Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Dávid Ibolya tényleg nem volt...

Dávid Ibolya tényleg nem volt tagja az MSZMP-nek?

Figyelt kérdés

Önéletrajzában ez a kérdés fel sem merül, pedig azt írja: 1981-ben szerzett jogi oklevelet. A Szekszárdi Ügyvédi Kamara ügyvédjelöltjeként került Tamásiba. 1985-tõl, miután letette az ügyvédi szakvizsgát, a Tamási Ügyvédi

Munkaközösség ügyvédje. 81-ben pedig egy lottó ötössel felért, ha valaki ügyvédi munkaközösség tagja lehetett - vagy erősen "hátszeles", vagy párttag, vagy pártközeli szülei voltak.


2010. márc. 25. 08:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem, de ha az is lett volna, azért volt különbség hithű komcsi és olyanok között akik csak azért léptek be az MSZMP-be mert be kellett, ha el akartak érni valamit.


Sőt, nagyanyám mesélte, hogy Ő párttag volt - ami semmi tennivalót sem jelentett, csak volt pártkönyve -, a szomszédja nem volt párttag és amikor a TSZ vezetőtől kérték, hogy az udvaron lévő téglát elvihetnék-e ingyen, akkor nagyanyám kapott, aki meg nem volt párttag annak azt mondták elfogyott.


Szóval sokan beléptek mert vagy be kellett, vagy beléptették őket. Dávid Ibolyának, ha volt is MSZMP tag - bár nem hiszem - nem ez a legnagyobb hibája az biztos.

2010. márc. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg mi volt,hanem az most mi,na és erre semmi jót nem tudok mondani!
2010. márc. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, de én TÉNYLEG egy objektív kérdést tettem fel, mert érdekel és nem az emberek Dávid Ibolyáról alkotott véleménye volt a tárgy, hisz azt magam is ismerem.


(A nagymama párttagsága sem mondott újat, mert megéltem azt az időt, tudom, mit volt szabad tennie egy párttagnak, és milyen bűncselekményeket - mindet - sikerült a piros-könyvvel megúszni.)

2010. márc. 28. 07:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!