Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Vajon csak itthon ilyen...

Vajon csak itthon ilyen korrupt a kormányvezetés?

Figyelt kérdés

Nem tagadom eddig hidegen hagyott a politika. De az elmúlt hónapokban figyeltem az eseményeket, végül Jobbikra voksoltam. MSZP már bizonyítottan kilopott több száz milliót az állami kincstárból. Fidesz sem kutya.. Jobbiknak adtam esélyt, csak sajnos a Fidesz a sok románt, cigányt lefizetve biztosította az első helyét ismét...


Más országokban is meglopják az adófizetőket és megy a mocskolódás vagy csak nálunk? Gondolok pld Amerika, Anglia, Németo. stb...


Most láttam Orbán mit építettet a falujába.. hát be.szar.ok ezen az emberen... és ilyenre szavaznak az emberek?! No mindegy.


Ha 4 év múlva nem kerül hatalomra a Jobbik, nem lesz vmi változás biztos, hogy elmegyek ebből az országból.. 23 évesen nem fogok a semmire gürizni ekkora adó mellett..


2014. ápr. 12. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
A világ országainak többségében ennél még korruptabb.
2014. ápr. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Vannak sokkal korruptabbak is, nem is kell messzire menni. Elég elnézni a szomszédba, ott van például Ukrajna. Hozzájuk képest a mi politikai elitünk kismiska. Konkrétan Janukovicsnak nagyobb vagyona volt, mint a mi '90 utáni miniszterelnökeinknek és a családjuknak összesen. Habár az is látszik, hogy náluk ez mihez vezetett. Hál Istennek a közelükbe sem érünk ilyen szempontból.
2014. ápr. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Angliában is elég korrupt az egész politikai rendszer. Ráadásul ők igazán látványosak tudnak lenni..

Éppen tegnap olvastam egy bedobott szórólapon, hogy a helyi tisztviselő szavazatokat akar, hogy bekerüljön a helyi önkormányzatba. Azt írja a pasas, hogy ő már tett lépéseket, hogy mi lakók jobban élhessünk a körzetünkben.

PL: elintézte, hogy kevesebb kutyagumi legyen, mert figyelik, és büntetik ( ez itt elég nagy gond, mert sok kutyagazdi az utcán kakiltatja a kutyáját, és sokszor a ház előtt hagyják a "csomagot." Angliában sok lakás úgy van csinálva, hogy a lakó egyből az utcára lép ki a lakásából.) Ehhez képest még mindig ugyanannyi a kutyakaka.

Írta, hogy elintézte, hogy a parkolási díj levesebb legyen, és áprilistól már mindenkinek kevesebb 5 fonttal. Én pénteken fizettem be az áprilisi parkolási díjat, és nem hogy kevesebb de 3 fonttal több lent mint az elmúlt hónapokban..

Szóval itt is megy a hazugság, korrupció, ígérgetés, semmit nem csinálás..

2014. ápr. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Sokan tették azt, amit te: elegük van a korrupt bandákból, és a Jobbikra adták a voksukat. Kevesebben pedig az LMP-re.

De egyet azért reálisan kell látni. Ahol emberek alkotják az ország vezető elitjét, márpedig mindenütt emberek alkotják, ott volt, van és lesz is korrupció. Akár MSZP-nek, akár Fidesznek, de akár Jobbiknak, vagy LMP-nek hívják a kormánypártot. Az előttem szólók jól mondták, hogy Magyarország még egész "istenes" a korrupció tekintetében más, jellemzően fejlettebb gazdaság vezetőihez képest.

Ahol pénz van és ember, ott kísértés is van, ezért korrupció is.

Szerintem nem ezzel van baj. Persze ezzel most majd jól rámcsodálkoznak, és rámtámadnak. A gond a mértéktelenséggel van...

A Fidesz legalább csöppent valamit a lakosságnak is a rezsicsökkentéssel, az egykulcsos adóval, a családi adókedvezménnyel, a GYED-extrával, a GYES 3 évre emelésével, és lehetne sorolni, hogy mivel.

A korábbi kormány többet lopott, és az emberektől rengeteget vont el pl. a vizitdíjjal, a kórházi napidíjjal, a 15 rezsiemelésével, a távhő alapdíj bevezetésével (nézd meg a számlád, ez mennyit jelent), a 13. havi nyugdíj elvonásával, a GYES 2 évre csökkentésével, a minimálbér reálértékének befagyasztásával, stb. stb...

Ha arra gondolsz, a Jobbik nem fog korrumpálódni, ha kormányra jut, akkor rosszul gondolod. Nézd meg a helyi képviselőiket, főleg ott, ahol ők a mérleg nyelve...

2014. ápr. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!