Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Akik utálják az Orbánt,...

Akik utálják az Orbánt, azoknak kire kell szavazni 2014-ben?

Figyelt kérdés

Mindegy ki legyen, csak ne az Orbán. Viszont olyan káosz van, hogy nem tudom kire kell szavazni.


Legutóbb az LMP-re voksoltam, aztán a Milla mellé álltam, de bennük csalódtam. Így lettem DK hívő, csak az sem tetszett. Tiszta káosz. Most még Bajnaiékban bízok, de ők meg nagyon gyengék. Őrület. Pedig jó lenne tudni.


Egy biztos, amíg Mesterházi van az MSZP élén, addig oda nem szavazok.



2013. márc. 28. 15:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
38%

A Jobbik nem tudna mit kezdeni, ha hatalomra kerülne, mert a jelenlegi külpolitikai helyzetben az eszméik érvényteleníthetetlenek. Valamint elég elolvasni egy-két jobbik-szavazó kommentjét, vagy beszélgetni velük, máris kiderül, hogy többségük kényszerből választja őket, mert egyszerűen nincs jobb. Tény, ami tény, tényleg nincs nagyon, de rosszabb sem.

MSZP már leszerepelt, még egyszer soha nem fog összejönni neki, a DK, LMP, Együtt 2014, stb. még/már gyengék, de a parlamentbe talán bekerülhetnek...

Nem tudom, én személy szerint vagy nem szavazok senkire, vagy valami jelentéktelen pártra, hogy lehetőségeim szerint csökkentsem a számomra elfogadhatatlan pártok, így a Jobbik és a FIDESZ arányát. Amíg demokratikus választás van, addig rájuk nem fogok szavazni.

2013. márc. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
26%
*Félreírtam, nem érvényteleníthetetlenek, hanem érvényesíthetetlenek :)
2013. márc. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
73%

Gondolom széleskörű felmérést végeztél, hogy előadd itt nekünk, mennyire nem vagyunk hívei a Jobbiknak, mennyire csak kényszerből szavaztunk rá. Igen, mind a több mint 800 ezren csak kényszerből szavaztunk a Jobbikra, ez így működik.


De akkor, ha szerinted őket nem érdemes megszavazni, mégis kit tegyek oda? MSZP - és testvérpártjai, illetve a Fidesz már rég lejáratták magukat, a többi párton meg semmi komolyat nem látok csak olyan ,,hát ja izéé ümm aha biztos" felfogásuk van.

Ezért szavazok a Jobbikra, mert elegem van ebből a langyos vízbeli locsi-pocsiból.


Egyébként nem kérdező nem vagyunk félelmetesek. Igaz van pár divat náci sajnos, akik csak zsidózni, meg cigányozni tudnak, de ne róluk végy példát. Ez a tömeg alig rak ki szerintem pár ezret. A 800 ezerből. Olvasgass a barikad.hu-n a jobbik.hu-n és ismerd meg a pártot. Ne várd, hogy a TV-ből majd jót hallasz rólunk. Ha ez lenne, már most leelőzte volna a Jobbik az MSZP-t.

2013. márc. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
77%
Ha te valaki ellen akarsz szavazni, és ezzel meg is nyeri más a választást, 2019-ben úgyis megint Orbánra fogsz szavazni, mert akkor majd Orbánra "kell" szavazni annak, aki XY-t utálja.
2013. márc. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
46%

Ez már eléggé zavaros sok itt a jobbikos, de ez nem reprezentatív. (Az hogy itt csak egy-két tag nem őket javasolta, abból ne vonj le semmilyen következtetést.) Sőt, azt javaslom, hogy ne az indulatokból, gyűlöletből, hanem az észérvekből vonj le következtetést, és aszerint dönts - felelősen!

Én csak a véleményemet tudom elmondani néhány pártról. (Sok újról nem, hiszen nincs kialakult véleményem, igazi esemény mögöttük) Nem állítom, hogy lenyeltem a bölcsek kövét, de talán érdekesnek találod a mondandómat.


