Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Kommunistázók! Mit szóltok...

Kommunistázók! Mit szóltok ahhoz, hogy a Fidesz elnökségében, illetve a kormányban több a volt MSZMP-tag, mint a szociknál?

Figyelt kérdés
[link]

2013. febr. 26. 22:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
44%
Köszünjük szépen a felvilágositást,jólértesült kérdezö.Ezután a Jobbikban fogunk kommunistázni.Megfelel???
2013. febr. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
20%
Minden rendszer részben az előzőre is támaszkodik.Nekem ne indokoljatok mszmp- s fidesz tagokkal és tisztviselőkkel.E2012-re mszp-re,egyáltalán balra vagy librekre SOHA NEM SZAVAZUNK.
2013. febr. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
33%
Én is voltam kisz-tag mégis kommunistázok.Sok vérszomjas állat szívta milliók vérét,majd utána hagyta lopni,hogy kiengesztelődjön a rendszerre.HÚszmilliár dolcsi volt az államadósság nyolcvankilencben,igásállat komcsirajongók!És ezt Kádár apánk xarta el,kecske legeljen a sírja helyén...
2013. febr. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy:

A buta embereket lehet manipulálni.

[link]

Meg az, ahogy elnézem ezek a fiatal demokraták se a olyan fiatalok már, kenyerük javát Kádártól kapták.

2013. febr. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
énis kommunistázó vagyok, de a fideszre is kommunistázok, az mszp-re is. na, most akkor hogy lesz?
2013. febr. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

A Jobbikban is van egy vagy kettő volt MSZP tag és valószínű az Együtt 2014-ben is van.


Az a generáció még nem halt ki.

2013. febr. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Pro Patria ***** válasza:

Ez teljesen jogos felvetés.


23:40-es. A lista azért korrigálásra szorul. Egyrészről a fele az első Orbán-kormány tagja, ami jelen esetünkben irreleváns, és mivel a lista végére kerültek felsorolásra, látható, hogy csak a bővítés, az összegyűjtöttek számának szaporítása a cél velük.


A KISZ-esek szintén nem (vagy nem feltétlenül) mérvadóak. Több okból is. Egyfelől KISZ-es sokmindenki volt, olyan is, akit teljességgel hidegen hagyott mindenféle politika. Az én anyám egyszerre volt KISZ-es, és járt hittanra.

De ha elvi okokból volt is az, az sem jelent sokat, a fiatalok sokmindenre fogékonyak, pláne hangzatos jelszavak esetén. Politizálásba, tényleges államirányításban így sem szóltak bele.


Az is hibás érvelés, hogy az apja, vagy bárkije mi volt valakinek ki volt (ezzel én sem hozakodok elő soha, pedig nekem nincs "rejtegetni valóm"). Ez ugyanis kétélű penge: lehet, hogy a szülői nevelés őfelé is átadta ezt az értékrendet, ugyanakkor az is könnyen elképzelhető, hogy éppen a kamaszkori lázadás miatt fordult valaki szembe a szülei által képviselt gondolatvilággal. Hogy ez a jelen kormány tagjai esetében hogyan esett meg? Kényes kérdés, és szerintem csak az utókor fog tisztán (vagy tisztábban) látni a témában.


Akik maradnak:

Stumpf István, Martonyi János, Pintér Sándor (nála egyébként nem találtam olyat a róla szóló leírásban, ami bárhogyan köthető lenne az MSZMP-hez), Matolcsy György.


Kövér László számomra is egy vállalhatatlan személy.

A wikipédiából kiemelnék egy sort: "1988 novemberében a frissen alakult Magyarországi Ifjúsági Szervezetek Országos Tanácsa (MISZOT) alelnöke lett (a másik MISZOT alelnök Gyurcsány Ferenc volt)"

Ugyanolyan aktív kommunista volt, mint akiket szid, most meg buzgón énekli a Székely Himnuszt, és veti utána a keresztet, meg ki akarja tiltani az MSZP-t az országgyűlésből. Mindezzel egyet is értek, de az ő szájából, aki szintén kommunista volt, ez visszataszító nekem.


És még egy: Pozsgai Imre, a Fidesz Orbán Viktor által vezetett Nemzeti Konzultációs Testületének tagja — az MSZMP Központi Bizottságának egykori tagja

-> A sablonos válasz szerint, annak idején Pozsgay volt az, aki "először mert tabukat döntögetni a Kádár-rendszerben".

Én viszont nem vagyok meggyőződve arról, hogy nem csak egy színésze volt a hatalom által lefolytatott rendszerváltoztatásnak. Ezt erősíti az is, hogy az akkori MDF és MSZMP(!) közösen akarták elérni, hogy közvetlen úton, népszavazással legyen beiktatva még a választások előtt a köztársasági elnök (aki ekkor valószínűleg a népszerűsége csúcsán lévő Pozsgay lett volna), és csak az akkor még véresen antikommunista SZDSZ és a Fidesz kampányolt azért, hogy ne így legyen. Végül el is érték.

Az - akkor már - MSZP aztán újra megpróbálta elérni, hogy népszavazás legyen, de nem lett.

Ezek után Pozsgay most ott van a Fideszben...

2013. febr. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ki a sz..t érdekel ki volt a kommunista .Most meg a nép"haldoklik". Egymásra mutogatás van a parlamentbe ahelyett hogy tennének az Országgal is valami érdemeset.Butitás ,addig meg dől nekik a lé...
2013. febr. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ez már réges-rég nem volna téma nálunk se, ha a jobboldal nem kommunistázva keresne bűnbakot, meg (jah persze) az ügynökaktákat nyilvánosságra hozták volna. Pl ez is egy nagyon szép külföldi gyakorlat, újabban mindent azzal magyarázunk, hogy külföldön is van. Na itt egy újabb lehetőség...
2013. márc. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!