Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért rossz (vagy egyáltalán...

Miért rossz (vagy egyáltalán rossz-e? ) az egyszintű bankrendszer?

Figyelt kérdés
Tudom, tudom a szovjetek használták szóval maga az ördög teremtménye. De túllépve ezen miért rossz egy olyan bankrendszer ahol minden bank az állam tulajdonába van, és a megszerzett profit nem külföldi magánkézbe kerül hanem az állam kezébe? Ezt a pénzt fordíthatnák közköltségekre, így csökkentve az adókat. Ezzel megoldódhatna minden probléma mert a fizetések felét nem vinné el az adó, így az emberek tudnák fizetni a felvett hiteleket, amiből a bankok profitot termelnek ami az államhoz kerül amit közköltségekre fordithatnának ezáltal visszakerül a polgárokhoz.
2012. júl. 13. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tisztában vagy vele, mit jelent nálunk, ha valami "az állam" kezében van?
2012. júl. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Oké-oké hogy pár milliárdot eltudnak lopni, de azért ha eltűnne 400-500 vagy még több milliárd egy kicsit furcsa lenne.
2012. júl. 13. 17:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A huszadik század alapvetően arról szólt, hogy az államnak elkezdünk kizárólagosságot adni egyes területeken, vagy abból indulunk ki, hogy értünk van, katasztrófa lesz a vége, és a megerősödött állam az állampolgárok, vagy egy részük ellen fordul. Jelen helyzetben pl simán el tudnám képzelni, hogy az esetleges megtakarításaim mentek volna az államadósságcsökkentő alapba, én meg kaptam volna egy bónt, hogy majd 2030-ban kifizetik, ala békekölcsön. A legjobb a mostani rendszer, még ha jelen esetben a felsőfok kevesebbet jelent a középfoknál, akkor is.
2012. júl. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kalergi: csak várd ki a végét, ha nem kapunk IMF hitelt még simán zárolhatják a bankbetéteket, és majd szép lassan részletekben veheted majd csak ki a pénzed.
2012. júl. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

72

Ezt nem tartom esélyesnek, mert akkor nagyjából másnapra omlik össze a magyar gazdaság. Inkább tartom valószínűnek, hogy titokban megpróbálják majd az MNB devizakészletének egy részét felhasználni. Nem fog nekik sikerülni, de megpróbálják majd.

2012. júl. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kalergi: én is úgy gondoltam, hogy 1. nem kapunk IMF hitelt 2. az MNB tartalékait próbálják lenyúlni 3. mivel ez nem jön be, jön a tipikus csődkezelési ötlet. Ha Görögo-ban a Syriza nyer, ott is ezt csinálták volna, hitelek nélkül, nemzetközileg elszigetelve, egyszerűen máshogy nem tud hirtelen pénzt szerezni egy állam, nem?
2012. júl. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Andizsuzsi ***** válasza:

"Tudom, tudom a szovjetek használták szóval maga az ördög teremtménye."


Nem jól tudod, a második világháború végétől a rendszerváltásig nálunk is az volt. Az egyszintű bankrendszer nem azt jelenti, hogy minden bank állami kézben van, hanem hogy 1 bank van, és látja el a jegybank és a kereskedelmi bankok feladatait is.

Mivel 1 központi bank látja el az összes banki feladatot, ezért az természetesen a mindenkori politikai erő irányítása alatt áll. Független bankok nélkül a gazdaság fejlődése nem biztosított.

2012. júl. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!