Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért van még mindig fix 1...

Polarbeer kérdése:

Miért van még mindig fix 1 millió szavazója a Fidesznek?

Figyelt kérdés

Ennek az 1 millió embernek hogy tudott jót tenni a Fidesz? Mit támogatnak, az egykulcsos adókat? Akkor 1 millió nagyon gazdag ember él MO-n! Vagy azt, hogy csökkentsék az államilag támogatott férőhelyeket az egyetemeken? Vagy az, hogy nő az euró ára? Vagy az, hogy rossz a közhangulat, és mindenki egy csődbe futott országban érzi magát?


Mikor ébred már végre fel a törzsfideszes szavazótábor?


Mikor ébred már fel még több millió magyar, hogy igenis, EL KELL MENNI SZAVAZNI!!! Mert minden egyes otthonmaradás +1 szavazat a narancsos pártnak!!

Értem én, h nincs alternatíva, de valakire szavazni KELL!!



2012. jún. 29. 00:31
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

07:21-nek:

De, ismerek ilyen főnököt, anyukámat azért rúgták ki a munkahelyéről, mert nem volt elég seggnyaló a Fidesznek! Mert hát a főnök ezt úgy érezte, kötelessége megtenni!


Szóval a Fidesz be akar, és már eddig is beszólt többször az emberek magánéletébe! Ezt nem hagyhatjuk, igaz, hogy nem nagyon van más alternatíva, de EZEKTŐL MEG KELL SZABADÍTANI AZ ORSZÁGOT!!!

2012. jún. 29. 09:32
 12/36 anonim ***** válasza:
35%

2012.06.28. 12:44

„Nagyon furcsa dolgok Miskolcon” Kémprogramok az önkormányzati gépeken?

116 ügyet tártak fel és ezek alapján 77 feljelentést tettek Miskolcon a szocialisták különböző visszaélések kapcsán. Mindezekről Simon Gábor MSZP-s országgyűlési képviselő beszélt az ATV Egyenes Beszéd című műsorában.


Az atv.hu rendezésében első ízben került megrendezésre Magyarországon a "Nagy Politikus Bajnokság". A részletekért kattintson Facebook-oldalunkra!


Simon Gábor elmondta, hogy egy-két kivételtől eltekintve a vidéki városok ügyei nem kerülnek be az országos hírek közé, pedig „Miskolcon nagyon furcsa dolgok történnek”.


Simon beszámolója szerint a városban „folyamatosan, módszeres építik le a demokratikus intézményeket, legyen az mondjuk egy önkormányzati intézmény, Miskolc város közgyűlése, vagy például az információkhoz való hozzáférés joga”. A képviselő egy példát is említett, a Földes Ferenc Gimnázium, illetve az Avasi Gimnázium igazgatóját a múlt héten leváltotta a fideszes többségű közgyűlés. Simon elmesélte, hogy a gyerekek és szülők úgy tiltakoztak, hogy az évzáróra gyászszalaggal mentek. Később aláírásgyűjtésbe kezdtek az igazgató mellett, lakossági fórumot tartottak az összes szülő részvételével és bejelentették, hogyha a város nem változtatja meg a döntést, akkor szeptemberben nem engedik iskolába a gyerekeiket. „Két nagy gimnáziumról van szó, több ezer gyermeknek a sorsáról. Azt gondolom, hogy ők megtették a magukét, de lehet, hogy nem voltak olyan ügyesek, mint az ország más részén, mert láttuk, hogy más iskolákban az igazgató választása akár országos hír is lehet”- vélekedett a képviselő.


Simon arról is beszámolt, hogy a közelmúltban, mintegy másfél hónapja „néhány villanyszerelő úr megjelent az önkormányzati cégeknél, volt, amikor nem is hétvégén, hanem hétköznap és hazaküldték a dolgozókat, mondván, hogy itt komoly villanyszerelési munka fog folyni. Azt kérték az irodában mindenkitől, hogy a számítógépeket hagyják bekapcsolva, hiszen megfelelő vírusirtásnak és egyéb dolgoknak kell bekövetkeznie”- számolt be a politikus, aki szerint ezt követően futótűzként terjedt el a városban, hogy az önkormányzati cégek számítógépeire kémprogramokat telepítettek, ami a levelezéseket, de még a billentyűk leütését is jelenti. Igaz, Simon nem jelentette ki a műsorban, hogy ténylegesen kémprogramokat telepítettek, de elmondta, hogy a megfélemlítés eredménye egy vidéki városban – pláne egy olyanban, mint Miskolc, ahol nem egyszerű munkához jutni -, hogy akinek van egy megbízható állása, ahol általában fizetést is kap, az inkább nem tiltakozik vehemensen.


