A Mindannyian Együtt Jeruzsálemért Alapítvány által szervezett tüntetés vajon nem pontosan az ellenkezőjét fogja kiváltani és még erősebb lesz az izraeliek és zsidók elleni ellenszenv?
07:42, ment a zold pont.
"Nem kell, nem lehet félelembe élni a kisebbségeknek ebben az országban. Demokráciában minden csoportnak joga, hogy kifejezze nemtetszését. Ha meghátrálunk, akkor is ott a gyűlölet, csak azt hiszik, hogy bármit csinálhatnak, minden megengedett."
Pontosan errol van szo!!!!
A gyuloleten a tuntetes semmit sem valtoztat. De kozli, hogy a gyulolet tettre valtasat NEM ENGEDJUK meg.
tegnap ( 12-09 ) 12:43
"már a magyarok is"
Hmm ... a zsidók, mármint a magyar zsidók nem magyarok?
Református lelkész mormogja: amikor jöttek a zsidókért, nem szóltam, mert nem voltam zsidó, amikor jöttek a kommunistákért, nem szóltam, mert nem voltam kommunista, amikor jöttek a szocdemekért, nem szóltam, mert nem voltam szocdem, amikor jöttek a katolikusokért, nem szóltam, mert nem voltam katolikus, amikor értem jöttek, már nem volt, aki szólhatott volna ...
Ez az egész undorító. Csak tizedennyit foglalkoznánk a mi nyomorultjainkkal szebb országot teremthetnénk.
Ehelyett újra a képünkbe nyomják egy másik földrész idegenjeinek a kínjait.
Aki együtt érez a zsidókkal, az menjen Izraelbe. Akinek a busmanokért vérzik a szíve, az menjen Botswanaba.
A kérdésre a válasz: nem. [link]
Mindenkinek joga van ahhoz, hogy utáljon bárkit.
DE SENKINEK nincs joga ahhoz, hogy megsértse bárkinek az emberi méltóságát, vagy a testi éppségét, netán veszélyeztesse az életét.
A tüntetés azt mutatta meg - mint tegnapelőtt (12-09) 15:00 is írta - hogy NEM ENGEDJÜK A JOGTALANSÁGOT.
Akiben meg van ellenszenv az izraeliek és zsidók iránt, annak tök mindegy, hogy ki, mikor, miért tüntet. A tüntetés nem is ilyesmivel foglalkozott.
Lám, KÉRDEZÕ is olyat vesz elõ, aminek a kérdéshez SEMMI KÖZE, innen 3000 km-re folyó konfliktust, miközben a tüntetés a MAGYAR PARLAMENTBEN elhangzott MEGENGEDHETETLEN beszéd és cselekvés ellen tiltakozott.
Az már csak hab a tortán, hogy szegény kérdezõ e kegkevesebb ismerettel sem rendelkezik helyzetrõl,hisz valójában
NEM A "PALESZTINOK" ELLEN, henem ÉPP A PALESZTINOK követnek el háborús bûncselekményeket Izrael lakossága ellen. Ennek semmi köze a világháborúhoz.
Tavaly ( 2011-ben ) 627 rakétát lõttek "a palesztinok" Gázából Izraelre, az idén november 14-ig 746-ot, kifejezetten civil célpontokra: lakóházakra, iskolákra, óvódákra.
EZ PEDIG HÁBORÚS BÛNCSELEKMÉNY.
Gáza 40 km-es körzetében élõ Izraeliek állandó rettegésben éltek, sosem tudhatták, mikor jön a rakéta. Amikor megszólalt a sziréna, kb 15 mp-ük volt, hogy fedezékbe jussanak. Természetesen követelték a kormánytól, hogy tegyen valamit. Végül a kormány elhatározta a "Felhõoszlop" nevû hadmûveletet, amelynek rendeltetése az volt, hogy megszüntesse a hamasz rakétatámadásait. Vagy úgy, hogy felszámolják az eszközöket, vagy úgy, hogy a hamasz belátja, hogy nincs más lehetõsége, mint elfogadni a tûzszünetet, külöben az eszközeikkel együtt õket is "megszünetik".
