Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Van olyan párt, mely fizetőssé...

Van olyan párt, mely fizetőssé akarja tenni a felsőoktatást?

Figyelt kérdés
2010. márc. 30. 15:32
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Először is mért fizessenek a gazdagok?azért mert az ő szüleik okosabbak voltak mint a tied vagy többet dolgoztak vagy akárcsak jokor voltak johelyen?ezért ők fizessék ki a te tandíjadat is emrt megtahetik?ezt sose érteltettem h hol a logika mert te meg azért hisztizel h de drága a bkv jegy azt nem fiezetem ki támogasson valaki... a 'te' szót nem személyeskedésből irtam az vegye magára aki azt irja h fizesenek a gazdagok.

másodszor teljesen mind1 hogy hányat vesznek fel a hinyszakma kézésénél mert ugyis a nagyrésze kiesik és nemis feltétlen önhibájábol bár aki félévente 15 kreditet nem tud öszeszedni az tényleg nem oda valo de a 30 kredit csak álom aki járt már mongyuk BME re az tudja...Nálunk közlekkaron 380embert vettek fel második fléév végére 100an maradtunk és ezmég egészsoknak mondhato többen pedig nem fértünk volna el mármint 400nál többen. szoval fölösleges növelni a mennyiséget is

harmadszor pedig persze van szabadbölcsész is de a bölcsészkaron képziki a nyelvészeket is ami pl nyelvtanár vagy tolmács lessz szoval nemind mekibe fog árulni hamburgert diplomás minimálbérért...

2010. ápr. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Azt úgy bírom, amikor itt egyesek fikázzák a kommunikáció média szakot, miközben azt sem tudják, mi fán terem. De azért ki van kiáltva fölösleges szaknak.

Az kéne még, hogy én fizessek érte, amikor 5 pont hiányzott a maximumhoz felvételikor. Így is meg van szabva, hogy akinek csak ennyi meg annyi pontja van, az fizet, akinek meg több van, az nem fizet. Tehát ha úgy vesszük, most is fizetős valamilyen szinten.

2010. ápr. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
Mindenki a fizetős rendszer ellen van, hogy jajj a szegény nem végzi el soha. Ez a mentalitás borzalmas kibúvó. Érdekes én egyetem mellett tudok dolgozni, és meg tudom keresni majd azt a pénzt, amit esetleg fizetnem kell. Mik vannak!
2010. ápr. 6. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:
Hé ne veszekedjünk ezen! Én jól tudom mi az amikor tandíjat kell fizetnem! Képzeljétek, bölcsész szakon vagyok, és elég magas tandíjat fizetek! Szóval akkor hogy is van? Ki nem fizet? Én igen. Méghozzá saját erőből! Mivel nem gazdagok a szüleim, ezért nem akarom őket terhelni vele. Viszont nem is szegények annyira, hogy a bérletem és a kajám árát ne tudnák fizetni. Ahhoz viszont, hogy ez jól működjön, az egész nyarat azzal töltöm, hogy a Balaton-parton dolgozom... Tehát ne sírjon senki, aki nem tudja fizetni, mert ők nagy valószínűséggel nem is tettek szinte soha azért önmaguktól, hogy megvalósítsák álmaikat, terveiket. Én igen. Aki meg tandíjmentes, az örüljön, de akkor tanuljon is. Az egyetlen rossz ebben a rendszerben az, hogy aki nem tanul elég jól, csak 4-esre, azt semmilyen formában nem támogatják. Még buszköltség téren sem...
2010. ápr. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Szerintem nem párt kérdése, hogy fizetős vagy nem fizetős a továbbtanulás. Én az első diplomámat még a sokat szidott "átkosban" szereztem a másodikat fizetősként a mostani rendszerben. Tapasztalatom az, hogy akkor szigorúbb volt a felvételi, a kemény a követelmény, s nem lehetett lébecolni, sőt a tanulás mellett még dolgoztunk is, hogy teljen egy új ruhára, esetleg egyébb luxusra, mint koncert,színház. Csodák csodája mindenkiből szakember vált. Mostani tapasztalatom az, hogy a mostani szakok, akár állami támogatott, akár fizetős több mint fele fölösleges mert ad egy diplomát ami nem ér semmit, mert nincs rá kereslet, csak a diplomás munkanélküliek számát növeli, amit a te adódból az én adómból finanszíroznak, mert más munkát már végezni ugye egy "diplomás" számára szégyen. Az orvosképzézről meg annyit, hogy annyi ideig amíg a mi adóforintjainkból tanulgattak, ki sem engedném külföldre. Tessék ledolgozni a beléjük ölt pénzt, nemhogy engedni, hogy bolykottálják a szakképzést. Hogy őszinte legyek az ilyeneknek még az alap diplomáját is visszavonnám mer alkalmatlanok a leendő betegeik bizalmára. Ha tanulni akarsz dolgozz is érte, ne csak az ingyent várd, mert ha dolgozol érte meg tudod becsülni az elért eredményeidet, megtanulsz küzdeni a sikerért.
2010. ápr. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
Nem feltétlen értek egyet azzal, hogy 4 egészes átlag kell. Óbudai Egyetem mérnök info karán tanulok, és 2.2es átlaga már egész szép ösztöndíjat viszek haza. Az, hogy a diplomások nem kapnak állást, ahhoz csak azt tudom hozzáfűzni, hogy nem mindegy miből van az embernek diplomája...
2010. ápr. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:

Én olyan egészségüggyel kapcsolatos szakon tanulok, ami Magyarországon még nem igazán ismert, ugyanakkor nyugaton rengeteg pénzt fektetnek bele, ami meg is térül. Mivel nem tudtam átutazni az országot a felvételire (egy technikus vizsga miatt), már csak pótfelvételivel vettek fel fizetősre. Suli mellett nem tudok dolgozni, mert az órarendem mellé nem is alkalmaznának ilyen 'mikor-hogy' időbeosztással, a lógós fajta pedig nem én vagyok.

Viszont van rengeteg államis szaktársam, aki semmit nem csinál, csak azért jár el, hogy legyen egy diplomája, amit jószerivel nem akar majd használni, csak legyen, bukdácsolnak, buliznak, be sem járnak, mégsem cserélünk helyet...

Nem fogok villanykarra menni azért, mert az hiányszakma és olyan jól fizetik, ha nem tetszik, és nem olyan beállítottságú vagyok. Ez nem annyira erős, bár az anatómia, élettan és hasonló tárgyak sem egyszerűek, de mások nem mondják egy kimondottan nehéz szaknak. Szeretnék végzettséget ebben a szakmában, ezért nem mentem egy okj-s képzésre egyetem helyett. Nem ötös az átlagom, csak 4,7-es, és kapok valami kis szoctámot, ami a vonatjegyemre nem elég haza és vissza, én örülnék neki, ha nem kellene fizetni.

És igenis fizessenek azok a gazdagok, akik csak a lábukat lógatják, és csak betuszkolták őket az egyetemre, hogy "nesze fiam tanújá!"

2010. ápr. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!