Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért 386 ember dönt egy...

Miért 386 ember dönt egy olyan növény tiltásáról, amit többen védenek és támogatnak ebben az országban, mint a hóvirágot? Konkrétan a cannabisra gondolok.

Figyelt kérdés

Tessék itt egy link: [link]

az itt leírtak elméletileg nem fals állítások.

Akkor milyen érvekkel tiltanak be egy olyan növényt, amit az aszpirin feltalálásáig gyógyszertárban írtak fel fejfájásra, hányingerre, depresszióra és amit nagyon sok országban felhasználnak a rák elleni harcban(könnyítve ezzel a szenvedéseken és az étvágytalanság ellen)

Van erre a kérdésre egyáltalán logikus válasz?


2009. nov. 2. 10:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
386 ember dönt róla, de azt a 386-ot, tetszik, nem tetszik, 7 millióan választották.
2009. nov. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
67%

Mert az ember így működik: amíg tiltva és megfelelően szankcionálva van valami, addig még többé-kevésbé visszaszorítható. Ám képzelheted mi lenne, ha egyszerre mindenki szabadon termeszthetne füvet. Káosz. Ma azért okoz sokkal kevesebb halálos közúti balesetet a fű, mert viszonylag kevesen juthatnak hozzá, és a büntetés is elrettentő. Ám ha mindenki úgy szívhatná, mint a cigit, máris megugrana a balesetek száma.

Az ember egyszerűen nem tud mértéket tartani, láthatod, hogy Mo. vezető ország az alkoholizmusban. Talán egy fejlett szociális kultúrában megoldható lenne, de itt nem.

2009. nov. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
gondolom mindenki Hollandiát hozná fel példaként , de néhány amerika is államot is fel lehetne akár sorolni, ahol legális. de azzal, hogy tiltva van a kender, egyből tiltva van minden irányú tudományos kutatás is a témára vonatkozóan. Bevallom én próbáltam már a cannabist, és egyszerűen semmilyen nehézséget nem okozott a kender beszerzése. sőt láttam már 15 éveseket is füvezni. De ha olyan mértékben lenne legalizálva, mint a dohány, hogy például nem termesztheted, de bizonyos üzletekben helyben fogyasztva személyi igazolvány felmutatásával megvásárolható lenne a dílerek árkategóriájának mondjuk a feléért, akkor egyből egy nagyobb csoport, akinek nem való egyáltalán, az képtelen lenne hozzá jutni és a dílerektől meg nagyon kevesen vásárolnának 2 szer annyiért, mint az üzletekben, ami végső soron ahhoz vezetne, hogy egy nem felhatalmazott embernek nem érné meg a illegális terjesztés. A tiltással sajnos az ellenőrzöttebb körülmények elképzelhetetlenné válnak és így egy dílertől boldog- boldogtalan vásárolhat kendert, amit szinte bárkinek el lehet adni. Mindenki aki ezt aki ebben az országban él, ismer olyan embert, aki rendszeresen fogyaszt kendert. csak maximum nem tudja az adott emberről azt a tényt, hogy szokott tépni, mert ugye valamilyen szinten mindenki fél a büntetéstől.
2009. nov. 2. 10:59
 4/26 anonim ***** válasza:
91%

"gondolom mindenki Hollandiát hozná fel példaként"


Ott sem "legális a marihuána", csak éppen coffee shop-beli fogyasztását a gyakorlatban tűrik. Ugyanúgy, ahogy Spanyolországban is tűrik, ha az öreg paraszt rápippant a kifre. Csakhogy egyik említett országban sem legális a marihuána, és a kereskedőket, gyártókat stb. keményen üldözik Hollandiában is. Szóval jó, hogy nem hozod fel példának Hollandiát, ugyanis nem jó példa.

2009. nov. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
68%

Figyelj, én valamilyen szinten egyet értek a legalizálással, mert nem sokkal másabb drog, mint az alkohol a kávé vagy a cigi. Ugyan úgy mindegyiknek van egészségkárosító hatása. Ugyan így a fűnek is van, amellett, hogy gyógyító hatású is. Egyik ismerősöm, a tüdőgyulladását kezelte vele és lásd csodát, hamarabb meggyógyult és nagyon ritkán beteg, lehet a fű fogyasztása miatt? Lehet. De a rossz hatását is felhozom. Memória zavar, depresszió és ingerlékenység, és 10 év gyakori használt után folyamatosan tüdő panaszok, betegségek jelentkeznek. De mi nem cseszi szét manapság a szervezetet.

A Hollandia példáról annyit, hogy nem azt érték el amit szerettek volna, tehát a tiltott gyümölcs édesebb ugye. de többen kezdték el fogyasztani és rendszeresebben.

És ezekre nincs logikus válasz, nálunk ilyen emberek ülnek fent, de azt is nézd, nem vadássza a hatóság a fogyasztókat mint egy őrült kutya, meg azt is nézd, hogy nagyon könnyű beszerezni manapság közepes minőségű cuccot noperc alatt.

2009. nov. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
48%

Az a 386 ember nem hasraütésre szavaz. Bár sokan így gondolják. Bármilyen előterjesztésben sok ember munkája fekszik.

Arról miért nem írsz, hogy egy kábító-bódító hatású szerről van szó, ami függőséget okoz, esetenként rosszullétet, túladagolva halált?

