Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az építményadóval nem az...

Az építményadóval nem az iparűzési adót akarják kiváltani? Hány bőrt húznak még le az emberről? Ha úgy tartja kedvük az önkormányzatoknak kivetnek még egy 3.4. vagy 5. adófajtát is?

Figyelt kérdés
Miért nem lehet törvényileg korlátozni, hogy mennyi adót fizessen egy kisvállalkozás?Fizetem az iparűzésit, becsengetem a gépjárműadót is kommunális adót fizetek, mint magánszemély és most még építményadót is be akarnak szedni tőlem.A saját házamnál van a műhelyem.Ezt tényleg megtehetik?Mi jogon?????Miért??????
2011. máj. 23. 23:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Mert a kormány abból indul ki, hogy a legtöbb vállalkozó úgyis jelentős bevételével nem számol el (ami igaz is), ezért. Meg valamiből fedezni kell a hiányt is. Sok adó lesz itt még.
2011. máj. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ez az építményadó csak a vállalkozásokra vonatkozik?
2011. máj. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
58%
Építmény adó eddig is volt, nekem a garázs egybe van építve a házzal, arra mindig is kellett külön fizetni. A vállalkozások építmény adójához meg itt egy kis tájékoztatás: [link]
2011. máj. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen ezt a székesfehérvárit én is megtaláltam már és elég vállalkozóbarátnak hangzik, mert 100m2-ig nem kell fizetni és afölött is csak 100Ft/m2-t. Hidd el vígan kifizetném azt az évi 8-10.000.-Ft-ot, amit egy közel 200m2-es műhely és raktár után kellene kifizetnem, de az én esetemben nincs kedvezmény 100m2-ig , hanem 500Ft/m2, azaz évi 100.000.-Ft-ot csengessek még be az évi több, mint 100.000.-Ft-os iparűzési adóm mellé na meg ugye évi 50.000.-körül fizetek gépjárműadót és persze 12.000.-Ft a kommunális adó is.Az évi több, mint 400.000.-Ft-os Áfát amit állambácsinak mindig becsületesen becsengetek már meg sem említem, na de azért gyerekek hülyének már ne nézzetek!!!!Azt hiszem most jött el az az idő, amikoris arra ösztönöznek állami és helyi berkekben, hogy bizony adjam én vissza a vállalkozóimat a fenébe és mennyivel jobban járnék ha "csak"feketéznék.Számoljál évi 600.000.- nem menne ki a zsebemből, plussz a tb,szja,nybj ami több, mint 800.000.-.Hajrá feketegazdaság évi 1.400.000.-Ft tök jó fizetéskiegészítés lenne.Hogyis van ez?
2011. máj. 24. 00:00
 5/17 anonim ***** válasza:
Megértelek. Csak irónia volt amikor azt írtam hogy mindenki csal. Amúgy én egy egyetemen dolgozom, biológus, gyógyszerkutató és egyetemi tanárként, ezért én kapok kézbe 800 ezer forintot havonta. És ez mind az enyém, nem kell belőle semmit kifizetnem, mint a lassan ellehetetlenített vállalkozásoknak. Még csak 36 éves vagyok, ha esetleg valamikor távoznom kell az egyetemről, bár ennek nem igazán van esélye szerencsére, akkor majd én is vállalkozásba kezdek. Akkor majd én is kezdhetem figyelni hogy mit hová fizessek, nehogy adócsaló legyek akaratomon kívül is.
2011. máj. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"Hajrá feketegazdaság évi 1.400.000.-Ft tök jó fizetéskiegészítés lenne.Hogyis van ez?"


Az első feljelentésnél (és általában van aki megtegye) többmillió lesz a büntetés. Nem a fekete a nagy baj, hanem a szürke, amit nehéz bizonyítani. Egyébként meg "Welcome to the real world". Nálunk hasonló a helyzet milliós nagyságrenddel. Nem tudsz mást tenni, mint beépíteni az áraidba az adókat. Ha lehet... Ha nem, akkor érdemesebb feladni a vállalkozást.

