Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi takar a baloldal és jobbold...

Gordon Freeman kérdése:

Mi takar a baloldal és jobboldal elnevezés a kormányzásban?

Figyelt kérdés

Lehet hogy ez hülye kérdés, de ma Mo. a 10 millió politikus és futbalista országa. Engem nem érdekel a politika, de valaki kifejhetné mit takar a bal ill. jobboldal elnevezése?

Nem is hülyeség hiszen állítólag ha 100 embert megkérdeznek az utcán, akkor 99 nem tudja megfogalmazni, mert fogalma sincs róla.


2011. júl. 23. 21:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
77%

Elég hosszú lenne az egészet kifejteni.

Franciaországból indult a kifejezés.

A baloldaliak a házelnöktől balra ülnek a a jobboldaliak értelemszerűen jobbra.

Eredetileg a jobboldal konzervatív és gazdagokat támogató egység volt.

Tehát ő csak és kizárólag az arisztokratában látta a jövőt.

A baloldal meg a munkásokat,a szegényeket helyezte előtérbe.Később a baloldal és a liberálisok valamiért összeforrtak.

hu.wikipedia.org/wiki/Baloldal

hu.wikipedia.org/wiki/Jobboldal

2011. júl. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
64%

Jobb oldal:

A jobboldalt általában a fennálló politikai, társadalmi, erkölcsi rendhez való ragaszkodás és csak a lassú, szerves változások támogatása jellemzi. A hagyomány és a tekintély tiszteletéből indul ki, szemléletét a történeti vagy vallási alapon nyugvó társadalomfelfogás jellemzi. Sokszor hivatkozik érzelmekre, nem racionális vélekedésekre, gyakran nacionalista. A kultú­rában a hagyományokat követi, a gazdaság területén az állam minimális szerepvállalását hirdeti. A szabadpiacra, a szabad versenyre és az egyén öngondoskodására épít; elfogadja a nagyobb társadalmi különbségeket.


Bal oldal:

A baloldal a politikai eszmék azon csoportja, melyeknek jellemzője, hogy nagy súlyt fektetnek a társadalmi egyenlőség érvényre juttatására és az általános (szociális) jogokra, a személyes (magán-) érdekek ellenében. A baloldali irányzatok általában támogatják a nagyobb állami szerepvállalást, az egyenlőségre törekvést és a bevándorlást, kulturális sokszínűséget.

2011. júl. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
53%
Látható, hogy Magyarországon nem tisztán jobb a jobboldal és nem tisztán bal a baloldal.
2011. júl. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
22%
Eredetileg az ülésrendet, de ma már semmit.
2011. júl. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Nemzetiszocialista ***** válasza:
67%
Ez egy elég nehéz kérdés, mert mindenkinek mást és mást jelent, de az előttem szólók szerintem jól kifejtették a lényeget.
2011. júl. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
67%
Az előzőekből is látszik, hogy nincs értelme a jobb és baloldalnak, mert mindenki máshogy látja a dolgokat. Sőt, a pártoknak sincs értelme.
2011. júl. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
76%
Végtére is mindig az a jó párt, amelyik saját magunknak jó elsősorban. Bár Patriknak azért igaza lehet abban, hogy a jobboldal a tehetősebbek felé húz. Nem véletlen a Fidesz szimpátiám. Talán azért van ez így, mert a gazdagabbak viszik előbbre a legjobban a gazdaságot, a munkahelyteremtést. Legalábbis így kellene lennie. A megvalósítás az ami nem jól működik általában. De ez nem csak a jobb oldal hibája, sokszor a tehetős vállalkozó rabszolgaként kezeli a dolgozókat, és még ha tehetné sem adna többet a minimálbérnél. Ez itt a baj.
2011. júl. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Már ezerszer volt ez a kérdés, nem hiszem, hogy nem sikerül előkeresni az eddigi válaszokat.


Nagyon leegyszerűsítve, röviden: a baloldalnak az egyenlőség fontosabb, a jobboldalnak a szabadság. A baloldalnak a szolidaritás fontosabb, a jobboldalnak a teljesítmény. A baloldal magát "haladónak" tartja, a jobboldal hajlamosabb a konzervativizmusra.

2011. júl. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
65%

Tudjátok min gondolkodom már rég óta ha már a pártoknál tartunk de kissé elkalandozva? Tényleg nem kellenének pártok semmi mást nem csinálnak csak a saját csoportérdekeiket nézik. Nem más mint néhány klikk, mint a suliban csak nagyban.

Ha rajtam állna úgy lenne, hogy minden megye válasszon 2 embert, akiket a parlamentbe delegálnának. És nem négy évre betonoznám be őket hanem évente (de max.2 évente) kéne megvédeniük a helyüket. Kevés számú megyénket számítva olcsón megúsznánk és ez elég is lenne. Nagy-Britanniát százakárhány fős bagázs irányítja és hányszor többen vannak? Mi meg alig 10 millióan több mint 300 léhűtőt tartunk el de minek? A minisztereket megfelelő iskolával és több évtizedes szakmai gyakorlattal választanám és nem a képviselők közül hanem, mint függetleneket. És előírnám hogyan viselkedjenek és beszéljenek egymással csak úgy a miheztartás végett. Mert ez az ország azért sem megy sehová mert arra is képtelenek, hogy kulturáltan, értelmesen kommunikáljanak. Mindenki legyen csak ott az üléseken és szavazásokon ahogy egy rendes munkahelyen. Egy képviselőnek meg ne lehessen ezerféle megbizatása, funkciója stb. Megtiltanám a kivonulásokat, bekiabálásokat keményen rákényszeríteném őket a normális viselkedésre fővesztés terhe mellett.

De most megyek és kihúzom a kezem a biliből.

2011. júl. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Teljesen egyetértünk.

2011. júl. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!