Kellene nekünk egyáltalán bal, -jobboldal?
akkor mi legyen hatalom nélküli rendszer?
anarchia?
szerintem az 1 párt rendszer a nyerő
"Kellene nekünk egyáltalán bal, -jobboldal?"
Nem kellés kérdése. Bizonyos körülmények között létrejön a bal- és jobboldal. Ha érdekel, miért, olvass bevezető politológia tankönyveket.
"Az állam feladata: szolgálni a közjót"
Sokféle felfogás van az állam szerepéről, ez csak az egyik, egy konzervatív elképzelés. Aki nem konzervatív, az már innentől kezdve sem tud mit kezdeni a gondolatmeneteddel.
"amely tartalmaz szociális (socius= társ vagyis társadalom, egy vonalra helyezése, és jobboldali nemzeti (értékinket tiszteljük, ne felejtsük el kik mik vagyunk) legyünk 'magyarok' (ez aposztróf nem idézőjel)."
Ez nagyon zavaros, szerintem kimaradt egy-két mondatrész.
"Ha létezne (tudom már a mondat is rosszul kezdődik) egy olyan államvezetőség, amely végezné feladatát"
Mi az "államvezetőség" feladata, amit szerinted nem végez? Különféle vélemények vannak arról, mi az állam feladata. Ezért van bal- és jobboldal például.
"és ésszerueen gondolkodik, és tényleg a nép javát szolgálná."
Mit jelent az észszerűség, és mi a nép, és mi a nép java, és mit jelent szolgálni a nép javát? Többek között ebben nem értenek egyet az emberek, és többek között ezért van bal- és jobboldal.
11:07
"Obama pl nem azért nyert, mert fekete, ahogy azt pár magyar bölcs politikai megmondóember erőltetni akarja, hanem mert az átfogó szociális intézkedések, és a gazdagok nagyobb adóztatása miatt többen szavaztak rá."
Azért ne túlozzunk. Obama azért nyert, mert demokrata volt, és Bush miatt a repukból elege volt a választóknak. Másrészt Obama nyomatta, hogy hope meg change, egyfajta mikulásnak lett beállítva, aki elhalmozza ajándékokkal Amerikát, egyből béke lesz, jólét és megszűnik a válság stb. Jelenleg Obama rendkívül népszerűtlen, óriási a kiábrándulás, noha az eü. reformot pl. keresztülviszi. A kiábrándulás nem azért van, mert nem hajtja végre a programja konkrét elemeit, hanem azért, mert a csodavárók elvárásai nem teljesültek. Nem sokkal racionálisabb az amerikai választó a magyarnál. A magyar választó pl. racionális (= érzékeli az életszínvonalváltozást és ez alapján szavaz), viszont racionalitása korlátozott (csak rövid távon gondolkodik, 1 éven túl nem tud). Az amerikai választó is kb. hasonló színvonalon működik. Szerintem általános emberi tulajdonság, hogy 1 éven túl nem tudnak gondolkodni a tömegek.
"egy 100%-ig szakértői kormány ilyen lenne"
Szakértői kormány nem létezik. A kormányzás politikai funkció, minden kormány politikai testület, még akkor is, ha szakértőinek nevezi magát. Egy teljes mértékben politikai kormány "szakértőinek" nevezése pedig ócska politikai húzás (ld. Bajnai kormánya mint "válságkezelő szakértői kormány", tele szocialista politikusokkal és szoci kötődésű "függetlenekkel").
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!