul nem kell összekeverni az ideológia (jelen esetben kommunizmus) eszméit és a társadalom anyagi javakat előállító gazdasági rendszerét, mert a kettő közül a gazdasági alap az elsődleges.
2016. jún. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Mert a világon a gonosz emberek uralkodnak, azon belül a háttérhatalom. Ezért volt sok országban kommunizmus, és kevés országban fasizmus.
2016. jún. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
12. A kommunizmusnak sok irányelve van, először az egyik ilyenre tegyél említést mielőtt beszélsz.
2016. jún. 4. 21:59
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezö! Te tényleg olyan nyelvezettel irsz amit nem lehet megérteni csak (valahogy, jol vagy rosszul?) értelmezni lehet. Hol élsz? Mikor és hol tanultál, mennyit beszéltél magyarul?
2016. jún. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Ha látnád hogy némelyik magyar hogy beszél akkor ennyi erővel elmondhatnád magyarországot külföldi országnak. Csak mert páran nem tudtak helyesen beszélni.
2016. jún. 5. 10:37
 17/19 anonim ***** válasza:
Te milyen gyogyszereket szedsz? Sztalin sose jart Nemetorszagban, Hitler is csak a haboru alatt jart a Szovjetunioban Sztalingrad elott meg joval, amig haladtak befele. A spanyol polgarhaboru nem a kommunizmus miatt tort ki, hanem a bigott rendszerre valaszul. Nezzel tobb tortenelmet!
2016. jún. 18. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
A hazugságnak is van értéke. Az egyik dokumentumfilm mondja amit próbál elfedni a másik. Megmutassam honnan néztem? Utána meg arra durrogjál te idióta.
2016. jún. 18. 12:30
 19/19 Fingkirály ***** válasza:

#17: de, járt. 1945 július 17. és augusztus 2. között Potsdamban volt egy "háromhatalmi konferencia" (Harry S Truman, Clement Attlee és Sztálin vezetésével), ahol is döntöttek arról, hogy mi is legyen annak a romhalmaznak a sorsa, ami egy évvel ezelőtt még a büszke Harmadik Birodalom volt. No meg döntöttek a megszállási övezetekről, és érdekszférákról is - és többek között arról is, hogy igen, Magyarország a Szovjetunióé. Valamiért a britek nagyon ragaszkodtak hozzánk, de Sztálin kiügyeskedte, hogy az angolok csak ne jöjjenek ide.


Ha az eredeti elképzelés alapján 50-50 százalékban lett volna a magyar megszállási övezet felosztva, valószínűleg a Dunánál lett volna meghúzva a választóvonal, és a vasfüggöny emelésével az ország pont úgy kettészakadt volna, mint a németek, és pont ugyanúgy lett volna egy brit ellenőrzés alatt álló kapitalista, virágzó Nyugat-Magyarország, keleten meg az lett volna, ami amúgy is lett (legnagyobb valószínűséggel ekkor "Kelet-Magyarország" fővárosa, bármennyire is röhejesen hangzik, a határól legtávolabb, de a Szovjetunióhoz legközelebb eső nagyváros, Nyíregyháza lett volna).


Mondjuk ez a virágzó Nyugat-Mo. versus lepukkant Alföld meg hegyvidék sajnos kettészakítás nélkül is fennáll, és ezen nem is lehet segíteni, egyszerű geográfiai okokból. Kelet-Mo. egyszerűen marha messze van a nyugati határszélekhez képest, és még ha lenne nagyon jó infrastruktúra (utak, vasutak, minden), akkor is jobban megéri egy nyugati tőkebefektetőnek a nyugati határ mellé (vagy egyszerűen csak a Dunántúlra) telephelyet tenni, mint mondjuk Nyíregyházára vagy Szegedre. Arról nem is beszélve, hogy ma már a vasi/zalai munkaképes népség igen jelentős része Ausztriába jár át dolgozni, de a hazaihoz képes zsíros osztrák fizut itt költi el, így a fogyasztás is pörög rendesen odaát, mert a kis faluban is telik lapostévére meg ötévente új kocsira, nem csak ócsó kristályra az alvégi krimó melletti patakparton.

2016. júl. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!