2011. máj. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
0.22-es : egyidősek vagyunk, látod nekem nincs ekkora mákom én "csak" egy 15 éve vállalkozó asztalos vagyok, mellékesen 3 gyerekkel, és még a házam sincs kész teljesen, pedig a gyerekeim nőnek és gyaníthatod, hogy ha most ezt a büntetéssel közel egymillát be kell fizetnem nem is lesz kész még jó sokáig.Az áraimba hogyan is építhetnék be bármit is, amikor jön egy 10!!!éve feketéző ácsból asztalossá avanzsált "szakember" és simán az áraid alá ver, na meg ott vannak a nagyon kedvező olcsóbbnál olcsóbb árakat kínáló kika, meg ikea sconto möbelix és az összes többi f.snál f.sabb (bútornak nem nevezném )külföldi szutykot árulja és veszik is a honfitársaink , hisz olcsó.Ja hogy miért olcsó?És most itt visszatárnék a"ha elkapnak több milliós lesz a büntetés"-hozzászólásra.Tavaly olvastam egy cégről, akit elkapott a hatóság. 11 ember dolgozott nála feketén és nyílászárókat gyártottak nagy multiknak.Sosem értettem, hogy tudják olyan olcsón árulni a fenyő nyílászárókat pl. a bricoban, vagy a praktikerben. Volt ejnye-bejnye, meg no-no és alényeg : 2.300.000.-Ft-ra büntették meg a céget.Na számoljunk egy kicsit az előzetes kalkulációmmal:A minimálbér után(és ugye magasabbra alig vannak bejelentve ilyen helyeken) havonta 60.000.-Ft járulékot kell kifizetni.Szorozd meg 11-el.Szerinted hány hónapja dolgozhattak ezek így?És csak 11-et tudtak bizonyítani.Na ennyit a többmilliós bírságról, amit némelyek röhögve befizetnek és ott folytatják, ahol abbahagyták, csak más néven,sokszor ugyan azon a helyen.
2011. máj. 24. 08:32
 8/17 anonim ***** válasza:
Sajnos ez így működik, teljesen igazad van. Nekem két gyerekem van, egy 2,5 éves meg egy egy hónapos. Szerencsére nekem már mindenem megvan, hitelem sincs semmin. 30 éves korom óta keresek ennyit, tavaly kész lettem a házammal teljes mértékben. Innentől már csak magunkra kell költeni jóformán hála istennek.Tudod, akik közel vannak a tűzhöz, és becstelenek, azok általában jobban élnek azoknál, akik becsületesen próbálják csinálni a vállalkozásukat. Ismerőseim körében is vannak kisvállalkozók, látom hogy mennek lassan tönkre. Egyedül sógorom az, aki nagyvállalkozó, ő rendesen bebetonozta magát az építőiparban, mondjuk az esze is megvan hozzá, neki nem jelent problémát a több milliós havi keresete mellett hogy mennyit kell fizetni. Persze ez a ritkább. Még egy kolopele nevű vállalkozó szokott írogatni itt gyakran, két szabadalma van és ő is milliókat keres, ráadásul ha jól emlékszem 400 ezer nettót fizet a szakembereinek. Az a baj hogy ez a két példa amit hirtelen fel tudok hozni, és ez nagyon kevés. Hiába szidják sokan a vállalkozókat, csak az tudja mekkora terheket raknak a vállukra aki benne van. Az a gond hogy a legtöbben csalónak titulálnak szinte minden vállalkozót. A silány és olcsó termékek pedig értelemszerűen megölik a minőséget, mert az emberek többségének az olcsó kell, mert nem tudja a drágábbat megvenni. Ez is nagy baj. De ez igaz az élelmiszerekre is, ami biológus szemekkel még nagyobb probléma. Na, jól eltelt az idő, mennem kell órát tartani. Este majd visszanézek.
2011. máj. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Hogy védjem az önkormányzatokat:

Önkormányzatok egy része nem aknázta ki a lehetőségeket azzal, hogy minden egyes adónemet bevezetett volna. Ezért vállakozó barát település lett belőlük. Az elmúlt évi és a jelen évi megkezdett beruházások hozadéka, valamint az állami igérvényeké, a költekezés, beruházás. Idáig még nem is volna probléma. De! A következő évtől csökken az állami támogatás a települések önkormányzata felé. Az önkormányzatok által a költségvetésükbe betáblázott támogatás csökken. Ezt a csökkenést olyan közösségek nem tudják kigazdálkodni, változtatások, adók emelése, bevezetése nélkül, amelyek az utólsó fillérjeiket költötték el ilyen dolgokra. Némely közösség úgy állt neki a beruházásoknak, hogy most vagy soha. Ezek vagy becsődölnek, vagy adót emelnek.

