Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért szavaznak sokan még...

Miért szavaznak sokan még ezután is a Fideszre?

Figyelt kérdés
Sokan írják hogy kevesebb a forrófejű tini mint a nyugdíjas.. Én ebbe csak azt nem értem hogy ez mit határoz?! Mármint a Fidesz mindenkivel kicseszett akivel csak tudott! Azt elfelejtették az emberek amikor lenyúlta a nyugdíjakat? És igen sok fiatal fog a másra szavazni mert a mostani felsőoktatásba bekerülni ingyenesre valamit fizetni lehetetlen.

2014. ápr. 1. 22:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%

,,Sokan írják hogy kevesebb a forrófejű tini mint a nyugdíjas" Ezt nem a Fidesz, hanem az Összefogás szavazóira értik, általában a Jobbik lehetséges 2. helyezése ellen szoktak vele érvelni.


Igaz, hogy a Fidesznek a fiatalság is a célcsoportja, de nem az a fő. Inkább a középkorú és az idősebb embereket célozták meg, az ifjúság nagy részét (környezetemben legalábbis) elszipolyozza a Jobbik és az LMP.


Szerintem egyébként teljesen korrektül jártak el az oktatással kapcsolatban. Ha valaki diplomát akar, az tanuljon. Aki komolyan veszi a tanulást az bekerül egyetemre, állami támogatással is. Aki meg lusta, az hadd legyen benn költségtérítésesen, valamiből el kell tartani azt a sok egyetemet! Szerintem a felüket amúgy is be kéne zárni, sokkal többet érhetnének el azzal, ha a felszabaduló költségekből a maradékot támogatnák. A minőség mindig többet ér, mint a mennyiség. A ,,röghöz kötéssel" is egyetértek, ha már az ország fedezi a taníttatásunkat, dolgozzunk is itt. Aki meg kimegy külföldre, van 20 éve előteremteni azt a pénzt, amiből taníttatták. Ezt Jobbikos egyetemistaként mondom.

2014. ápr. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Az én környezetemben sok a fiatal mert én is az vagyok de sok idős ember véleményét is tudom és 10/9 ember a jobbikra fog szavazni. Ha nem ők nyernek akkor bunda volt.

Van benne igazság,hogy tanulni kell de az már nevetséges hogy egy állatorvosin 1 150 000 Ft egy félév. Amíg korábban ingyen tanulhattak akár a politikusok is vagy nem tanulhattak, mert "szerzett" diplomások addig én vagy mások miért nem?!

A 10 éves dolog meg hülyeség, nem ezzel kell itt tartani a fiatalokat, minek maradjon itt ha nincs munkahely?! Nem tud megfelelően és megfizetően elhelyezkedni az adott szakmájában?!

2014. ápr. 1. 23:15
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

Az én környezetemben sok a fiatal mert én is az vagyok de sok idős ember véleményét is tudom és 10/9 ember a jobbikra fog szavazni. Ha nem ők nyernek akkor bunda volt.

Van benne igazság,hogy tanulni kell de az már nevetséges hogy egy állatorvosin 1 150 000 Ft egy félév. Amíg korábban ingyen tanulhattak akár a politikusok is vagy nem tanulhattak, mert "szerzett" diplomások addig én vagy mások miért nem?!

A 10 éves dolog meg hülyeség, nem ezzel kell itt tartani a fiatalokat, minek maradjon itt ha nincs munkahely?! Nem tud megfelelően és megfizetően elhelyezkedni az adott szakmájában?!


Kedves Kérdező!

El kell keserítselek, a Jobbiknak esélye sincs a győzelemre. Még ha a listás választást meg is nyernék (amit erősen kétlek), egyéniben szinte mindenhol a Fidesz fog nyerni. Nem az a kérdés hogy ki nyer, hanem az, hogy lesz-e kétharmada megint a Fidesznek, vagy nem.