Jobbikra azért NEM mert: egy rakás ígéretük irracionális. Ki akarnak lépni az EU-ból, de akkor egy csomó támogatástól elesünk, és rengeteg pénzt kellene visszafizetni. Meggyengülne a külföldi vállalkozók bizalma, és a forint ereje zuhanna, mint a gólyaf0s a levegőben. A külföldiek és a magyarok egyaránt menekítenék ki a pénzüket, értéktárgyaikat, rengeteg lenne a munkanélküli, és mivel csökken a fizetőképes kereslet, rengeteg további vállalkozás csődölne be. Egy negatív spirál keletkezne. Ezért félelmetes, nem csak a masírozó gárdisták miatt.

A Jobbik egy önellátó államról álmodozik, egy obama-gazdasági rendszerről, csak abba nem gondol bele, hogy Magyarországon ez kivitelezhetetlen, mivel ez egy kis ország, nem termelünk annyi mindent, nem vagyunk annyian, nem tudunk olyan rugalmasak lenni.


A Fidesz-KDNP - akár Orbánnal, akár anélkül egy közveszélyes párt, ezt te is látod, nem kell ecsetelnem, hogy miért. (jog-, gazdasági bizonytalanság, rendszeres gyülekezéshez és vélemény nyilvánításhoz, valamint tájékozódáshoz és tájékoztatáshoz való jog megsértése, korlátozása, stb.)


MSZP: egyáltalán nem tisztult meg, továbbra is éppolyan korrupt, amilyen volt. (Azért a Fidesz most rajtuk is túltesz, mert megteheti)


DK: Gyurcsányt teljesen kinyírták a karaktergyilkosok. (részben meg is érdemelte)


Párbeszéd Magyarországért (PM) - ez vált ki az LMP-ből, hogy összefogjon a kormányváltás érdekében. Ennek nincs sok értelme akkor már olvadjanak be valahova, de annak vajmi kevés értelme van, hogy a saját elveiket és önállóságukat feladják, sokan egybemossák őket ezért az MSZP, E14, DK, stb-vel, vagy ha külön lesznek, akkor kevés esélye van annak hogy mindegyiknek összejöjjön az 5%-a, ne legyen elvesző töredékszavazat.


LMP - nos én rájuk szavazok, mert bár ők is meg akarják szüntetni az Orbán-kormányt, nem adják fel az elveiket. Nem hagyják, hogy az egy a zászló egy a tábor jelszó alatt egy karaktergyilkosság miatt az összes társaság elsüllyedjen. Tisztában vannak azzal is, hogy ez az összefogdosósdi egy iszonyatosan képlékeny dolog lenne, párton belül is vannak szakadások, nézeteltérések, mi lenne egy rakás párt esetében, mennyire lenne ez fenntartható?

Most, hogy kivált a PM, sokkal határozottabban tudnak állást foglalni, nem oltja ki az erejüket a belső feszültség, arra tudnak koncentrálni, amire kell.


És most a legújabb párt a Magyar Liberális Párt (MLP) érdekes ez a névhasonlóság, talán nem véletlenül választottak ilyen megtévesztőt) Ezt Fodor Gábor vezeti, és nyíltan vállalva az SZDSZ-t "utódpártja". Róluk még keveset tudni, de az mindenesetre érdekes, hogy az ellenzéki demokratikus pártok közül egyedüliként támogatják az egykulcsos adót.

2013. márc. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem a bal oldalon lévők leszerepeltek többszörösen.(MSZP 8év kormányzás, DKban ott van Gyurcsány aki vagy 6évig sanyargatta a magyart, E2014-ben meg Bajnai) Fidesz ugye kicsukva, marad az LMP és a Jobbik. Én a Jobbikra fogok szavazni, mert közelebb áll hozzám az identitásuk, mint a zöldeké. A jobbik pedig nem félelmetes, csak van a szavazói között egy réteg amelyik elég szélsőséges, de a politikusaik és szavazóik nagy része tisztességes igaz magyar.
2013. márc. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
39%

" de a politikusaik és szavazóik nagy része tisztességes igaz magyar."

