Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » HA NEM MÉSZ el idén szavazni,...

HA NEM MÉSZ el idén szavazni, miért nem teszed?

Figyelt kérdés
Őszintén érdekelne, hogy miért. Sosem értettem az ilyesmit. Nem fontos a jövőd, vagy mi? "Nem az én 1 szavazatomon múlik" válaszokat kaptam leginkább, ami elég nagy butaság, hiszen, ha mindenki ezt mondaná...
2010. febr. 9. 20:26
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:

16 évesen még nem is szavazhatsz!!!


Amúgy én azért nem megyek el, mert egyiket sem tartom annyira, hogy a szavazatommal hozzájáruljak a győzelmükhöz. Ennyire egyszerű. Én egyiknek sem teszek jót, ha ők sem tesznek értem.

2010. febr. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
0%
mert kulfoldon elek, es nem erdekel mi folyik abban az orszagban
2010. febr. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:

aki nem szavaz nem sok joggal mondhatja hogy hü de szar hogy'X' van a hatalmon, nem szavazott 'Y' ra.

ha mégis szavazott 'Y' ra és 'X' lett akkor jogosan hőbölöghet tüntethet...

aki nem szavaz semmire az 'majdnem' ad egy szavazatot a hatalomrajutónak, hiszen ellene sem szavazott.

2010. febr. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:

Én eddig mindig elmentem szavazni. Most valószínűleg nem fogok. Nem azért, mert nem fontos a jövőm, hanem mert egyik pártnak sem olyan a programja, amivel egyet tudnék érteni. Mindegyiknek a programjában akad olyan - számomra lényeges - dolog, aminek a szöges ellentétjét tartanám helyénvalónak. Márpedig olyan pártra miért szavazzak, akik olyan dolgokat terveznek bevezetni, amiket én nem szeretnék, ha bevezetésre kerülnének?

Amúgy meg nem értem, hogy miért mondják erre azt, hogy akkor nekem semmi jogom pampogni, hogy sz*rul élek. Pont annyi jogom van mint másnak. Hiszen aki egy pártra szavaz, az a többire meg nem, és ha olyan párt kerül hatalomra, amelyikre nem szavazott, akkor épp úgy szidni fogja őket, mint bárki más. Akkor én miért ne szidhatnám azt, akire nem szavaztam? Hiszen pont azért nem szavaztam se erre se arra, mert egyiket sem szeretném a parlamentben látni.

2010. febr. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim válasza:
22 éves vagyok nem megyek, mert akárkit is választanak nekem attól nem lesz jobb! Képmutatás az egész szerintem ők csak maguknak szavaznak meg pénzeket, de másnak nem, mint pl egy munkás embernek na ne most meg jönnek, h menjek és szavazzak biztos, h nem! Amikor megjött a kopogtató cédulám megfogtam és kidobtam a kukába! Engem nem ver át senki!
2010. febr. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:

22 vagyok

én se megye l szavazni.

Minek? úgyse lesz jobb akkor meg minek pocsékoljak el az életemből 10 percet?

Meg amúgy se érdemli meg egyik párt sem mert mind csak a hatalomra és a pénzre hajtanak az embereket meg magasról le ....... főleg a szegényeket !

majd talán 2014 ben ha addig lesz mg Magyarország !

2010. febr. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
52%
A 16 éves lánynak üzenem remélem sose lesz 18 éves.
2010. febr. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

Nagyon aratnak ezek az "úgysem lesz jobb", "nem tisztelem meg annyira egyik pártot sem" vélemények...

"Úgysem lesz jobb": Így biztos nem. Ha 4 éve az emberek nem veszik be az MSZP ígérgetésit, előző "munkásságukból" kiindulva, ha nem mondják sokan azt, hogy "úgysem lesz jobb", hanem elmennek szavazni egy más, valóban kormányozni képes pártra, nem tartanánk itt. Ez rég volt, elmúlt - legalábbis remélem.

"Nem tisztelem meg annyira egyik pártot sem" (és hasonlók): Fene nagy az önbecsülés, a méltóság, de ez itt többről szól. Persze mondhatom, ha valaki így áll hozzá, hát így áll hozzá. Csak felzaklat egy kicsit ez a nagy érdektelenség. Rossz mentalitás.

2010. febr. 9. 21:29
 19/36 A kérdező kommentje:
16 éves lánynak: Majd 18 éves kortól jöhetsz. :) Addig meg talán tájékozódsz még a kérdésben.
2010. febr. 9. 21:31
 20/36 anonim ***** válasza:
Milyen rossz mentalitás? Te még hiszed ezeknek egy szavát is?
2010. febr. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!