Ez az izraeli kormánynak kötelessége volt, mert minden kormánynak kötelessége, hogy gondoskodjon az ország lakóinak biztonságáról.
Hogy a hadmûvelet elrendelése Izrael kormányának nem csak joga, de kötelessége volt, azt elismert Barack Obama, az USA elnöke, Angela Merkel német kancellár és a legtöbb nyugati ország vezetõje és legtöbb pártja.
Mégegyszer: tessék végre tudomásul venni:
1) NEM A "PALESZTINOK" ELLEN, henem ÉPP A PALESZTINOK követnek el háborús bûnöket Izrael lakossága ellen.
2) A magyar zsidók Magyarországon élnek, Magyarországon, Magyarországnak, Magyarországért dogoznak ( rengeteget ) Izrael Állam politikájára pedig semmi ráhatásuk nincs, ennélfogva ne tessék a magyar zsidókat Izrael állampoltikájával együtt emlegetni, FÜGGETLENÜL ATTÓL, HOGY A LEGTÖBB ZSIDÓ HELYESLI IZRAEL POLITIKÁJÁT. Mert a nem Izraelben élõ zsidónak akkor sem volna hatása Izrael politikájára, ha nem helyeselné.
Ebben van ay igazi nagy csúsztatás és félrevezetés. A Gázából célba vett területek Palesztin területek amelyek megszállás alatt vannak. A zsidóknak semmi keresnivalójuk azokon a megszállt területeken. Ha Magyarországot megszállás alatt tartaná egy idegen ország és a lakosság egy jelentős részét két elszigelet megyébe zsúfolnák, a többi részébe pedig idegen embereket telepitenének a világ minden részéről, akkor azt hiszem mi sem viselkednénk másképpen mint a palaesztinok. Nemcsak mi de bármely más nép is megpróbálná visszavenni az országát és az évtizedeken át tartó szenvedéseket megszüntetni.
Az ENSZ határozatokat nem tartják be, természetes az ellenszenv az egyszerű emberek részéről Izrael politikájával szemben. Ez viszont nem jelenti azt, hogy utálják a magyarországi zsidókat. Az ellenszenv akkor léphet fel amikor mindenkiből hülyét csinálnak.
Megjegyzem, Kérdezõ, továbbra is olyasmit erõltetsz, aminek az általad feltett kérdéshez SEMMI KÖZE.
"A Gázából célba vett területek Palesztin területek amelyek megszállás alatt vannak."
Kedves Kérdező!
Lszi képezd tovább magadat töribõl. A fenti két mondat ugyanis egetverõ szamárság.
1) "A Palesztin Nép nem létezik. A Palesztin Állam létrehoznása csak eszköz a folyamatos harchoz Izrael állam ellen az Arab egységért." Mit gondolsz, ki mondta ezt? A PFSz vezetés egy tagja, Zahir Muhsein, az al-Sa'iqa szervezet vezetője, egy interjúban, amit a Trouw holland újságnak adott 1977-ben. - [link]
2) Izrael Államot mint királyságot ie 1030 körül alapították, amikor Sault felkenték királlyá. 1070-ben szüntette meg az imperialista hódító Római Birodalom. Egy késõbbi, szintén vérbefojtott szabadságharc után ( isz. 136-ban ) nevezte el Izraelt Szíria Palesztinának Hadriánus római császár, hogy eltörölje Izraelnek még az emlélét is ( mint azóta tudjuk, ez már neki se sikerült, annak ellenére, hogy 580 ezer zsidót mészároltak le, 50 város, 950 falut tettek földdel egyenlõvé. Csak mondom, ha esetleg sopánkodsz a Rákóczi szab.harc, 1948-49, vagy épp 1956 utáni megtorlások miatt. ).
