Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ki nyeri a 2014. évi országgyű...

Ki nyeri a 2014. évi országgyűlési választást és miért?

Figyelt kérdés
A Fidesz, mert tré a baloldal, de ez csak az én véleményem. Másokéra is kíváncsi vagyok.

2014. jan. 11. 22:46
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
15-ös ha még egyszer ide írsz, tiltatlak. Alpári vagy és kb. egy 5 éves szellemi szintjén állsz. Amúgy megint mellélőttél, én mindent önerőből építettem, mivel veled ellentétben tanultam, dolgoztam. De gondolom neked megerőltető lenne egyetemet végezned ilyen szellemi színvonallal...
2014. jan. 11. 23:27
 12/28 A kérdező kommentje:
18...Még jó hogy te vagy a jobbik nagy reménysége... :D Mekkorát nyert veled a párt... :D Szánalom :D A választások napján, eredményhirdetés után ismét itt fogsz sírni. A 2010-ben 2/3-ot jósoltál, most meg győzelmet. Le is mentem, hogy be tudjam print screen-elni a most megjósolt választási győzelmet, a miért nem nyertünk kérdésre. Csak nevetek, hogy mennyire indok nélkül és szánalmasan vergődsz, ha a pártodat nem hozzák ki befutónak. A normálisabb szimpatizánsok csak szégyenkeznek miattad.
2014. jan. 11. 23:38
 13/28 anonim ***** válasza:
35%
# 6 A jobbikra éppen hogy a tanulatlan, primitív, s.eggbuta emberek szavaznak.
2014. jan. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Figyeljétek meg, a Jobbik le fog feküdni a Fidesz-nek, valami elszámoltatós dumával, így a jelenlegi kormánypártok koalícióban. Erre fogadok.
2014. jan. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 Joe Makepeace ***** válasza:
90%

"Az emberek többsége számár a Fidesz még mindig a kisebb rossz,"


Ad 1.: azért nem mondanám hogy a többsége,

Ad 2.: azért az érdekelne, hogy mit kéne ahhoz tenniük, hogy a szavazóik fölébredjenek, és észrevegyék, hogy lesz rták az ő fejüket is...

2014. jan. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
31%
# 16 Honnan tudná "Joe Makepeace", hogy mit gondol majd' tízmillió ember? Valószínű, hogy az emberek többsége a fideszre fog szavazni, józan ésszel elfogadható alternatíva hiányában.
2014. jan. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
27%

"A kérdező kommentje:


Az 5-ös válaszadó ismét egy 2bites jobbikos? :D"


ez maga volt az 5-ös komment :)


A Fidesz nyeri. Legalább nekik is less 8 évük minimum.

Annó a baloldal kb semi jót nem csinált az elsô 4 évben sem, de még el is kúrták. Nem kicsit nagyon.

Aztán nyertek 2006-ban egy kis csalást belevive a félrevezetô értesítôvel. (a kérjük így szavazzon hivatalos értesítôn példának az MSZP-s jelölt mellé X-elve...... amit az OVI akkori elnöke nem tartott problémának......... mivel ô is tégla volt)

aztán 2006. október 23-án ifjabb George. W. Bush élô és élethü gumivöledékes szemkilövôs megemlékezést nézhetett meg Pesten, de ez sem volt elég a kormány eltakarodásához.


2004-ben nem volt kormányválság, mert ha az lett volna, akkor sorban mondtak volna le a miniszterek majd a miniszterelnök is. Ja ez történt? Akkor mégis volt kormányválság?


két MSZP-s kormány bukott meg zsinórban. Mindkét min.elnöknek le kellett mondania.


ezt nemigen lehet alulmúlni.


a Fidesz mindkét eddigi ciklusát végig tudta vinni.

2014. jan. 13. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
66%

és mind 2002-ben, mind 2006-ban igen szoros volt az eredmény.

annak idején Horn Gyula mondta is, hogy a Fidesz nem megbukott, hanem választásivereséget szenvedett, de a nagyon közeli eredmények fényében súlyos hiba volna, bukásról beszélni. ez volt 2002-ben. (Narancsos buktáról volt szokás beszélni) Nem is beszélve arról, hogy 2002-ben a Fidesz több szavazatot kapott, mintaz MSZP, cask koalíciós partner híján nem lehetett többsége.

[link]

Fidesz: 48.70%

MSZP: 46.11%

Szóval ki nyerte a 2002-es választást???


2006-ban újra szoros küzdelem.

MSZP: 48.19%

Fidesz: 42.49%

Kíváncsi vagyok így lett volna-e, ha az elkúrást a választások elôtt tálalják.



a bukás az volt, amit az MSZP kapott 2010-ben. Az a bukás. Az a 15.28% a Fidesz 67.88%-ához képest, na ezt hívjuk bukásnak.

2014. jan. 13. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
mellesleg 1998-ban meg az MSZP kapott többet, mint a Fidesz...
2014. jan. 13. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
látszik, hogy 2002-ben a 48.70% elég közelesik az abszolút többséghez? Hajszálon múlott.
2014. jan. 13. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!