Az egyetemek apropóján csak ismételni tudom magam: Aki tanul, annak nem kell aggódnia. Nem 1 millió, hanem 0 ft neki egy félév, amennyiben bekerül államira. Akik pedig külföldre mennek akár saját érdekből, akár azért mert nincs itthon munka, jogosan követelhető tőlük a képzésük költsége. Nem 1, hanem 20 év van a kifizetésére.

2014. ápr. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
43%

Az idősek nem követik az eseményeket. Akik eddig a Fideszre szavaztak, azok most is arra fognak. Az Mszp-t utálják, a Fideszben eddig is bíztak, és mivel nem követik az eseményeket, megmaradt a bizalom, a többit meg nem ismerik.

Nem az összes régi Fideszes szavazóra értem ezt, de a legtöbbjükre.

2014. ápr. 2. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

Én is fiatalként mondom hogy egyetértek az oktatással.

Aki be akar jutni az tanuljon.

A röghöz kötés fogalmával meg nem vagy tisztában! Nem azt jelenti hogy itt kell maradni hanem hogy 20 éven belül le kell itt dolgozni az oktarásod időtartamát itthon.Hamar elszegényedne az állam ha jó pénzen kitaníttatná az embereket akik ezt soha nem térítenék vissza...

Normis végzettséggel meg el lehet helyezkedni.

2014. ápr. 2. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
44%
Én meg nem értek egyet. Sok szakból eleve csak költségtérítéses indul. Egy szegényebb család gyereke nem tudja kifizetni. Még akkor sem, ha hap valamennyi ösztöndíjat, aminek összege sok helyen nevetséges. Ennyit az esély egyenlőségről.
2014. ápr. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
17%

""Sok szakból eleve csak költségtérítéses indul""


Ennyire nem vagy tisztában a dolgokkal?

2014. ápr. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

Azért, mert igazán nincs sok más logikus választás.


Az alternatíva:


A baloldal, (most nem tudom éppen hogy hívják magukat) eljátszotta a történelmi esélyt hogy megújuljon és ugyanazokkal az arcokkal áll a nép elé, akit a né egyszer már kirúgott.


A Jobbik, bár sokaknak szimpatikus, még dolgoznia kell a PR-jén, hogy ne okozzon azonnali nemzetközi blokádot ha kormányra kerülnek.


Az LMP egy fekete ló, még nem sikerült lemosnia magáról az SZDSZ udódpárt maradványait. A züldekről meg általában kiderült, hogy olyanok mint a görögdinnye: Kívül zöld, belül vörös. Cohn Bendot támogatása sem tett jót a párt népszerűségének.


Marad a Fidesz, amelyik sok hibájával együtt mégiscsak növekedő pályára állította az országot.

Szerintem megérdemelnek nég 4 évet, hogy lássuk az eredményeket.

2014. ápr. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
31%

"Én ebbe csak azt nem értem hogy ez mit határoz?"


Mindent.


"Azt elfelejtették az emberek amikor lenyúlta a nyugdíjakat?"


Elfelejtetted hogy az az MSZP volt, és hogy a szüleid azért hazudoznak, hogy olyan magyarellenes legyél mint ők?


"Mármint a Fidesz mindenkivel kicseszett akivel csak tudott!"

"a mostani felsőoktatásba bekerülni ingyenesre valamit fizetni lehetetlen."


Bekerülni ingyenesre? Úgy hogy a náci jobbik segíteni fogja a sváb rokonaidat? Na nem mond, mi is tudjuk hogy akkor ingyen fogsz tanulni, de helyette inkább kimehetnél a nagyidhoz németországba, mint hogy itt okoskodj.

A főiskolákon már így is gyengébb a színvonal (nem a tanárok miatt), nem kell lejjebb húzni.

2014. ápr. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ne haragudj kedves utolsó, de nem tudom miről beszélsz mert nekem az összes családtagom valamit a felmenőim is mind Magyarok!
2014. ápr. 2. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!