Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » "Csináld magad temetés", na,...

"Csináld magad temetés", na, ehhez mit szóltok?

Figyelt kérdés

Mi jöhet még ezek után??

Szerény véleményem szerint, aki ezt az elmebeteg, embertelen tervezetet kitalálta, annak illene példamutatóan gödröt ásnia, a 10 körmével,saját magának.

Talán a szegényebbek még nagyobb megalázása a cél?

[link]


2013. máj. 29. 19:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
5%

A kormány megásatja az emberekkel a saját sírjukat... Morbid.

Érdekesség, hogy anyám szülőfalujában nincs sírásó. Magad uram...

Némi cinizmussal azt mondhatnám még, hogy a "másfél-millió munkahelyteremtő" kormány, most még a sírásók kenyerét is elvenné...

2013. máj. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
büdös a munka virnyákolók
2013. máj. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Jézus sírját sem őriztek ingyen.
2013. máj. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
42%

Már párszor megkérdeztem, de soha sehol senki nem válaszolt rá, hogy van arra vonatkozóan valamilyen adat, hogy egy évben mekkora terhet ró az államra a szociális temetés? Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy tudjuk már, hogy mégis milyen összegről beszélünk.


Én tényleg a költségcsökkentés, megtakarítás, felesleges kiadások lefaragása, sőt segélyek szigorítása, egyes esetekben megvonása mellett vagyok, de szerintem nem ez az a tétel, ami hazavágja a költségvetést. Ennek megvonása szerintem több kárt okoz, mint amennyit spórol az állam. Nem beszélve a lelki sérülésekről, amit a családnak okoz. Most komolyan, a nyeszlett unokák akik utoljára a piros műanyag homokozólapáttal ástak gödröcskét az ovi udvarán ássanak sírt, meg akik még csirkét se láttak holtan, csak megkopasztva, átsütve a tányéron, azok mosdassák a halott nagypapit (ki tudja milyen állapotban)????

Elmebeteg volt aki kitalálta.

2013. máj. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Egészen eddig az volt a baj, hogy "fúj, temetkezésivállalat maffia, százezreket kérnek egy sima temetésért, jaaaajj" Most itt egy lehetőség, hogy az ember kihagyhassa őket. Ha akarod, elvégezheted magad, ami a temetéssel jár, és akkor egy fillért sem kell fizetned érte. Vagy megkéred a szomszédot, hogy egy kanna borért csinálja meg ő. Vagy bárkit, akivel meg tudsz egyezni, olcsóbban, mint a temetkezési vállalat. Most akkor ez is baj? Mi kellene akkor?
2013. máj. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nincs pénz az országban. Ennyi
2013. máj. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%

5:"Egészen eddig az volt a baj, hogy "fúj, temetkezésivállalat maffia, százezreket kérnek egy sima temetésért, jaaaajj" Most itt egy lehetőség, hogy az ember kihagyhassa őket."


A sírásás nem csak egyszerű lapátolás, mint ahogy a halottmosdatás (és megfelelő "állapotba" hozása) sem.

A lehúzás és aközött,hogy csináld te van még átmenet: korrekt áron végezzék.


"Vagy bárkit, akivel meg tudsz egyezni, olcsóbban, mint a temetkezési vállalat."


A legújabb hírek szerint TILOS mással pénzért elvégeztetni, vagy fizetsz a hiénáknak, vagy a rokon csinálja. Tehát nem kérheted meg a szomszédot egy kanna borért..


" Most akkor ez is baj? Mi kellene akkor?"


Pl. korrekt árú temetkezés. Tudják, hogy ezt nem lehet kikerülni, ez nem olyan, hogy a gyereket nem fizetem be karatéra, nem kap csokit, nagymaminak csak farhátból főzök levest nem combból.

Azt pedig még mindig nem láttam, hogy mennyibe kerül az országbak egy évben a szociális temetés. Szeretném összehasonlítani a többi tétellel, pl. képviselők számla nélküli költségtérítése, eredménytelen focisták támogatása, stb.



6: "Nincs pénz az országban. Ennyi"


Akkor ne építsünk stadiont se. Ennyi.

2013. máj. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Fizetni nem akarunk. Dolgozni meg bolondok lennénk. Mosdassa más a nagymamit. Nekünk nincs pénzünk a temetésre és nem kérgesedhet el a tenyerünk a gödörásástól. Még megszólna a szomszéd, hogy dolgozunk. Extrapolárva a jelenlegi demográfiai folyamatokat elérkezik az az időpont amikor majd 1 szál dolgozónak kell eltartani ötmillió segélyen tengődő tenyérkímélőt. Akkor majd ennek egy száll magában kell eltemetnie minden halottat, miközben a kellékeket is neki kell megvennie saját pénzből. Sokan vannak akik nem dolgozni születtek-e világra. De persze az orvos gyógyítsa, a pék süssön neki kenyeret és más kapjon hányingert a bomladozó nagypapától.
2013. máj. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
10%

"Fizetni nem akarunk. Dolgozni meg bolondok lennénk. "



De szívesen fizetek, ha az ár korrekt... a taxist is kifizetem szó nélkül, ha nem körbevisz a városon kétszer olyan áron, hogy annyiból 10 szolgával vitethetném magam aranyozott hordszéken, miközben szűzlányok rózsaszirmot dobálnak elém... ez a nagy különbség.


Dolgozni meg dolgozom: azt, amihez én értek és te nem, te azt csinálod amihez te értesz és én nem... Amúgy meg régen megvoltak a faluban azok, akik ezt megcsinálták, szóval akkor sem egy az egyben a család dolga volt, hanem a közösségé.

2013. máj. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
3%
Én komolyan mondom, mindet felkötném, aki még arra is lusta, hogy a saját hozzátartozójának sírt ásson. Be is tiltanám a pénzért, másokkal való ásatást.
2013. máj. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!