Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Jobboldal vagy baloldal?

Jobboldal vagy baloldal?

Figyelt kérdés
Melyik irányban szeretnél haladni?
2009. márc. 18. 21:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%

De nagyon le leszek pontozva... a harmadik utas politika híve vagyok (ennek a fogalmát a társadalomtudományok szakértői is csak nehezen tudják meghatározni, röviden: átemelni egyes eszméket innen, másokat onnan).


Mit szeretnék bővebben, kicsit túlidealizálva: fontolva haladást (nem elzárkózni az új dolgoktól, de a lecsóba sem szeretnék hirtelen, a következmények felmérése nélkül, belecsapni). Társadalmi konszenzust, egy olyan szimbólum értékű, rendet teremtő dokumentumot a magyar nép számára, amelyben lefektetik a haladás irányát, amelyet a társadalom minden tagja legálisnak tart és a későbbiekben a tetteit ahhoz igazítja.

2009. márc. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem vagy lepontozva, te is vallasz egy nézetet és mások is :)
2009. márc. 18. 22:28
 3/21 anonim ***** válasza:
93%

Egyetértek az előzővel.

Ott van pl Szlovákia. A pártok összefogtak az ország érdekében, és hatalmasat léptek előre.

A 2/3-os törvény miatt tök mindegy ki mit akar csinálni, a másik ellehetetleníti, és maradunk a semmiben.

Már Romániai is szinte lehagyott minket, tök ciki:D

Olyan oldalon szeretnék állni, aki kompromisszumkészséges, és tényleg a jót akarja, nem pedig a pénzt saját zsebbe.

De amíg ugyanazok vannak a parlamentben, akik 20 évvel ezelőtt, addig ez lehetetlen.

Pedig mennyi ötletem lenne, hogy javítsunk:D

2009. márc. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
71%
Csak ismételni tudnám az előttem szólókat. Összefogással többet érnénk el, mint az ingázással. Így sose lesz semmi befejezve, és állni fogunk egy helyben, mint a 4-es metró. Én a jelenlegi politikai elitben nem látok erre törekvést, az ovis gyerekek se marják így egymást, ha vita van köztük. Úgy az egészet le kéne váltani, és hátha egy teljesen új csapattal lehetne kezdeni valamit.
2009. márc. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

*Helyeslően bólogat*


Csak hát sajna itt ez még csak álom lesz egy darabig, attól tartok.

2009. márc. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
58%
Jobb. Inkább.
2009. márc. 19. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Sajnos a gond az, hogy a jelenlegi két listavezető párt nem tud együtt dolgozni. Pedig valóban ez lenne az egyik lehetőség. Bár én hajlok a jobboldal felé, és itt most nem az Orbán féle pártra gondolok.
2009. márc. 19. 07:18
 8/21 anonim ***** válasza:
71%
új politikai elit kéne ide, az nem működik hogy amit az egyik felépít 4 év alatt, azt a másik lerombolja fél alatt és fordítva. Így nem lehet haladni.
2009. márc. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
66%
Magyarországon az emeszpét nevezik baloldalnak, a fideszt jobbnak. A gyakorlatias kérdés úgy szól, hogy emeszpé vagy fidesz? A jobb vagy bal már problémásabb, mert a politika bal-jobb felosztása igencsak elavult, kb. a XX. század második harmadáig volt értelme. A politikai álláspontok nem egy tengely mentén (jobb-bal) karakterizálhatók, hanem sokkal több tengely mentén (pl: konzervatív vagy radikális? elitista vagy populista? egalitárius vagy antiegalitárius? nacionalista vagy sem? stb.), és a jobb-bal felosztás meglehetősen pontatlanul térképeződik rá minderre. Kampányjelszóként, öndefinícióként továbbra is használható, de akkor tényleg csak fideszt és emeszpét jelöl az, ha valaki "baloldali" vagy "jobboldali". Ennek viszont az a veszélye, hogy ezek a szavak kiüresednek: pl. aki a fideszre szavaz csak azért, hogy az ország megmeneküljön Gyurcsánytól, az ideológiai értelemben nem lesz okvetlenül jobboldali. Hogy a kérdésre is válaszoljak, szerintem a XXI. században (de már 30-40 éve) nem sok létjogosultsága van a bal- és jobboldali politikának, tehát egyik irányban sem szeretnék haladni.
2009. márc. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Az összefogást követelőknek meg üzenem, hogy vannak olyan országok, ahol a pártok összefognak és nem kampányolnak egymás ellen: Észak-Korea, Üzbegisztán, a volt NDK, a volt Csehszlovák Szocialista Köztársaság stb. Nemzeti összefogás, egyetértés... nem olyan fincsi az, mint képzelik.
2009. márc. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!