Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Akik szerint most diktatúra...

Akik szerint most diktatúra van, ugye azok nem is mennek szavazni jövőre?

Figyelt kérdés
2013. dec. 30. 20:55
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
86%

A hatalmi ágak formailag szét vannak választva, de a kormányzó párt tagjai, delegáltjai töltik be az összes vezető pozíciót.

Az alkotmánybíróság jogkörét olyan módon korlátozta a kormány, hogy a hatalom számára igazán kényelmetlen kérdéseket ne vizsgálhasson, ráadásul feltöltötték saját embereikkel.

A törvényhozás tényleg működik, de a törvényeket a parlament gyakorlatilag nem vitatja meg. A legfontosabb törvények egyéni képviselői indítványként terjesztődnek be. Az ellenzéknek esélye sincs, hogy felkészüljön a törvényjavaslatok kritikájára. A parlament gyakorlatilag a kormány szavazógépe.

A szabad választások lesznek ugyan, éppen csak a választási rendszer alakul úgy, hogy az ellenzék ne tudjon labdába rúgni. Valami olyasmit látunk, mint a két világháború közötti Bethlen érában.

A sajtót a jó Isten nem korlátozza, csak a sajtónak jól felfogott érdeke, hogy önmagát korlátozza. A sajtó korlátozása ma már nem a cenzúrán alapul. A politikailag nem aktív emberek vannak megfosztva a tényszerű tájékoztatástól, mert az országos ingyenes hírcsatornákat a hatalom teljes egészében lefedi. Ott van még "dísznek" a Klubrádió és az ATV, amit be lehet mutatni, hogy lám, van az ellenzéknek is médiája. Ezzel nekem csak annyi gondom van, hogy egyrészt nem országosak, másrészt a politikailag aktív baloldali gondolkodású emberekhez szólnak. A politikai oldalaktól független, általános, országos lefedettségű tájékoztatás viszont hiányzik. Nagyon.


"A kormánytöbbség keresztülnyomja az akaratát, mert megvan az 50%+1 szavazata és ez így van jól."

Ez így nagyon nincs jól! Az, hogy minden ellenőrzés, vitalehetőség és fék nélkül mennek keresztül a törvények, ez nagyon nem jó. A fent említett okok miatt sem az ellenzék, sem szakértők nem tudják a törvényeket érdemben kritika alá venni.

Egyébként nincs igazad, az előző kormányzati ciklus(ok)ban az ellenzéki akciók után sokszor visszakozott a kormány. (pl. hogy csak a legnyilvánvalóbbat említsem: a szociális népszavazás). Voltak vizsgálóbizottságok a parlamentben, fogadtak el ellenzéki módosítókat, vagy azok nyomán korrigáltak benyújtott törvényjavaslatokat.

Nyilván nem az ellenzék kormányoz. Az ellenzék kritizál. Szerencsés országokban ezt a választási programjával és elveivel összhangban teszi, és nem mond minden javaslatra automatikusan nemet, amely a másik oldalról érkezik.

2013. dec. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 gyuurmaa válasza:
53%

Tökmindeggy hogy kire szavazol,Magyarországon Politikai

Diktatúra van,ez azt jelenti hogy minden törvénnyel az

apparátust védik,neked jogod hogy fizess,meg kussoljál

a befizetett rengeteg adódból meg milliárdosok lesznek a

vezetőink,bocs máshol is így van:(Belluskoni)ha jól írom csak ott több százezer embernek adott munkát,nem az emberek

kárára kifejezett érdeke ellen cselekszik

Egy romániai magyar ha papíron bemutatja hogy a gyereke

magyar iskolába jár pénzt kap a magyar államtól.

Az egéségügyben úgy dolgoznak külföldi állampolgárok hogy

egy magyar hivatalos szakfordítóval lefordítassa a bizonyítványát,és azt elfogadják,csak nálunk!vizsga nélkül!

2013. dec. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
66%

ma 12:59


A mai ellenzéket mi akadályozza abban, hogy tavasszal több szavazatot szerezzen mint a Fidesz? A politikailag bizonytalanok azért nem szavaznak a "demokratikus ellenzékre" mert jórészt ugyanazok a figurák alkotják akik már egyszer (vagy inkább többször) leszerepeltek 2002 és 2010 között!

2013. dec. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 Endre79 válasza:
60%

Ironikus kérdésre ironikus válasz illik:

hálásan köszönöm méltóságos Vezetőmnek, hogy továbbra is elmehetek (még) szavazni! Hogy diktatúra van-e? Már rég rossz, ha ez a kérdés egyáltalán felmerül...

Ami egyébként itt az országban történik, csak a magyar embereket minősítik. Miért is? Mert mi szavazzuk meg őket, és mi hagyjuk, hogy azt csináljanak, amit akarnak. És sajnos nem azt, amit mi szeretnénk. Gondolkozz! És szavazz! Annyi más párt van...

2013. dec. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
58%
Mint ahogy a fideszt is azok a figurák alkotják,akik már többször leszerepeltek.
2014. jan. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim válasza:

Gondolkodni szabad! A média csak a jól irányított felszínt mutatja az éppen aktuális hatalom kiszolgálójaként.

