Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Van olyan párt, mely fizetőssé...

Van olyan párt, mely fizetőssé akarja tenni a felsőoktatást?

Figyelt kérdés
2010. márc. 30. 15:32
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
77%
Van.
2010. márc. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
[link] itt meg tudod nézni, meg még sok mást is.
2010. márc. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
19%
Az mdf, nagyon-nagyon-nagyon helyesen. Csak ez még kevés, hogy rájuk szavazzak.
2010. márc. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Hogy érted,hogy "nagyon nagyon helyesen"? Támogatnád,hogy csak a gazdagok kiváltsága legyen a tanulás,vagy mi? Aki esetleg kevésbé jómódú,teszem azt szegény,az már meg sem érdemli,hogy diplomája legyen? Mivel kevesebb ő,mint egy másik diák,akinek gazdagok a szülei????Fogadok,hogy Te már könnyen beszélsz,valószínű,hogy nem épp egyetem előtt állsz!


A linket pedig köszönöm!

2010. márc. 30. 15:42
 5/27 anonim ***** válasza:
86%

"Az mdf, nagyon-nagyon-nagyon helyesen. Csak ez még kevés, hogy rájuk szavazzak."


Miért helyesen? Akkor így a szegényebbek, hogyan szerezhetnek diplomát? Szerintem jó így ahogy van, aki nem hoz egy bizonyos szintet csak annak legyen fizetős. Aki meg megérdemli, az tanulhasson ingyen.

2010. márc. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
29%

Mindenképpen fizetőssé kell tenni,tarthatatlan hogy az adófizetők pénzéből ennyi diplomást neveljünk.Az is fizet aki nem szerez diplomát,ez teljesen igazságtalan.

Aki szorgalmas de szegény annak el lehet engedni,de csak annak.

2010. márc. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
69%
A szegény is szerezhet ingyen diplomát, hiszen a legjobb 15% tandíjmentes. Én a ponthatárokat is felemelném, hogy tényleg csak az odavalók végezhessék el az egyetemet/főiskolát. Tanulni kell, nincs mese. Felesleges a sok diplomás munkanélküli képzése, alibi szakokon.
2010. márc. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
41%

Mielőtt le lennék pontozva, bár így is le leszek:)


1: Aki nagyon szegény, jó eséllyel így se megy egyetemre. Kemény dolog, nem örülök neki, de ez a világon mindenhol így van.

2: Aki megengedheti magának az egyetemet, nem feltétlenül gazdag, hanem lehet alsó-középosztálybeli, ösztöndíjjal. Na, pont nekik lenne jó a rendszer, hiszen nőne az ösztöndíj összege, és abból befizetnék a kötelező képzést, és több maradna náluk. Azok, a jellemzően gazdag családból jövő zsúrpubik, akik 12 év alatt végzik el a szabad bölcsészetet... na igen, ők fizetnének. Keményen.

2010. márc. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Természetes van,mint ahogy azt az előttem szólók már leírták.De ez a rendszer tényleg nem a legjobb.Én egyetemre készülök,nem vagyok gazdag,de most az állam kifizet nekem mindent,és ha én mondjuk elmegyek külföldre,akkor a belém ölt pénz elment a francba (és mivel orvosira készülök ez valószínű..)Valakinek fizetnie kéne,de nem a szegényeknek,hanem a gazdagoknak,de miből tudod megállapítani,hogy ki gazdag?Nem írom le,hogy miért nem elég az,hogy ki mennyit keres...De amíg sokan mennek külföldre addig ez nem lesz jó,ezért kell most egy élhetőbb országot építenie a következő kormánynak.
2010. márc. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
84%

Én nem azt támogatom, hogy fizetőssé tegyék, hanem hogy csökkentsék le a támogatott helyek számát, emellett tegyék átjárhatóvá a támogatott és a fizetős képzéseket. Azaz ha valaki jól tanul, azt vegyék át, aki rosszul, az fizessen. Viszont aki a top 10%-ban van, az kapjon annyi ösztöndíjat, amennyiből ki tudja fizetni a képzését, plusz még bizonyos mennyiséget felette is.


Így máris nem fizetőssé tesszük, hanem csak a jelenlegi rendszer paramétereit változtattuk meg. És gyakorlatilag ugyanott tartunk.

2010. márc. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!