Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Van valaki aki hétköznapi...

Van valaki aki hétköznapi nyelven, érthetően el tudná nekem magyarázni, hogy mi volt az a nagyon rossz a hetvenes-nyolcvanas években?

Figyelt kérdés
nem 20-30 éves egyetemistákra gondoltam ,akiknek át mosták az agyát, hanem akik akkor már dolgoztak, és még ma is dolgoznának,ha lenne hol?
2013. febr. 7. 23:18
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Biztos vagy te abban hogy valakid nem párt tag volt, vagy valami besúgó?

Mert te nagyon el idillizáltad a helyzetet, pedig először azt hittem ironikus viccet akarsz összehozni, de aztán láttam hogy komolyan gondolod.

Hát ha neked a mackó sajt meg a lenne rá pénzünk de mégsem tudunk külföldre menni, 1 farmer + cipő annyira jó volt akkor egészségedre.

Felmentésedre szolgál hogy a jobb oldalra szavazol, amit amúgy nem is értek.

2013. febr. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Esküszöm, hogy se párttag, se besúgó nem volt a családban. Amúgy nadrágom meg cipőm volt több is, de nem nyugati márkásak. Ezért aztán legtöbbször a Levis farmeremet meg az Adidas cipőmet hordtam:) Tök jól éltünk, nekem csak jó emlékeim vannak. Kellemes és nyugodt élet volt.
2013. febr. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
47%

*Én mint mai fiatal rosszul vagyok ettől amit mondasz, hiába akarod ezt jónak feltüntetni.

Nem azért nem mentetek külföldre mert nem volt pénzetek, hanem mert nem engedtek többször.

Szerintem az akkori generációk csak azért fényezik azt a kort mert akkor voltak fiatalok és akkor minden jobbnak tűnt.

Én meg most vagyok fiatal nekem meg ez a kor tűnik jobbnak.

Tény hogy ami most van az egy gáz örökség része, de még akkor is jogom van dönteni, sőt ha olyanom van kimegyek külföldre és senki sem szól be érte.

Színvonalas TV műsor... volt amikor nem is volt adás azon az 1,2 csatornán és azon is az ment amit a hatalom engedett.

Nem mondom hogy a mai TV jobb, de most legalább jogom van választani hogy melyik csatornát nézem vagy nem nézem.

2013. febr. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Nem volt méregdrága a kultúra, egy héten akár többször is mehettünk színházba, operába, moziba, mindenki ingyen tanulhatott, akár munka mellett is, ezt ösztönözték. Nem volt rossz és fiatalok voltunk, aki elfogadta a játékszabályokat, az élhetett boldogan.
2013. febr. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
23/24 Részben igazad van. te nem abba a korban születtél. Aki tudja mi a szabadság, az igaziból nem szeretne korlátokat még akkor sem, ha úgy gondoljuk azok adták nekünk a biztonságot. Mi biztonságba éltünk és az nem került semmibe csak ugy éltünk ahogy azt megkövetelték. De az nem esett nehezünkre. Csak azoknak volt problémájuk a rendszerrel akik nem szerették a határokat. Ha elég széles látókörrel rendelkezel láthatod, hogy a tudás mai is kevés és aki gátlástalan az ma is többre viheti. Szerintem igaziból most számít az,hogy ki hova születik. Lehetsz Te máról hónapra milliomos,milliárdos ,de koldus is ha nem fogadnak be. Nekem az a világ sokkal embertelenebb . Az emberek elfordulnak egymástól, pártban gondolkodnak és pénzben mérnek. A szónak nincs hitele az embernek pedig nincs értéke. Miért szeressen ezt a világot , nem szolgaságra születtem hanem szabadnak.Ma politikailag és jogilag vagyok szabad , de mit ér az,ha a munkanélküliség és a nyomor lebeg a fejem felett.
2013. febr. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Csak halkan jegyzem meg hogy ez a rendszer azoknak a szülötte akik az előzőben is haszonélvezők voltak, és pont ők tették ilyen sz@rrá a jelent.

A ma hatalmon levők is kiszesek meg kisz titkárok voltak.

Ez a rendszer csak azért van hogy amit ott felépítettek, azt itt most a saját javukra le arassák.

Tehát ugyanazok szívunk mi mind most mint akik miatt anno.

Az egy hogy ez a rendszer olyan amilyen az is a szocik hibája, szóval amikor ezt okolod, őket okolod.

Kimennél osztrákba nah akkor aztán végképp abbahagynád ezt a szoci imádást mert ott is megvan a jólét de mellé még szabadság is van.

2013. febr. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
26/26 Szerintem csak részben van igazad viszont,hogy ide jutottunk abba nekünk is vastagon részünk van. Abba nevelődtünk, hogy hagyjuk mások mondják meg mit kell csinálnunk és nekünk mi a jó. Olyan ez,mint egy rossz feleség. Egyszerűen el kell zavarni őket.
2013. febr. 27. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
23-asnak 20-astól: Persze, fontos az embernek a szabadság, főleg, ha fiatal. Egyetem után pár évvel egy túristaút alkalmával kimentem Amerikába, és ott ismaradtam, azaz disszidáltam. De ez nem változtat semmit azon a tényen, hogy boldog családi életet éltünk a szocializmusban. Neked biztos lóvés szüleid vannak, hogy élhetsz a "szabadságoddal" és oda utazgathatsz, ahova csak akarsz. /Jobbikos vagyok/
2013. febr. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem, de a lehetőség akkor is megvan.
2013. febr. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!