Melyik az a párt, amelyik hiteles politikusokból áll, nyugati típusú, nyugatbarát, demokrácián alapuló országot akar, normális jövőképpel, innovatív programmal, és mentes miden populizmustól?
#10
A programjukkal is vannak problémák. Meg a populizmussal is.
"Nem lenne jobb a mondjuk a Csehekhez, Lengyelekhez, Szlovénokhoz hasonlóan az EU-hoz közeledni inkább?"
Nem.
"Ráadásul populista is a Jobbik, és nem éppen a demokrácia elkötelezett híve."
És ez neked miért fáj?
#12
Az szavazzon a Fideszre és a déli nyitásra nincs itt probléma.
Igaz, körbekeríthetjük úgy ezt az országot, mint Észak-Korea, de magunkkal szúrnánk ki, nem Németországgal, Oroszországgal.
A populizmus szörnyű dolog. (megvalósíthatatlan ígéretek, és jelszavak skandálása)
Ezek a pártok indulatokat váltanak ki az emberekből, bűnbakot keresnek.
Normális, jóléti társadalmakban a parlament közelébe sem juthatnak ezek a pártok, csak olyan országokban, ahol nyomor, elkeseredettség van, de meg is van egy ilyen kormányzás eredménye.
Nem tudom, eddig a magyaroknak mindig érdeke volt a demokrácia, szólásszabadság.
Félő, hogy a Jobbik nekimenne a neki nem tetsző sajtónak. (pl. ATV, Index, HVG, RTL, stb.)
Ráhúzná, hogy nemzetellenes, cionista, stb, ezért bezárná.
Ha én az ATV-t szeretem nézni, miért ne nézhetném?
Az meg egyenesen rettenet, mit csinálna a köztévéből.
Figyelembe kell venni, hogy a magyar embereknek legalább a 2/3-a soha nem lesz Jobbikos, még akkor sem, ha nem megy el szavazni, éppen ezért nem dönthet ilyen kérdésekben. Hiszen a magyarok nagyrésze a baloldali, liberális sajtóbót szereti.
Amikor az MSZP-SZDSZ-nek volt nagytöbbsége, azt mondták, hogy nem élnek vissza ezzel, mivel bár a mandátumaik úgy állnak, nincsen mögöttük akkora társadalmi bázis.
A demokratikus ellenzéket egyenesen felszámolnák.
A jobbikosok hatalmas gyűlölettel vannak azok iránt, akik az MSZP-re, DK-ra, Együttre, PM-re , LMP-re szavaz, soha sem hallottam olyat, hogy ha ilyen jellegű kormány nyeri a választásokat, elfogadják a nép akaratát. Egyből a demokráciát kezdik kritizálni, nem az számít, hogy az emberek mit akarnak, hanem az, hogy ők mit. Ezen kattog az agyuk, nem hajlandóak elfogadni, ha nem érnek el jobb eredményeket. Egyből a demokráciát kezdik kritizálni. Pedig ha mondjuk lenne 2 millió jobbik szavazó ezzel meglehetne a 2/3, ott lenne attól 8 millió nem jobbikos. Ezért nem csinálhatnak olyan országot, amiben csak 2 millióan érzik jól magukat. (a fidesszel ugyan ez a baj, csak jóval kisebb mértékben) Ilyen szélsőséges indulatokkal más pártok híveitől sokkal kevesebbet találkozom.
Ezért fáj az, ha valaki populista, vagy nem a demokrácia híve. (utóbbi röviden azért, mert nem olyan államberendezkedést akar, amiben a lehető legtöbb ember jól érzi magát)
Mondok is egy példát:
Van mondjuk 2 millió baloldali érzelmű ember Mo.-n, csak érthető módon kiábrándult a baloldalból, ezért nem megy szavazni.
Van még 2 millió konzervatív jobboldali (pl. Fidesz, MDF)
Ők szintén kiábrándulhatnak most Felcsút, Mészáros elvtárs, vasárnapi boltzár, stb. miatt, ők sem mennek el.
Erre jön 2 millió jobbikos, akiknek nagy része csak megkeseredett ember, máris megvan a 2/3, és olyan bődületes baromságokat akar elfogattatni állami szinten, mint a szent korona tan, aminek a társadalom nagy része nem örül.
Így 6-8 milliónak nem jó, 1 milliónak viszont igen.
Hiteles politikus úgy keletkezik, hogy mond valamit, aztán cselekszik, és a kettő összhangban van. Ennek feltétele, hogy olyanok legyenek a közállapotok, hogy a mondandót meghallgatják, a tettet elfogulatlan, objektív kritikával illetik (a jót elismerve, a rosszat javítva). Ilyen állapotok itt nincsenek, tehát hiteles politikus sem lehetséges. Olyan ember lehetséges, aki a valós helyzetből kiindulva meg tudja mondani, mit kell tenni a jobb viszonyokért, de az az ember nem lehet politikus, mert még előtte sárba döngölik (orbánul: betonba).
Ezért itt csak a környezethez illeszkedő, populista politikus lehetséges. Őt talán még meghallgatják. A közelmúltban volt erre sok példa. Ettől függetlenül vannak olyan okos emberek, akik demokratikus, dinamikusan fejlődő országot szeretnének. Ezt elmondják publikációkban, néha interjúalanyként, de visszhangja kevés, a gondolkodás nem nagyon érdekli az emberek többségét. Populizmustól mentes politikusnak - ha van - itt semmiféle talaja, semmiféle lehetősége nincs.
A nyugati típusú demokrácia mostanában kezd elég zavaros képet mutatni. A ma létező, Nyugat Európai demokrácia alapjában csak önmagára vonatkozik, nem az egész Európára. Az EKB (Európai Központi Bank) éppen most adott át egy orbáni típusú ("stadion" pazarlású) székházat, a közelmúltban hoztak olyan szabályrendszert, amely a pénzügypolitikában kifejezetten a nyugati nagytőkének kedvez. Főképp a szegényebb országok rovására. Ezért van még mindig (nyolcadik éve) válságban. És ezért tud a Jobbik (és más keleti szélsőjobb) demagógiája egyre népszerűbb lenni. Ebben történetesen formálisan igazuk van. Nem úgy, ahogy mondják, de végeredményben nem nagyon szerethetők innen azok a nyugati demokráciák. Onnan persze szerethetők egy nagyobb rétegnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!