Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Orban miert nem irta ki...

Orban miert nem irta ki nepszavazast hogy akarjuk-e a Pecsi atomeromuszerzodest az ukranokkal?

Figyelt kérdés

2014. márc. 6. 21:52
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
68%

Semmiféle pécsi erőmű nem lesz amik az ukránok csinálnának így eleve értelmetlen a szavazósdi.


Nyugtass meg, hogy nem szavazhatsz még, ha ennyire nem vagy a dolgokkal tisztában! :D

2014. márc. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
92%
Mégis az olyanoknak akiknek fogalmuk sincs az adott dologról miért kéne beleszólást engedni? A forrófejű 18 évesnek,a 76 éves Mari néneinek akik atomerőművet még TV-ben sem láttak miért kéne kikérni a véleményét? Maximum egy szakemberekből álló tanácsot kellett volns l3trehozni és ők..
2014. márc. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
84%
Függetlenül attól, hogy a kérdező feltehetőleg egy elmegyógyintézetből, kriptából, vagy egy másik kontinensről írogat, maga a népszavazás nem ördögtől való. Egy össznemzeti konzultációs fontos lenne a kérdésben, ahogy a megállapodás sarokpontjai is ismerhetővé kéne, hogy váljanak. De egy konzultatív népszavazást minden további nélkül ki lehetne írni.
2014. márc. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
0%
Mert ez egy "titkos" terv, még OV sem tud róla.
2014. márc. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
100%

"Orban miert nem irta ki nepszavazast "


Semmilyen kormánynak nem szokása népszavazást kiírni egy atomerőmű-bővítésről.

2014. márc. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
79%

"Orban miert nem irta ki nepszavazast"


Pont ezért, mert azzal sem vagy tisztában, miről kéne szavazni.. A Pécs az Paks, az ukránok meg oroszok.

Hallotok valamit, aztán utánanézés nélkül elkezditek felhúzni magatokat.

2014. márc. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
90%
Mert amíg a nép többsége olyan hülye, hogy keveri Pécset Pakssal és Ukrajnát Oroszországgal, addig felesleges megkérdezni őket bármiről.
2014. márc. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
75%

OK, hány energiatechnológiai szakértő van itt? Hmm? Hát ez az, senki sem ért hozzá a nagy többségből.


Ilyen döntéseket azoknak kell hozniuk akiknek ez a szakterülete. Ez nem a tudatlan választók, de még csak Orbán Viki sem. Szakértő gárda vitassa meg hatástanulmányok alapján...

2014. márc. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
79%

15-ős""


Semmilyen kormánynak nem szokása népszavazást kiírni egy atomerőmű-bővítésről""


Azért nem lehet népszavazást kiírni (ezt az ellenzék is tudja de szándékosan hallgatnak róla - ennek ellenére népszavazást akarnak) mert az EU-ban egyetlen országban sem lehet népszavazást kiírni államközi szerződésről.


Ahogyan elolvasva a kérdést a ""pécsi és ukrán"" atomerőműről inkább ne is legyen népszavazás. Ilyen "okos" emberek ne döntsék el az ország energetikai jövőét.

2014. márc. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:

"Azért nem lehet népszavazást kiírni (ezt az ellenzék is tudja de szándékosan hallgatnak róla - ennek ellenére népszavazást akarnak) mert az EU-ban egyetlen országban sem lehet népszavazást kiírni államközi szerződésről."


Nemzetközi szerződésből fakadó kötelezettségvállalásról nem lehet a hatályos jogszabályok szerint ügydöntő népszavazást tartani, de ez a nemzetközi szerződés megkötését és felbontását nem érinti.


A magyar alkotmányba mivel az Unió teljes szuverén állami jogi egységnek ismeri el az alkotmányt, nem is kötelezheti a tagállamokat rá, hogy bármit is beleírjanak. Ha így lenne, akkor a mostani eszkábált Alaptörvényt visszakézből lesöpörhették volna Brüsszelből. A törvény sorsa ettől függetlenül alakult. Speciel a NATO csatlakozásról való konzultáció miatt miatt módosítani kellett a 49-es alkotmány toldott foldott változatát erről és a hozzácsatolt sarkalatos törvényeket és rendeleteket ami tényleg az általad említett pontot tartalmazta.

Ezért is bukott el Thürmer Gyula amikor 1995-ben népszavazást akart kiírni a NATO tagságról, hiába volt meg a kellő számú aláírása, mert a jogszabályi keret még a szocialista rendszeré volt e téren még. A magyar állampolgárok de jure nem lehettek ebben az esetben döntési helyzetben. Azonkívül, hogy a NATO felhívás is csak később érkezett.


Az atomerőmű ügyében még ha igazad is lenne egy konzultatív népszavazást mindenféleképpen ki lehet íratni (azt egyébként bármiről lehet, csak alkotmányellenes esetekben nem sok értelme van), de nincs igazad ügydöntőt is lazán lehet íratni is lehetett is a nemzetközi szerződések ratifikálásról és felbontásáról.

2014. márc. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!