Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Melyik párt szavazói körének...

Melyik párt szavazói körének iskolázottsága a legalacsonyabb?

Figyelt kérdés
sztem a Jobbiké az itteni válaszokat olvasgatva.És mielőtt valaki szidni kezdene,nem vagyok se fideszes se mszp-s.nem is tudom még hogy kire szavazok,lehet hogy a jobbikra,lehet h a fideszre lehet h az mszp-re.Majd még eldől.
2010. febr. 13. 19:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
81%

Hát sztem pedig hülye vagy. Hogy miért?

Csak.

2010. febr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
83%
szdsz
2010. febr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
80%
A demokrácia arról szól, hogy a minél szélesebb rétegeket kell megnyerni magunknak. Mivel tudjuk, hogy a mennyiség fordítottan arányos a minőséggel, így látható, hogy a minél hülyébbekhez kell szólni, hogy jöjjenek el minél többen. És ennek az MSZP volt a nagymestere 2002-ben meg 2006-ban. Már a Fidesz is tanult tőlük. Ami azt illeti a Jobbik még sztem elég jól is áll.
2010. febr. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
23%
A jobbikosok között tényleg sok a tini, akiknek se élettapasztalatok, se végzettségük.
2010. febr. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
66%

MSZP - nyugdíjasok (akiket lehet az 5%-os nyugdíj emeléssel ámítani), cigányok, buta emberek.



Jobbik: között vannak fiatalok is. Nem bántom a Jobbikot, de nem tudni milyenek lennének. Bizalmatlan vagyok. Bár nem rossza terv, de mondani bármit lehet.

2010. febr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
15%
MCF, Jobbik
2010. febr. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
11%
A Jobbiké.Ott van a legtöbb tapasztalatlan,még iskolába járó fiatal.A többi párt szavazói vegyesek.A nyugdíjasok közül,legalábbi is itt vidéken, többen szavaznak a Fideszre,mint az MSZP-re.És többségük iskolázott is.
2010. febr. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
83%
Ha azt vesszük, hogy a Jobbikra zömében 18-35 éves korosztály szavaz (nem mondom, a fiatalabbak közt is sok a szimpatizáns, de k nem szavazhatnak), míg az MSZP-re leginkább nyugdíjasok (tisztelet a kivételnek) és cigányok (+ akinek még meg lehet venni a szavazatát 500 forinttal), így szerintem az.
2010. febr. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
80%

Volt az indexen vagy origón nem rég egy statisztika (Median, ha minden igaz), amiből az derült ki, hogy az alacsony képzettségűek + nyugdíjasok körében nőtt az MSZP támogatottsága.


Szóval gondolom az MSZP-re azok szavaznak, akik csak arcokra szavaznak, de konkrét háttér információik (pl. program, tettek, stb.) nincsenek az egyes pártokról. Ilyenek az iskolázatlan emberek + funkcionális/teljes analfabéták, valamint az idősek egy jelentős része, akik nem követik a politikát, hanem arra szavaznak, akik nekik szimpatikus. Az MSZP nyilván ilyen megfontolásból tette meg Bajnait miniszterelnöknek, hiszen a gyermeki szerény arca a legtöbb nyugdíjasnak megnyerő.



Nagymamám is az MSZP-re szavaz, de már nem is próbálom meggyőzni az ellenkezőjéről, mert pl. a költségvetés, vagyonadó szavakat meg se érti.

De hát jó, idősek, nem várható el tőlük, hogy tájékozódjanak és megértsék a folyamatokat... pedig jó lenne, hiszen minél tovább van baloldali kormányzat, annál mélyebbre süllyed az ország tekintélye, gazdasága, életszínvonala.

2010. febr. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
88%

20:50 vagyok


Ezzel nem a nyugdíjasokat akarom leminősíteni, de tény, hogy köztük több az alacsonyabb végzettségű, ment a 20-30 köztieknél. És való igaz ők tapasztaltabbak, de könnyen megvezethetők.

2010. febr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!