Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az építményadóval nem az...

Az építményadóval nem az iparűzési adót akarják kiváltani? Hány bőrt húznak még le az emberről? Ha úgy tartja kedvük az önkormányzatoknak kivetnek még egy 3.4. vagy 5. adófajtát is?

Figyelt kérdés
Miért nem lehet törvényileg korlátozni, hogy mennyi adót fizessen egy kisvállalkozás?Fizetem az iparűzésit, becsengetem a gépjárműadót is kommunális adót fizetek, mint magánszemély és most még építményadót is be akarnak szedni tőlem.A saját házamnál van a műhelyem.Ezt tényleg megtehetik?Mi jogon?????Miért??????
2011. máj. 23. 23:20
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Mellesleg most hogy belemerültem a törvények olvasgatásába, találtam egy olyan részt, ami a tisztelt Önkormányzatoknak lehetővé teszi, hogy ha az a köcsög vállalkozó abbahagyja a vállalkozást az építményadóval terhelt épületben, az adókötelezettség nem szűnik meg a vállalkozás abbahagyásával.Magyarán fizessé!!!!!!!!!!!És minden nemű adómentességi kérelmet és kedvezményt hatályon kívül helyezett az igen tisztelt Önkormányzat.Birka magyar!Újra eljött az idő, amikor is viszik a házat a fejed fölül.Erről nagyapám jut eszembe, akit beköpött a szomszédja, mert otthon a pincében disznót vágott.Az ÁVÓ kijött elkobozták a húst nagyapámat pedig elvitték és megverték. 4 gyereke volt, köztük édesanyám.Éheztek szó szerint sokszor, mert a beszolgáltatni való tojást, terményt mindig BE KELLETT SZOLGÁLTATNI!Most érdekel valakit az én 3 gyerekem?Lesz..ják nagy ívben.Tényleg csak én vettem észre, hogy ez kezd rosszabb lenni, mint az átkos?!
2011. máj. 25. 14:04
 12/17 A kérdező kommentje:

És ilyen lehetséges, hogy az önkormányzat minden nemű adómentességi kérelmet és kedvezményt hatályon kívül helyez?Ők adták ki az épület fennmaradási engedélyét, miért nem küldték ki következő évben, hogy fizessek adót?Most 5 évre visszamenőleg, plussz az idei év több, mint félmillió forintot követelnek rajtam.Igen olvastam, hogy nekem kellett volna bevallanom, de komolyan egy vállakozónak kutya kötelessége a törvényeket böngészni, hogy "naprakész legyen"és ne pedig dolgozzon ez idő alatt is???Az ügyintéző hölgy tőlem kérdezte, hogy miért nem küldték Ők eddig ezt nekem???Én tudjam?!A jelenlegi válságos helyzetben én ezt a pénzt nemhogy egyben, de még törlesztve sem tudom kifizetni, mivel 3 kiskorú gyermeket tartok el és nincs annyi munkám, hogy ezt ki tudjam fizetni.Aránytalanul magasnak tartom, hogy egy kisvállalkozó évente 2 havi fizetését egy az egyben az önkormányzatnak tegye le, mint gépjárműadó, háza után fizetendő kommunális adó, vállalkozása után fizetett iparűzési adó és építményadó címén(kb.250.000.-Ft)Hová lehet fordulni ezügyben ingyenes jogorvoslatért illetve kitől lehet segítséget kérni?

Az ügyintéző hölgy azt mondta, hogy fellebezhetek, de akkor biztosan rámverik még a 200.000-500.000-ig terjedő pénzbírságot is plusszban és a kamatokat, mert ez a félmilla még csak az elmaradt adó kamatok nélküli összege.Valóban ennyire kiszolgáltatott helyzetben vagyok?


Tovább: [link]

2011. máj. 29. 15:22
 13/17 A kérdező kommentje:

Nagyon sok alkotmánybírósági határozatot olvastam el az elmúlt hetek alatt.Egyetlen egy indítványt sem találtam azügyben, mely kimondaná, hogy az építményadó azért alkotmányellenes, avagy sem, mert sérti a70§-t olyan megközelítésben, miszerint :Nálunk is, mint mindenhol csak vállalkozókra vetették ki az építményadót, azaz a vállalkozó üzletszerű helységére.Nekem ezzel az a bajom, hogy mi újság a telephellyel nem rendelkező karbantartó asztalosok, villanyszerelők, szobafestők, ácsok, kőművesek gépszerelők stb... adójával?Semmi.Egy boltos, vagy asztalos (telephelyes), vagy bárki, aki gyártó vagy nagyobb árukészletű kereskedelmi tevékenységet folytat, az adózott pénzből megépíti vagy bérli az üzletszerű építményét, megveszi szintén adózott pénzből a gépeit amivel dolgozni tud és a végén még sok sok évig, amíg az önkormányzat kedve tartja adózzon még sokszor építményadót.Ezzel szemben a korábban említett telephellyel nem rendelkező iparosok mentesülnek ilyenfajta adó megfizetése alól.Érdemes lenne ezügyben alkotmánybírósági indítványt beadni?

Ezen az alapon bár szépen máshogy nevezik kettős adóztatásnak vagyunk kitéve, és ez sérti az én munkához való jogomat, ráadásul nem indulhatok egyenlő eséllyel egy telephellyel nem rendelkező iparossal szemben, mert nekem még több adót kell beépítenem az áraimba és persze, hogy a megrendelő az olcsóbbat fogja választani, azét aki nem fizet építményadót...

2011. jún. 9. 08:51
 14/17 anonim ***** válasza:
Tudtommal ilyent eddig is joga volt kivetnie az önkormányzatnak. Az más kérdés, hogy nem mindenhol teszik meg. De van olyan település ahol már 10 éve kell fizetni!
2011. jún. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Hát nem igen gyakori, hogy egy 3 gyermekes család csak az Önkormányzatnak évi 90.000.-Ft-ot kifizet építményadó címen, azért mert apuka vállalkozó és ebből tartja el a családját és ezt a házánál végzi.Ráadásul a ház után is fizetnek 12.000.-Ft-ot kommunális adó címen.Inkább az a gyakori, hogy apuka vállalkozó ugyanazt a melót megcsinálja ugyanakkora helyen, mint a mi apukánk, csak éppen nem váltotta ki rá a telepengedélyt.Na ez a gyakori.
2011. jún. 11. 15:39
 16/17 A kérdező kommentje:
Természetesen építményadót sem fizet.
2011. jún. 11. 15:40
 17/17 A kérdező kommentje:
Ezzel megintcsak a kisvállalkozásokat lehetetlenítik el, mert ugyebár egy Tesco, vagy egy Bauhaus nem fog bezárni azért, mert építményadót kell fizetnie, viszont egy ilyen kisvállalkozás, mint a miénk kénytelen feladni a szélmalomharcot.A fekete és szürkegazdaság pedig ugyanúgy tovább fog virágozni, mint ahogy eddigis, mert ezt a terhet nekik sem kell megfizetni(És ide tartoznak a korábban említett vállalkozók, akik szintén telepengedélyköteles tevékenységüket végzik telepengedély nélkül)
2011. jún. 11. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!