Ha a balos, liberális eszmék annyira jók, miért csak az alsóbb, iskolázatlanabb rétegek szavaznak az ezeket valló pártokra?
Ezt a kérdést minden rosszindulat, provokálási célzat, öncélú vagdalkozás nélkül írom ki, a lehető legnagyobb természetességgel. Ugyanis itt a gyakorin is előszeretettel állítanak be minket, jobboldali, vallásos, hazafias konzervatívokat iskolázatlan hülyék gyülekezetének, netán vérengzést akaró szkinhedeknek, mert nem vagyunk vevők a "haladó" eszméikre, téziseikre.
Szociológia I. tárgyból az egyetemen tanultuk, hogy rendszerint nagyon világos összefüggés van a szavazói szokások és az osztályhelyzet között. A liberális és baloldali pártok a legtöbb szavazatot az alsó osztályba tartozó foglalkozási csoportoktól kapják, míg a konzervatív vagy jobboldali pártok inkább a jómódú, értelmiségi csoportokra támaszkodnak. Ez minden országra igaz, ugyanúgy az USA-ra, ugyanúgy Magyarországra is.
A közvéleményemkutatások szerint a Jobbik szavazóinak legnagyobb része az egyetemisták, főiskolások közül kerülnek ki, ezzel szemben az MSZP-sek és klónjaira szavazók az elöregedett, intellektuális értelemben gyengék szavaznak.
Nem mellékes, hogy a Jobbik egyik választójogi javaslata műveltségi cenzust írna elő a szavazás előfeltételeként. A párt vezetése minden bizonnyal tisztában van a szavazótábor iskolázottságának szintjével, a jobbikos szavazótábor pedig aligha utasítaná el a társadalom legalsó, legképzetlenebb rétegeinek szavazati jogtól való megfosztását.
"igazából én a jobbik Jobboldaliságát sem látom, meg olykor néha átmegy egy szélső balba is."
Nem csak az a jobboldali, amit Margaret Thatcher csinált.
Charles de Gaulle is nagy államos gazdaságpolitikát folytatott, mégsem kérdőjelezi meg senki a jobboldaliságát.
A Jobbik jobboldali, mivel szociálkonzervatív.
"Nem csak az a jobboldali, amit Margaret Thatcher csinált.
Charles de Gaulle is nagy államos gazdaságpolitikát folytatott, mégsem kérdőjelezi meg senki a jobboldaliságát. "
Van társadalmi és gazdasági bal- és jobboldal. Itt a gazdaságról volt szó. Szerintem mindenki megkérdőjelezi Charles de Gaulle jobboldaliságát, ha gazdaságpolitikáról van szó.
ma 18:20
Én ezt így nem mondanám, mert ha utána olvasol, akkor láthatod, hogy van Neokonzervativizmus is.
Elég nehéz behatárolni, hogy 1-2 politikai ígéret után, melyik irányba tart xy párt.
Az hogy összevissza csinálnak mindenfélét, és ráhúzzák hogy jobbosok, balosok, stb. Vagyunk, háát.
Viszont az álltalánosságban elmondható, a Fidesz pl hiba a papíron jobbos... a gazdasági lépései/döntései mind balos és az elmúlt 25 évben szinte az összes kormányunk balos volt.
"#1: Ja igen, kifelejtettem, hogy a kérdésemben nem az eredeti, klasszikus liberalizmust és azokat vallókat (Schiffer-féle LMP) bíráltam, hanem a vadliberalizmust, amit az MSZP, az SZDSZ és azok klónjai tolnak."
Schiffer milyen klasszikus liberalizmust vall?
Az LMP kőkeményen baloldali párt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!