Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Az RTL-en miért csak Orbánról...

Az RTL-en miért csak Orbánról lehet hallani?

Figyelt kérdés
Más fontosabb hír nincs? Megy a híradó (5 perce nézem) és már a 3. hír is Orbánról szól. Most komolyan nem történik semmi más az országban? Nekem nagyon gyanús, hogy az RTL a média hatalmát kihasználva akarja minél negatívabb módon bemutatni Orbán Viktort és a Fideszt.

2015. dec. 11. 18:42
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Ember!

"Ha az RTL olyan korrekt lenne, akkor nem csak más zsebében nyúlkálna, hanem a sajátját is kiteregetné. Az lenne az igazán ciki."

Akkor sorold már fel nekem, hogy az RTL-nek milyen lopási lehetőségei vannak?!

Számoljon arról be a TV2, vagy az MTV, mit bánom én, ők sem beszélnek a sajátjukról, sőt külön szabály van rá, hogy az MTI nem közölhet olyan híreket, ami a királyi tévét, rádiót rossz színben tünteti fel. Még akkor sem, ha jogos. Sokan meg csak az MTI cikkeit közlik, mert az ingyen van, s a média is profitorientált (ami alapjában véve nem bűn).


Felvetésed max akkor lenne jogos, ha az RTL másról sem beszélne, mint más tévék ekézéséről, hogy mennyit lopnak. Az RTL aktuálpolitikai tényeket közölt, és ezt következetesen teszi. Igaz, a médiatörvények során szépen visszafogták ők is a híradási keretet, és csak az MTI hírközléseit közölték, de a reklámbotrány után (ami arról szólt, hogy az RTL magyarországi leányvállalatának profitját nagy mértékben megvágják, így kalkuláltak azzal, hogy az RTL szabadulna a csatornától, és aprópénzért azt is megvenné pl. Vajna talán kamatmentes állami hitelből) az RTL taktikát váltott, és beszélt a tabu dolgokról: bírálni kezdte a Fideszt. A Fidesz hatalmas népszerűségvesztést könyvelhetett el, mert tudomást szereztek a vidékiek is arról, mennyit lopnak, és így visszavonulót fújtak. Az RTL sem támadja már őket olyan hevesen, de még most is inkább negatív, de hát a tények negatívak, így kiegyensúlyozott közlésről lehet beszélni. Az RTL rájött, hogy az emberek igenis kíváncsiak a hírekre, ezért továbbra is nagyobb keretet adnak erre, mint a sorvadás idején.


Egyébként a baloldali kormányzás alatt is beszélt a korrupcióról, sokat kommunikáltak az öszödi beszédről is, vagy az nem bosszantott, nem tűnt fel?

2015. dec. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Érdekes! Ha az RTL (és még mások) napról napra csak azzal foglalkoznak hogyan lehet a híreket úgy elferdíteni, hogy az a kormány lejáratását szolgálja miért ordibálja állandóan a baloldal, hogy NINCS SAJTÓSZABADSÁG?
2015. dec. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Hát igen szép kis "cenzúra" van. Amúgy meg bocs, de konkrétan 1 híradó nézésről volt szó, nem tudom, hogy jutottál el az Öszödi beszédig, nem mostanában volt a dolog. Amúgy meg nem vagyok naiv nem is lehetett arra asszociálni a hozzászólásomból.

Valaki írta, hogy az RTL a legnézettebb csatorna. Akkor miért olyan hihetetlen, hogy én is azt nézem. És igen is zavar, hogy FELTŰNŐEN Fidesz ellenes az összes megszólalásuk. És hogy miért zavar? Hát mert ez egy média és mint olyannak kötelessége kellene lennie, hogy mindentől függetlenül valós képet fessen az eseményekről. Viszont ez így teljesen funkcióját vesztette. Ne mondja senki se, hogy van még egy ilyen durván és nyilván valóan részre hajló kereskedelmi csatorna (kivéve politikai). Ezzel van a probléma. Pont lesajnálom, hogy ki milyen politikai beállítottságú, de ettől függetlenül nem hiszem el, hogy csak engem zavar az ilyen. Hogy gyakorlatilag csak a gyűlölködés és uszítás dől ebből a csatornából.

2015. dec. 15. 02:35
 24/28 anonim ***** válasza:
Először is,mindentől független média,nem létezik,esetleg a természetfilmeket adó csatornák.Arról nem beszélve,hogy az a bizonyos függetlenség,pártatlanság,a közszálgaláti adók kötelessége lenne elsősorban.Velük szemben lenne ez legelsősorbamn jogos elvárás.Márpedig,hogy azok mennyire pártatlanok nálunk,abba inkább ne menjünk bele,szerintem.
2015. dec. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Szerintem meg át van lépve egy bizonyos határ, ami nem feltétlenül szerencsés.
2015. dec. 15. 23:41
 26/28 anonim ***** válasza:
Ez így van,de ezt ahatárt a "közszolgálati" adók lépték át,de nagyon.Persze aztán az RTL is,amikor úgy érezte(nem is egészen alaptalanul),hogy "rászálltak".Mondjuk, nekem inkább tetszik,mint nem,hogy legalább egy országos csatorna nem csak dicshimnuszokat zeng róla.Végülis a miniszterelnöki munkakörrel ez együtt jár.
2015. dec. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
Mert rossz szinkront rendeltél...
2016. jan. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

"de konkrétan 1 híradó nézésről volt szó". Szóval egyetlen híradó megtekintése neked elég ahhoz hogy egy általános következtetést levonj?

Konkrétan Mi a kifogásod?

a) az RTL olyan dolgokat közölt tényként, amik nem felelnek meg a valóságnak.

b) az RTL valós tényeket közöl, csak ezek nem jó színben tüntetik fel Orbánt.


Mellesleg mi más lenne fontosabb, mint Magyarország miniszterelnöke? Bizonyos ügyekről ő maga számol be úgy ahogy szeretne, más ügyekkel kapcsolatosan (amikről meg ő nem szeretne beszámolni, de megér egy misét) mások végeznek hiánypótlást jobb esetben.

2016. jan. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!