1920. San Remo konferencia :
A Népszövetségnek a "Palesztinai" Brit Mandátumról szóló 1920-ban a San Remoi konfrencián hozott és 1922-ben Genfben befogadott határozatát. - [link]
Könnyítésképp a lényeges rész ( 2. bekezdés, a hosszú linken szines ):
"Whereas RECOGNITION has thereby been given to the historical connection of the Jewish people with Palestine and to the grounds for RECONSTITUTING their national home in that country." - [link]
magyarul: "Tekintettel arra, hogy így ELISMERJÜK a zsidó nép a Palesztinához fûzôdô történelmi kötôdését és hogy megalapozzák nemzeti hazájuk HELYREÁLLÍTÁSÁT abban az országban, ..."
Tehát HELYREÁLLÍTÁSÁT , nem alapítását, vagy ilyesmit. Ennek indolkoltságát a Népszövetség 1920-ban ELISMERTE.
Ha azt mondod, hogy az jogos volt, hogy a Római Birodalom megszüntette, mert erõsebb volt, akkor most jogos, amit Izrael tesz, mert erõsebb.
Ha azt mondod, nem volt jogos, hogy a Római Birodalom megszüntette, akkor HELYRE KELL ÁLLÍTANI, amint azt az említett San Remo konferencián a Népszövetség ( az ENSz elõdje ) 1920-ban kimondta és 1948-ban megvalósították.
"Az ENSZ határozatokat nem tartják be"
Ismét csak az alapos önképzést kell javasolnom, konkrétan anulmányozd azokat az ENSz határozatokat, aztán a tényeket, aztán gondolkodj el, ki nem tartja be?
Az ENSz határozatokat lehetõleg ne a kurucon tanulmányozd, hanem közvetlenül az ENSz honlapján!
Ajanlom még az ENSz 1948 - 49 -es évkönyvének kivonatos szövegét [link] , mely a "b. DISCUSSION IN THE FIRST COMMITTEE" részben a következõket írja:
Ehhez elöljáróban: az ENSz KGy (181. sz.) 1947. november 29-i határozata a zsidó és az arab állam létrehozását írta elõ a Brit Mandátum fegyveres erejének kivonása után mihamarabb.
The General Assembly resolution of 29 November 1947, these representatives said, was a remarkable achievement for, having been supported by the United States and the USSR, it had given the best proof that international co-operation was possible. The realism of that resolution was confirmed later when the State of Israel was established on territory roughly corresponding to that which had been assigned to it by the resolution. The United Nations Special Committee on Palestine unfortunately was prevented from carrying out the terms of the resolution by the fact that on the very day when the British Mandate in Palestine came to an end, Egypt, Transjordan, Syria and Lebanon had had recourse to armed force in Palestine.
magyarul: A Közgyulés 1947. november 29-i határozata e képviseloknek azt mondta, hogy volt egy figyelemre méltó eredmény, miután támogatta az Egyesült Államok és a Szovjetunió, az adta a legjobb bizonyítékát annak, hogy a nemzetközi együttmuködés lehetséges volt. A határozat realizmusa megerosítést kapott késobb, amikor Izrael Államot megállapították nagyjából annak megfelelõ területen, amelyet a határozat hozzárendelt. Az Egyesült Nemzetek Különleges Palesztina Bizottságát sajnos megakadályozta a határozat végrehajtásában a tény, hogy azon a napon, amikor a brit mandátum Palesztinában véget ért, Egyiptom, Transzjordánia, Szíria és Libanon fegyeres erõszakot alkalmazott Palesztinában.
Majd:
They called for the establishment of an independent Arab State in Palestine, but opposed extending the territory of Transjordan to include the Arab portion of Palestine and especially opposed assigning the Negeb to Transjordan.
magyarul: [Az ENSz KGy] felhívott egy független Arab Állam létrehozására Palesztinában, de ellenezte Transjordánia területének [olyan] kiterjesztését, hogy [az] magában foglalja Palesztina arab részét, és különösen ellenezte a Negev Transjordániához csatolását.