Akik a parlamentben és máshol is következetesen rasszista megnyilvánulásokat tesznek. Feszegetik a húrt, és amikor az emberek felháborodnak, akkor azt mondják, hogy szándékosan értették őket félre (egy igazi, gerinces magyar politikus tudjon egyértelműen magyarul fogalmazni, hogy az ne legyen félreérthető, és tudjon, merjen felelősséget vállalni! Ez szerintem alapkövetelmény. Ha erre nem képes, akkor nem méltó - ő sem - a bizalomra.)

Szóval marad az LMP - ők egyértelműen fogalmaznak, és nem játszanak össze-vissza. Már a választások előtt is kint voltak az értékrendjeik, programjaik, tanulmányaik egy része, amivel a programjukat támasztották alá. Hitelesek, mert a maguk háza táján kezdenek sepregetni, nem a másik szapulásán jár csak az agyuk. (Pl. fontosnak tartják, hogy a pártok közöljék, hogy honnan van a pénzük, és a kampányköltségvetést sem tette egyetlen más párt közzé. Szerintem ezek a TÉNYEK, ezek a beszédes dolgok. Halandzsázni mindenki tud, de amikor a tettekről van szó, akkor "valami mindig közbe jön" a többieknek. Még a "nagyon becsületes" Jobbiknak is.

2013. márc. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
40%
13-as,, sokan elpártoltak már a jobbiktól....abban a 870ezerben 2010-ben én is benne voltam, többed magammal....de akkor még a jobbik számomra reményteljes ismeretlen párt volt....ezért szavaztam rájuk....de 3 év alatt épp eleget kaptam belőlük, már sosem voksolnék oda ismét....ez a sok cigányozás és zsidózás nem szimpi..meg a jobbik stratégiája sem..."próbáljunk szalonképesnek látszani"...ez meg kicsit képmutató tőlük,,pláne, hogy igazából senki sem ezért szavazott rájuk anno....amit itt írok azt az időközi választások eredményei is alátámasztják, sok jobbikos csalódottságára.....nameg az új választási törvény sem fog nekik kedvezni... ez ennyi...
2013. márc. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
50%
A Jobbik alapvető stratégiai eszköze a demagógia, tessék összehasonlítani a Wikipédia ideillő bejegyzésével: [link]
2013. márc. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

Kedves kérdező, én ezelőtt 4 éve pontosan abban a helyzetben voltam amiben te most (bár remélem a kérdezésedtől számítva már döntöttél).


Na szóval amikor politika ment a tv-ben akkor csak annyit hallottam, politikusoknak minden 3. szava az volt, h "ööööö". Én csak azt javaslom, hogy ha korrekt, híreket akarsz, azt csak az interneten találsz, a médiákat sajnos a fidesz és az mszp befolyásolja. Nehéz úgy dönteni, ha csak azért szavazol valakira, mert a szomszéd Pista is arra szavaz.

Először is nézzél meg egy filmet: "Háború a nemzet ellen" című, és akor rájössz, hogy az eddigi hatalmon lévő politikusok, politikai pártok mind-mind hazaárulók, és őket a háttérhatalom az orruknál fogva vezeti.


Hogy miért a Jobbikra kell szavazni?

Szerintem ő az egyetlen párt, akit nem a külföld pénzel, ők az egyetlenek, akik nem hajtanak fejet a külföldi tőkének, hatalomnak. Ugyanis ők a Magyar Szent Koronára esküdtek fel, meg lehet nézni az eskütételüket youtube-on. A másik én 3 éve fideszre szavaztam, pont azért, mert olyanról, hogy jobbikról nem is hallottam, mert csak tv-ből értesültem.


Sokan persze félelmetesnek tartják, a jobbikot,de miért is? Azért mert a médiát a többi párt pénzeli (fidesz, mszp)valódi elszámoltatást akar, azért mert a bűnösök akik ide vezették országunkat 1989 óta, azok megbűnhődjenek, azért mert kimondják, hogy igen is van cigánybűnözés, azért mert kimondják, hogy Magyarország a magyaroké.


Hogy honna értesülj?

alfahir.hu kuruc.info szentkoronaradio.com


Egy videót azért mindenképpen nézz meg, igaz ez 2010-es de mostani állapotokra is nagyon igaz:

http://www.youtube.com/watch?v=LinPWci4BQg


Szebb jövőt!

2013. okt. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!