Simon Gábor elmondta, hogy az önkormányzati képviselőknek sincs egyszerű dolga, „munkájukat ellehetetlenítik”. A képviselő beszámolója szerint „nem lehet már interpellálni Miskolcon, nem lehet napirend előtt hozzászólni, gyakorlatilag nem lehet kérdezni. Írásban lehet kérdéseket feltenni, amire vagy jön válasz, vagy nem, vagy valamilyen válasz jön, de abból természetesen nem tudunk meg semmit”. Véleménye szerint azonban valami megváltozott Miskolcon az elmúlt hónapokban, és azt tapasztalják, hogy „a miskolciak, vállalkozók, egyszerű emberek folyamatosan fordulnak hozzánk a panaszaikkal és mondják el az ügyeiket. Mi ezeket megpróbáltuk kivizsgálni. Az elmúlt hetekben egy jogászokból, ügyvédekből, gazdasági szakemberekből álló munkacsoport dolgozott ezeken a kérdéseken, összesen 116 ügyet tártunk fel, és ennek a munkacsoportnak az a javaslata, hogy 77 olyan ügy is van, amely akár bűncselekményt is megalapozhat”- magyarázta a miskolci politikus.


Simon az ügyekről szólva elmondta, hogy közpénzből építik a klientúrát és azt látni, „aki a polgármester mellett a kampányban feltűnt, akár kommunikációs tanácsadóként, akár gazdasági szereplőként, az most különböző munkákhoz jut. Olyan munkákhoz, amikre nem vitatom, hogy szükség van, de lehet, hogy nem egy ilyen eljárás, hanem egy normális közbeszerzés során. De vannak olyan munkák, amikre egyébként nincs is szükség. Olyan átvilágítások, olyan jogi szerződések, olyan informatikai tanácsadás, amire az önkormányzat saját apparátussal rendelkezik. Mondjuk, ha egy önkormányzati intézményt meg akarnak félemlíteni, akkor nem az önkormányzat saját embereit, ellenőrzési osztályát küldik átvizsgálni, hanem megbíznak egy könyvvizsgáló csapatot, hogy néhány millió forintért menjél oda, világítsd át néhány hétig ezt az intézményt és jól facsarj ki belőle mindent”- vázolta a helyzetet a képviselő, aki szerint a 77 feljelentésből több mint 50 gyakorlatilag a hűtlen kezelés kategóriája. „A Pintér úr által vezetett rendőrség most bizonyíthat, bizonyíthatja a pártatlanságát, és nagyon reméljük, hogy ez így fog bekövetkezni”- tette hozzá.


Simon Gábor csütörtökön budapesti sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy hetvenhét ügyben - köztük a városi vagyonkezelőnél kifizetett prémiumok és az új villamosok beszerzése miatt - tesz feljelentést a miskolci MSZP, döntően hűtlen kezelés gyanújával. A képviselő elmondta: számításuk szerint ezekben az ügyekben csaknem három és fél milliárd forint kár érte a borsodi megyeszékhelyet. Azt is közölte, hogy nagyjából ötven esetben hűtlen kezelés miatt tesznek feljelentést, de okirathamisítás, hanyag kezelés és hatóság félrevezetése miatt is a nyomozóhatósághoz fordulnak.


Földesi Norbert, az MSZP miskolci frakcióvezetője kiemelte, hogy a város a legkedvezőtlenebb ajánlat mellett döntött az új villamosok beszerzésekor, illetve hogy a veszteséges városi vagyonkezelőnél a tavalyi év végén prémiumot osztottak a cég vezetőinek, jogilag is megkérdőjelezhetően.


Beszámoltak arról is, hogy Miskolcon is az országosan már működő demokráciaközpontot szervezett az MSZP, ide várják az állampolgári bejelentéseket további gyanús ügyekről.

