Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért bántja egymást a Fidesz...

Miért bántja egymást a Fidesz és a Jobbik?

Figyelt kérdés
Magyarok vagyunk. Én is magyar mintás kabátban járok, néptáncolni akarok, szeretem a népzenét, kárpátiát hallgatok és mélyen elítélem a Trianoni békeszerződést. A Fideszre szavazok, de nem ítélem el a Jobbikot. Miért gyűlölnek engem mégis a Jobbikosok? Hisz én is magyar vagyok, ők is magyarok. Én nem tudok gyűlölni magyart. Miért van mégis ez?
2010. márc. 20. 10:59
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
43%
Mert ostobák és csak az a jó amiben ők hisznek és csak nekik lehet igazuk.
2010. márc. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
87%
Akik téged ezért utálnak, azok elsősorban nem jobbikosok, hanem mondjuk divathungaristák meg ilyesmik, akik hallották, hogy a Jobbik ezt akar, azt akar, és akkor már nem is jó nekik az, aki nem a Jobbikra szavaz. Én az MSZP szavazóit sem utálom, csak sajnálom őket.
2010. márc. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
81%

Jobbik nemzedék c. film.

Ebben megtalálod, hogy miért bántja a Jobbik a Fideszt. A Fidesz feltételezem azért bántja őket, mert tudják minden régebbi titkukat. Mondom, nézd meg ezt a filmet - ami megtalálható a Youtubeon - és "felvilágosulsz."

2010. márc. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
81%

Kár, kár

Pedig együtt kéne tönkretenni az mszp-t.

2010. márc. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
86%

Én Jobbikos vagyok, és nem gyűlölök senkit. Amikor a Jobbik elkezdett dagadni, a Fidesz összeült, hogy most mit csináljanak. A Fideszesek fele támogatta a Jobbikkal való együttműködést.

De a parlamentben nem lesz olyan, hogy a JObbik azért szavaz nemmel egy jó javaslatra, mert azt a Fidesz terjesztette elő.

Szép napot!

2010. márc. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
58%
sámson
2010. márc. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
73%
Talán a Fidesz beolvasztó politikája miatt. ("A Jobbikra adott szavazat elveszett szavazat") Én azonban nem szeretnék kétpártrendszert, mert az már majdnem olyan, mint az egy párt rendszer. Ennek ellenére előbb tényleg a ballib oldalt kellene lesöpörni, utána lehetne csak egymás közt vitatkozni. Sajnos azt hozzá kell tennem, hogy a Fideszt képmutatónak tartom. (pl. testvérpártja a Likud, Románia EU csatlakozásának feltétel nélküli megszavazása, ily' módon az erdélyi magyarok elárulása...stb)
2010. márc. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
azért mert "a jobbik legnagyobb ellensége nem az mszp, hanem a fidesz"
2010. márc. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

Én is Fidesz-párti vagyok. Kezdetben örültem a Jobbiknak, ahogy örültem anno a Miépnek is. (Olyannyira, hogy kampány idején anno a Miépnek még segítettem is, Fideszes létemre.) Igaz, nem mindennel értek egyet, amit ők a jobbszélen képviselnek, de a jobboldalon vannak ők is, és a hazájuk szeretete vezérli őket is - gondoltam én.


Aztán jött az ébredés. A Jobbik-közeli oldalak olvasgatása közben döbbentem rá arra, mi is vagyok én az ő szemükben. Mi még javában védtük őket akkor, nem zárkóztunk el, nem nyilatkoztunk ellenük semmit (kaptunk is érte az MSZP-től rendesen) és kíváncsian figyeltük, mivé is fejlődnek ők, mint új, jobboldali erő. De ők már akkor gyűlölködve beszéltek rólunk, a "Zsideszről". Kezdettől fogva, az alapító okiratuktól kiindulva gyűlölnek minket, és ennek hangot is adnak.


Erre csak rátett egy lapáttal mindaz, amit személyesen tapasztalok meg nap mint nap, amikor vitázni próbálok velük a politikáról itt, vagy máshol. Többnyire érvek helyett csak üres mocskolódást kapok. Ha a Fideszt kell gyalázni, gyakran köszönnek vissza a régi jó MSZP-s szólamok ("Orsós Viktor", "szőlőbányász", "koronaúsztató", stb.) a Jobbikosok szájából. A gyűlölet sajnos náluk is túl mélyről fakad, kiirtani azt szinte lehetetlen.


Már régen nem állunk egy oldalon. Pocskondiáznak, és próbálnak lejáratni, de még ők kérik számon, hogy végül mi is elfordultunk tőlük... Számomra ők már nem az új Miép. Sokkal közelebb állnak már az MSZP-hez, mint hozzánk. Az értékrendünkben talán már csak a hazaszeretet az azonos, de talán még ezt is másképpen képzeljük el, miont ők.

2010. márc. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

Én is Fidesz-párti vagyok. Kezdetben örültem a Jobbiknak, ahogy örültem anno a Miépnek is. (Olyannyira, hogy kampány idején anno a Miépnek még segítettem is, Fideszes létemre.) Igaz, nem mindennel értek egyet, amit ők a jobbszélen képviselnek, de a jobboldalon vannak ők is, és a hazájuk szeretete vezérli őket is - gondoltam én.


Aztán jött az ébredés. A Jobbik-közeli oldalak olvasgatása közben döbbentem rá arra, mi is vagyok én az ő szemükben. Mi még javában védtük őket akkor, nem zárkóztunk el, nem nyilatkoztunk ellenük semmit (kaptunk is érte az MSZP-től rendesen) és kíváncsian figyeltük, mivé is fejlődnek ők, mint új, jobboldali erő. De ők már akkor gyűlölködve beszéltek rólunk, a "Zsideszről". Kezdettől fogva, az alapító okiratuktól kiindulva gyűlölnek minket, és ennek hangot is adnak.


Erre csak rátett egy lapáttal mindaz, amit személyesen tapasztalok meg nap mint nap, amikor vitázni próbálok velük a politikáról itt, vagy máshol. Többnyire érvek helyett csak üres mocskolódást kapok. Ha a Fideszt kell gyalázni, gyakran köszönnek vissza a régi jó MSZP-s szólamok ("Orsós Viktor", "szőlőbányász", "koronaúsztató", stb.) a Jobbikosok szájából. A gyűlölet sajnos náluk is túl mélyről fakad, kiirtani azt szinte lehetetlen.


Már régen nem állunk egy oldalon. Pocskondiáznak, és próbálnak lejáratni, de még ők kérik számon, hogy végül mi is elfordultunk tőlük... Számomra ők már nem az új Miép. Sokkal közelebb állnak már az MSZP-hez, mint hozzánk. Az értékrendünkben talán már csak a hazaszeretet az azonos, de talán még ezt is másképpen képzeljük el, mint ők.

2010. márc. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!