On the question of the withdrawal of foreign troops, they asserted that the presence of foreign troops and military personnel which had invaded the country was responsible for the present disorders and the sufferings of the population. Moreover, the presence of foreign troops constituted an obstacle to the re-establishment of peace, the objective of the General Assembly. Foreign intervention was clearly manifest on the Arab side, for there was a British general Glubb Pasha and British officers commanding Transjordan troops. These troops, as well as those of Egypt, Syria and Lebanon had invaded the territory earmarked for the Arab State of Palestine. This State had not been established, as provided for in the 1947 resolution. On the other hand, the State of Israel had been set up within the territorial limits established by the General Assembly resolution. The withdrawal of troops was a necessary condition for the establishment of peace and for any settlement of the Palestine question in accordance with the 1947 resolution.
magyarul: A külföldi csapatok visszavonásának kérdésében kijelentették, hogy a külföldi csapatok és katonai személyzet, amely betört az országba, felelõsek a jelenlegi rendzavarásokért és a lakosság szenvedéséért. Sõt, a külföldi csapatok jelenléte akadályozta a közgyûlés céljának elérését, a béke helyreállítását. Külföldi beavatkozás egyértelmûen nyilvánvaló volt az arab oldalon, az, hogy ott volt egy brit tábornok, Glubb Pasa és brit tisztek, akik Transjordán csapatokat vezényeltek. Ezek a csapatok, valamint az Egyiptomi, Szíriai és Libanoniak betörtek a Palesztinai Arab Államnak szánt területre. Ezt az államot még nem alapították meg a 1947 határozat szerint. Másrészt Izrael Államot létrehozták Közgyûlési határozat által megállapított területi határok között. A [külföldi] csapatok visszavonása szükséges feltétele a békének és a palesztin kérdés bármilyen megoldásának az 1947-es határozat szerint.
Máris elgondolkodhatsz, hogy ki nem tartja be az ENSz KGy határozatait és hogy kinek is a területe ( az ENSz KGy határozata szerint ) az a terület, ahova Gázából lövöldöztek ( ideértve TelAvivot is ).
Jó tanulást!
Üdv :)
Ps: mindebbõl athatod, a gyûlölködés forr´sa a tudatlanság.
Természetesen jogod van ahhoz, hogy azt útáld, akit akarsz, ahhoz is, hogy ragaszkodj az ELÕÍTÉLETEIDHEZ, de ettõl A TÉNYEK NEM VÁLTOZNAK MEG.
HA IGAZ VOLNA IS, hogy
"A Gázából célba vett területek Palesztin területek amelyek megszállás alatt vannak. "
( az elõzõbõl kiderült: NEM IGAZ )
DE!
HA IGAZ VOLNA IS, kifejezetten szándékosan, célzottan civl célpontokra, mint óvódákra, iskolákra, kórházakra, lakóházakra lõni mindenképpen HÁBORÚS BÛNCSELEKMÉNY teljesen függetlenül attól, hogy kinek a területén van az óvóda stb.
És mielõtt bárki megjegyezné, hogy Izrael is ezt csinálja, közlöm, hogy BIZONYÍTHATÓAN NEM, Izrael kizárólag katonai celpontokat támadott mindig is.
Az pedig, hogy a hamász rakétáinak sokal kevesebb áldozata volt, nem érv, nem érdeme a hamasznak, az jórészt a - méregdrága - "Vaskupola" nevû védelmi rendszernek köszönhetõ.
( Aminek költségét, ha nem kifejlesztését tette volna szükségessé a hamasz állandó agressziója, pl az éhezõ izraeli gyerekek helyzetének javítására fordíthatták volna. ( Mert, bármilyen hihetetlen, éhezõ gyerekek Izraelben is vannak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!