2012. jún. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
93%
Nos Fideszre szavazók látjátok már hogy kit szabadítottatok rá az Országra???
2012. jún. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
28%
Én köszönöm, de jól élek még most is. Igaz hogy ehhez semmi köze az egyik pártnak sincs csak is saját magamnak. Az államnak nem kötelessége senkiről gondoskodni, ilyen a szocializmusban volt legutóbb.
2012. jún. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
0%

"Igen ám, csak hogy van egy különbség! Az államnak kötelessége gondoskodni az állampolgárokról, és megadni nekik a demokratikus jogokat, még akkor is, ha kis faluban beszélünk egy parasztasszonyról. "


Mihez nincs joga egy parasztasszonynak vagy egy városlakónak ma, amihez korábban volt?


"De, ismerek ilyen főnököt, anyukámat azért rúgták ki a munkahelyéről, mert nem volt elég seggnyaló a Fidesznek! Mert hát a főnök ezt úgy érezte, kötelessége megtenni! "


Én is ismerek olyat, aki látott már olyat... meg olyat is aki... És még amolyat is! Sokat. Vajon van-e olyan Fidesz-szavazó, aki Gyurcsány lopott gyárában dolgozik? Hát a Wallisnál mennyi Fideszes van? Én magam eleve nem szívesen dolgoznék olyan főnöknek, amelyik nyíltan az én pártpreferenciám ellen van, a kirúgást sem várnám meg.

2012. jún. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
66%

Nem véletlen hogy fele ekkora svihákságoknál már a fidesz simán kivitte az embereit az utcára és ki csöndesen tüntetve, ki agresszívan gyujtogatva de tette amit a pártvezér mondott!!!


Egyrészt nincs 1 millió ember, másrészt viszont van 3-400.000 ember akik bármit(értsd valóban bármit) megtennének amit Viktor mond! Olyanok mint a legrosszabb vallási fanatikusok! Őket SEMMI nem téríti el a fidesztől és Orbántól!!


Sajnos amíg ilyen szavazók vannak íddig nehéz lesz változást elérni!

Mert nekik nem számítanak a tények vagy a lopások, lenyúlások mert akkor is rájuk fog szavazni! és ami a legrosszabb hogy ezek az idióták a fenének nem akarnak külföldre menni!!!!!!

2012. jún. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 Pro Patria ***** válasza:
43%

Kedves Kérdező!


"Igen ám, csak hogy van egy különbség! Az államnak kötelessége gondoskodni az állampolgárokról, és megadni nekik a demokratikus jogokat, még akkor is, ha kis faluban beszélünk egy parasztasszonyról. Én meg azt mondok, amit akarok (szólásszabadság), és úgy kritizálok mindenkit, ahogy én akarok, nincs kötelességem az állampolgártársaimmal szemben!"

- Tehát neked jogod van szidni a kormányt, és leköpni azokat, akik nem értenek veled egyet, de másoknak nincs joguk kiállni mellette. Mert neked jogod van.


----------


Kedves zoli7980!


"Nem véletlen hogy fele ekkora svihákságoknál már a fidesz simán kivitte az embereit az utcára és ki csöndesen tüntetve, ki agresszívan gyujtogatva de tette amit a pártvezér mondott!!!"

- Nem tudom, milyen korú voltál akkor, de túl idős nem lehettél, mert akkor emlékeznél rá, hogy a tüntetést nem Orbán "indította", hanem Gyurcsány beszéde "hazudtunk reggel, éjjel, este..."

Jut eszembe: ma már benéztél az ágyad alá, nem-e bújkál ott egy Orbán?


"és ami a legrosszabb hogy ezek az idióták a fenének nem akarnak külföldre menni!!!!!!"

- A külföldre menés a baloldaliaknál jellemző, akiknek semmit nem jelent a haza, nincs kötődésük a magyarság iránt, simán elmennek, ha nekik nem tetsző kormány van hatalmon.

A jobboldaliaknak még a 8 éves MSZP regnálás alatt sem jutott eszükbe kivonulgatni, nem hagyták itt ezt az országot, "Áldjon, vagy verjen a sors keze: itt élned, halnod kell."

2012. jún. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%
Ők már azok, akik vallásként tekintenek a Fideszre, nem politikai pártként. Az orbáni propaganda áldozatai, azok akik teli torokkal viktoroznak a nagygyűléseken meg a békemeneteken. Talán egymillióan nincsenek, de százezres nagyságrendben biztos. Nem a levegőbe beszélek, van ilyen ismerősöm, aki konkrétan depresszióba esett 2006-ban, majdhogynem sírva hívott fel, hogy mit szólok ehhez a gyalázathoz. Hát mondtam, ez van, de egyébként én sem a Fideszre szavaztam. Azóta nem hívott többet, nem mintha hiányozna.
2012. jún. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

Kedves Pro Patria!