Itt jössz te a képbe, mint vállakozó, akár mint magán személy is. Ha van bevételed, javaid adózz. Ugyan ez lesz a magánszemélyekre is. Ott emelnek, vagy új adót vezetnek be. Ha még van új a nap alatt. Az önkormányztokra lesz bízva ez a "gyönyörű" ellenszenvet kiváltó intézkedés!

Negatív példa: ömnkormányzat azon vacilál, hogy településen kívüli vállakozót bizzon meg a szemét szállítással vagy helyit! Hozzáteszem, hogy a helyi vállakozó adót fizet, míg a külső vállakozó egy fillért sem az önkormányzatnak! És már tudják, hogy a jövö évi költségvetés borul. Minden pénzre szükség lenne. Ebben az esetben nem kell adót emelni, csak megbízni a vállakozót.

Nem annyira illeszkedik a jogi részre a válaszom a kérdésedre, de talán magyarázat lehet ezekre az adó "változásokra".

2011. máj. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Hogy magamat védjem, számolj egy kicsit te is velem légyszíves.Egy egyszemélyes kicsi vállalkozás, aki tanulószerződéses tanulót "alkalmaz" és alkalmanként (főleg nyáridőszakban, amikor több a munka)pár hónapra bejelent egy munkavállalót.Ha az éves árbevételem eléri a 8.000.000.-Ft-ot, akkor már "jó" évünk volt (ilyen nem volt az elmúlt 1-2 évben)Ebből a 8 millából téves szlogenként(miszerint az asztalosok anyagárban dolgoznak) úgy vonjunk le ténylegesen 5 millát, mert annyi tutira anyagra ment el(vagy esetleg raktáron maradt), aztán vonjuk le a bérköltségeket, ami kb. 1.700.000.-Ft(az én bérem , a tanulók havi tizenezres bére és az alkami munkásom bére), aztán jönnek a befizetni való adók( szja nybj, ebj) járulékok, ami úgy 1 milla és akkor figyeljél., mert még csak most jön a havi rezsi.Nem a lakásomé, hanem csak a műhelyé az én esetemben (mivel külön villanyórám van), csak a villanyszámlám havi 30.000.-Ft.És igen, ha jól számoltál te is bizony rájöttél, hogy kész, fuccs, elfogyott a lóvém és kifutottam O-ra, vagyis, hogy mínuszba vagyok, mert még 2 havi villanyszámlára nem futja az éves büdzséből.És akkor itt jön az Önkormányzatnak fizetett évi 100.000.-iparűzési adóm, a kocsik, utánfutó után fizetett évi 50.000.-Ft-os adó, oksi a 12.000.-Ft-os kommunális adót a béremből fizetem és még egy nagyon de nagyon fontos dolgot nem említettem, azt az évi 400.000.-Ft Áfát- amit más kisvállalkozókkal ellentétben én mindig tisztességesen becsengetek állambácsinak.

Vajon miért van annyi veszteséges vállalkozás????Sok szenya vállalkozó eltitkolja a tényleges jövedelmét?Mennyit lehet vajon eltitkolni ekkora adóterhek mellett?Mert ugyebár azzal te is tisztában vagy, hogy a bér az nem számít levonható költségnek!Akkor miért is van annyi feketén alkalmazott emberke?Na?Számol a sok nagypofájú, aki a vállakozók vérét szívja, hogy egy kisvállalkozásnak hány milliós bevételt kellene produkálnia ahhoz, hogy mindenki jól lakjon?!Az én esetemben:Te előbb fogsz elmenni a kikába , vagy ikeába megvenni a gyengébb minőségű, de olcsóbb szekrényt, mondjuk 100.000.-ért és nem velem fogod legyártatni tömör fából 350.000.-ért, pedig az én általam legyártott minőségi bútorodon még az unokáid is veszekednének, hogy halálod után ki örökölje, a kikás-ikeás szekrényed miatt meg 5-10 éven belül a méreg esz meg, hogy miért nyaklott össze, vagy áll ferdén...Na ezekkel a feltételekkel kinek dolgozzak, honnan teremtsem elő a milliókat, amiből szívhatják a véremet.

2011. máj. 25. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!