2009. nov. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
47%

"Az a 386 ember nem hasraütésre szavaz. "


A 386 ember közül legalább 300 azért szavaz igennel vagy nemmel mert a pártvezető disznók úhy akarják (pártfegyelem)


Jó részüknek nem lehet saját véleménye!


Ez mindenre vonatkozik nem csak holmi kenderre.

2009. nov. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
43%

11:21 esnek jelezném, hogy a világtörténelemben nem okozott még halálesetet a marihuánás cigaretta! Annyi ember próbálkozott már azzal, hogy megöli magát a fűvel, de ez fizikai képtelenség. nagyon ritkán előfordul, hogy egy adott fű fogyasztó addig szív és csak szív, amíg egyszer csak el nem alszik a sok thc-től a szervezetben. ez a legrosszabb ami történhet valakivel a hatása alatt. elalszik, alszik egy darabig és egyszer csak felébred.

Kapudrog elméletről hallottatok? az azt jelenti, hogy elvileg a fű a belépő a keményebb drogok felé. ez az elmélet még a szovjet uralom hagyatéka. egy hidegháborús maradvány. Csak azt senki sem veszi számításba, hogy aki kipróbál valamilyen drogot, az már miden bizonnyal alkoholizált is. én vettem a fáradságot és átolvastam a faq-ot. érdekesnek találtam, ami néhány előző válaszoló állításáról elárulja, hogy hamisak.

Függőséget okoz-e? mi számít függőségnek? mert szerintem épp annyira lehet függeni a cannabis-tól, mint a számítógépezés. én fogyasztok rendszeresebben füves cigit, és bátran le merem írni, mert max. kitörlik a válaszomat, amivel értékes információkat tartanának vissza. az én esetemben a múlt hónapban fűre költöttem 7000 forintot. és a 31 napból 12 nap téptem. Öcsém fizetett 4000 forintot internetre,2100 -at PC-s újságra, 12 ezer forintot padig új videokártyára és 31 napból 25 nap órákon át nyomta a számítógépet. Most is épp itt alszik mellettem, mert hajnalig kockult a metin 2-őn.

A fű csak lelki függőséget okoz, ezzel szemben a dohányzás vagy az alkohol egyértelműen okoz lelki-, fizikai-, és társadalmi függőséget is és mégis legális.

Én kiállok a legalizálás mellett, de így ebben a formában a jelenlegi állás is tökéletesen megfelel nekem. Eddig 3 alkalommal igazoltatott a rendőr úgy, hogy be voltam tépve. nem tűnt fel neki a dolog, vagy csak nem akart ilyen hülyeség miatt pappírmunkát végezni. akkor szívok, amikor csak jól esik, számomra most is olyan mintha legális lenne.

Kedves kérdező! szerintem ne foglalkozz a kormány és a politika állásával ez ügyben. a drogháborút már évekkel ezelőtt elvesztették. és ha legalizálva lenne ugy, ahogy leírtad, akkor rengeteg ember válna szegénnyé, akik eddig ebből éltek meg. Képzeld el, szegény díler, akitől te is szereztél már kis füvet nem tudná eltartani a családját és nem tudna Alfa Romeoját fenntartani, amit eddig a biztos adómentes jövedelméből eddig megtehetett. jobb az ország így, ahogy most van. Illedelmességből illegalitásba szorítva, hogy az UNIÓ is jó haverja legyen az országnak, de gyakorlatilag engedélyezve, hogy ne háborogjanak az emberek. csak a nagy halakra vadásznak, és a kishalakat padig elküldik elterelésre.

Én azt mondom, szívj ha jól esik. Isten megteremtette, én elszívom. Oka kellett hogy legyen, hogy megteremtse ezt a növényt. de amíg nem tisztázott, mi okból lett megteremtve addig is jókedvre derítem vele magam.

Búcsuzóul: Tekerek egy spanglit magamnak, a tegnapiból maradtat addig, amig még el nem zsibbadnak az ujjaim a sok pötyögéstől.

Élj a mának és Békét a világnak!

2009. nov. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
15%

Magyarországon sajnos nem csak az a 386 a szemellenzős, hanem a társadalom több mint a fele elutasítja a cannabist. de én inkább azt tartom mulatságosnak, hogy évezredek óta használta az ember, aztán egyszer csak jött 50-60 évvel ezelőtt valami Tökmag Jani, és azt mondta be kell tiltani. azóta jobb lett valami? vagy rosszabb? :)

amúgy ha legális lenne, egész Kelet-Európa ide járna érte, mert Hollandia messze van. lenne turizmus, lenne a k*csög államnak is bevétele, mert adóztatná, mint a cigit, meg a piát, és hát mi is jól járnánk, mert nem húznának le az utcán.

de elmaradottak vagyunk.

2009. nov. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
24%

hát akkor továbbra is jogszabályt és törvényt kell sértenem, amikor tépek. ez nagyon elszomorít, de hát nem lehet mindenki olyan szerencsés, mint az utcán a hányásában fetrengő alkoholista, aki legálisan butíthatja magát a kedvenc drogjával(alkohol), amely nemcsak lelki függőséget okoz, mint a fű, hanem fizikait is. Akkor jövőre sem megyek szavazni szerintem, helyette inkább tépek majd akkor is. De legalább dílerem meg tudja venni a kocsit, amit kinézet magának, mert nincs állami konkurenciája :) olyan csodás érzés tudni, hogy legalább ő a javára tudja fordítani a rendszert és hogy egyedül őt nem érinti a gazdasági válság. sőt! :)

Békét a világnak, de csak lazán! :)

2009. nov. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!