Amit az én válaszomra reflektáltál, annak nincs értelme.

Amit a másik válaszoló (zoli7980) kommentjére írtál válaszul, arra a következőt tudom mondani:

Csak a balosok mennek ki külföldre?? Olvass József Attilát: "Sok urunk nem volt rest, se kába, birtokát óvni ellenünk s kitántorgott Amerikába másfél millió emberünk." Ezek nagytőkés, az I. VH-t megsínylett, birtokainak egy részét (sokuk zömét) elvesztett bárók/grófok/hercegek voltak. Ők a két világháború közti időszakban biztosan jobboldaliak, illetve szélsőjobboldaliak lettek volna. Úgy kimentek, mint a huzat!!!!

Továbbá a '60-as, '70-es, '80-as években a magyar politikát kommunista, antidemokrata, véres hatalom vezette. Képzeld, a kormány nem tetszett az embereknek, hogy is tetszhetett volna?! De az átlag magyar jól élt! Így senki sem akart kimenni...


Láthatod, hogy a kormánynak nem feltétlenül van köze az emberek életszínvonalának alakulásában. Viszont a kormány intézkedéseinek igen! Nyilván a Fidesz kormány, most, hogy 2/3-uk van, bármit megtehetett (volna). Ha akarták volna, és erre a magyar nép felhatalmazást adott nekik, akár kánaánt csinálhattak volna MO-ból! Hiszen ezt hirdették, hogy ez lesz!!! Hát nem ez lett!

A sok százezer (én is remélem, hogy túlzás az 1 millió) seggnyalónak jót tett a Fidesz az intézkedéseivel. Ők nyilván ittmaradnak, mert nekik jó. De a sok fiatalnak? De a sok munkással, és vidéki mezőgazdálkodóval? De az értelmiségi réteggel?? Itthon nem látják a jövőt, így kimennek külföldre. Sajnos ez van... Gyurcsány alatt is nagyon rossz volt, főleg közvetlen Bajnai előtt. Annyi a különbség, hogy Gyurcsány lemondott, beismerte a hibáját, viszont ez a mocsok orbánista banda görcsösen ragaszkodik a rossz intézkedésekhez, és nem hisznek a közgazgászok ezreinek, és a külföldi sajtónak, hogy ez így nem jó!!! Már pedig, ami MO-n jelenleg van, az nem jó...

2012. jún. 29. 17:17
 20/36 Pro Patria ***** válasza:
37%

Akkor megfogalmazom újra.


Ezt írta az egyik válaszoló:

"Akinek rosszat tett a Fidesz, azt sem érdekli az, hogy másokkal meg jót tett, te is itt szidod azt, aki egy kicsit is jól járt. Emberileg tehát ugyanott vagytok, a szánalmas szinten

Erre te -> Igen ám, csak hogy van egy különbség! Az államnak kötelessége gondoskodni az állampolgárokról, és megadni nekik a demokratikus jogokat, még akkor is, ha kis faluban beszélünk egy parasztasszonyról. Én meg azt mondok, amit akarok (szólásszabadság), és úgy kritizálok mindenkit, ahogy én akarok, nincs kötelességem az állampolgártársaimmal szemben!"

- Azaz nem látom át, hogy neked miért van jogod becsmérelni azt, aki kiáll a kormány munkája mellett, ha szerinted mindenkinek joga van magaszerint megítélni.


A válaszoló arra célzott, hogy azt, akinek jót tett a fidesz kormányzás, és nem érdekli más emberek sorsa, semmiben nem különbözik azoktól, akiknek rosszat tett a fidesz kormányzás, és nem érdekli mások sorsa.

Erre a párhuzamra kívánta volna felnyitni a szemedet.

Erre nem válasz az, amit írtál.


-----------


A dualizmus kora teljesen más volt, hiszen akkor három pólus (a királypárti, a nemzeti, és a baloldali) ütközött egymással. A Magyar Királyságból kivándorlók legalább 2/3-a egyébként nemzetiségi volt, nem magyar.

És ezt a kort eleve anakronisztikus összehasonlítani a mai szabad, többpárti demokráciával.


A '60-as, '70-es, '80-as években hatalmas számban vándoroltak ki Magyarországról, ha csak lehetőségük volt rá - nem véletlenül adtak olyan nehezen és körülményesen útlevelet bárkinek is.

2012. jún. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!