Ha csak a bankok által tönkretett emberek és családjaik szavaznak a A Haza Nem Eladó Mozgalom Pártra akkor megy az 0sszes t0bbi a levesbe... A továbbiakat itt találod:

Mindig van másik lehetőség: [link]

2014. jan. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
78%

"Ez így nagyon nincs jól! Az, hogy minden ellenőrzés, vitalehetőség és fék nélkül mennek keresztül a törvények, ez nagyon nem jó. A fent említett okok miatt sem az ellenzék, sem szakértők nem tudják a törvényeket érdemben kritika alá venni.

Egyébként nincs igazad, az előző kormányzati ciklus(ok)ban az ellenzéki akciók után sokszor visszakozott a kormány. (pl. hogy csak a legnyilvánvalóbbat említsem: a szociális népszavazás)."


NÉPSZAVAZÁST


Voltak vizsgálóbizottságok a parlamentben, fogadtak el ellenzéki módosítókat, vagy azok nyomán korrigáltak benyújtott törvényjavaslatokat.

2014. jan. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
5%

"Ez így nagyon nincs jól! Az, hogy minden ellenőrzés, vitalehetőség és fék nélkül mennek keresztül a törvények, ez nagyon nem jó. A fent említett okok miatt sem az ellenzék, sem szakértők nem tudják a törvényeket érdemben kritika alá venni.

Egyébként nincs igazad, az előző kormányzati ciklus(ok)ban az ellenzéki akciók után sokszor visszakozott a kormány. (pl. hogy csak a legnyilvánvalóbbat említsem: a szociális népszavazás)."


NÉPSZAVAZÁST hozol fel ellenpéldának? Több kérdésem nincs.


"Voltak vizsgálóbizottságok a parlamentben, fogadtak el ellenzéki módosítókat, vagy azok nyomán korrigáltak benyújtott törvényjavaslatokat."


Voltak, voltak, csak aztán pont annyi értelmük volt, mint most: semmi. Ne röhögtess, milyen Fideszes javaslatot fogadott el bármikor is a maszop a rendőrállama idején?

2014. jan. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkodtam rajta hogy érdemes e ide írni véleményt sajnos ez a legnagyobb baj ebben az országban ha valakinek más véleménye van azt le hurrogják elnyomják.Hiába írják sokan van más párt miért erre szavaztok,sajnos nincs ami van az lehet ennél a kettőnél is rosszabb.Alapvetően jobb oldali beállítottságú vagyok de a baloldal jó ötleteit nem mocskolom nem "fikázom" azért mert tőlük származik.

Egyre gyakrabban hallom baloldali beállítottságú emberektől hogy ezt jól csinálták Orbánék de vannak más dolgok amit nem, tehát biztos hogy az emberekben elindult valami sajnos vállalni nem merik még a véleményüket mert sok a jobb-bal oldali fanatikus akik csak azért mert a másik oldalról jött az ötlet (vagy vélemény) akkor az rossz és kész véleménnyel vannak és sajnos a gondolkodó embert ők akarják befolyásolni.Én úgy látom eljött az az idő mikor az emberek gondolkodnak egyre nehezebb megvezetni őket de sajnos nincs olyan párt akire a netten rákeresve ne volna köthető valami érdek csoporthoz.

A kérdéshez vissza térve nincs diktatúra ezért el is megyek szavazni hogy kire azt most még nem tudom a legtöbben így vagyunk ezzel.

Azt még szeretném elmondani aki esetleg úgy érzi hogy nagy probléma ha valaki gondolkodik és valami megoldást keres az nyugodtan pontozzon le ne hazudtolja meg önmagát.

Aki viszont tudna érvekkel alátámasztva olyan pártot írni akire érdemes volna szavazni mert... szívesen elolvasnám írását színpatikára nem adok mert az megtévesztő.

2014. jan. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
90%

Kedves 29,


Az előző parlamenti ciklusban a benyújtott ellenzéki egyéni módosítókban megfogalmazott ajánlások 7.1%-át fogadta el a parlament. Erről a ciklusról még nincs fenn összesített adat, de 2013 első félévében ugyanez 1.7%, amely tartalmazza a Jobbikot is. Nélküle 0.8%! (forrás: www.parlament.hu)


Nem értem mi a gondod a népszavazással, mint olyan példával, amely meghátrálásra késztette a kormányt (és lemondásra a miniszterelnököt). Próbálna meg a mostani ellenzék keresztül vinni most egy hasonló népszavazási kezdeményezést. Az új népszavazási törvény szerint erre esélye nem lenne. Az egy következő kérdés, hogy 2008-ban mennyire volt törvényes a népszavazás kiírása.


A vizsgálóbizottságok hangsúlyozottan politikai céllal jönnek létre. Meglátásom szerint egyetlen értelmük lehet; egy ügy részleteit kifejteni, és arról a parlamentet valamint a választókat tájékoztatni. Az, hogy a parlament pártpolitikai alapon nem fogadja el végül a bizottság jelentését ilyen szempontból másodlagos.

2014. jan. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!