Mi lesz az új rendszer a három huszadik századi diktatúra után?
A német nemzeti szocialista, az új kapitalista fogyasztói társadalom és a vörös orosz (sztálini) diktatúra után, amik elnyomták az önálló gondolatot és minden más lényegi elemében is azonosak voltak.
Mi lesz az új rendszer a három huszadik századi diktatúra után? És vajon mikor köszönt be ez az új rendszer és jobb lesz-e?
A nem találtak ki jobb szöveget, sokszor lehet hallani a harmincas években Németországban a nácizmusra , és a húszas évek ötvenes évek végén az úgy nevezett kommunizmusban.
Amúgy a valódi Marxi kommunizmus (is csak) a kapitalizmus elérhetetlen paradicsoma, az szükségleteid szerinti korlátlan fogyasztás.
Amúgy fogyasztási diktatúra, szent zsoltárai a reklámok.
Ügyes reklámokkal minden megtakarítást fellehet olvasztani, és ha nincs miből, ott a világon a egy jelenség, hogy a tévéreklámok megjelenésén kívül semmi nem tudott akkora bűnözési és erőszak hullámot generálni még eddig a történelemben egy-egy országban.
Nem vagyok vallásos de azért valamiért a kapzsiság oda kerül a hét főbűn közé, jó a paráznaság mellé.
És persze ma szeretünk restként ülni a tévék vagy számítógépek előtt.
Az ember a legocsmányabb állat a világon!
Ha nem hódított volna teret időlegesen a kereszténység és a hozzá hasonló vallások már rég megzabálták volna egymást.Bár amennyi jót tett és valamelyest rendet tartottak ezek a vallások ,majdnem ugyanannyi mellékhatásuk is volt.
Mindig is szeretett az ember elkülönülni, ám egyben tartozni is valamilyen csoporthoz.
Emberek csoportban(ország, város ,galeri, törzs, család stb) csak akkor képesek a korrekt együttműködésre , a kohézióra amikor egymásra vannak utalva a nyomortól vagy a közös ellenség miatt.
Amint lazul a szorultságuk lazul a fegyelem is .Mindig akad köztük, áruló vagy olyan akinek több kell a jóból és egyharmada a társaságnak csak azt nézi ,hogy húzza ki magát a reá eső munka ,felelősség alól.
A kulturális és politikai fejlettség ,mindig egyéni önzést és alacsony szaporulatot eredményez a magasabb életszínvonal mellett.Ilyenkor szokott jönni egy fejletlenebb túlszaporodott társaság és megzabálja őket.De közben átvesz okosságokat és elindul a fejlődés útján.Ebből a körforgásból adódik, hogy sokszor visszább kellett lépni ahhoz ,hogy valami jobb jöhessen létre.Bár az sem volt örökkévaló.
Szerintem csakis szigorú diktatúra lehet a következménye ennek a mostani liberalizmusnak.
A pénzrendszer olyan instabil lábakon áll, hogy szinte bármilyen kis "fuvallat" komoly válságokat és az egész bedőlését okozhatja.Akkor pedig elszabadul a pokol .Amin egy ésszerű alapokon nyugvó szeretetre ,emberségre odaadásra mint érték ,építő diktatúra tud úrrá lenni.
A szaporulat kordában tartására , az emberi gyarlóságok üldözésére,a készletek ésszerű felosztására is csak egy kőkemény fegyelmezett diktatúra képes.Addig amíg szükség van rá,amíg az eberek fel nem érik ésszel ,hogyan is kellene emberként ,korrekten a szabályokat betartva emberi eszmények és célokért küzdve hasznosan élni.
Mert ez a mostani eszmények alapján ÁLLATIASAN élő és hivalkodó , harácsoló, sunyi, irigy, sokat nyafogó,másokon átgázoló, másokat átverő, pökhendi mentalitás sok minden ,csak nem emberi.
Te jó ég... nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek... Mi a lóf.sz az a fogyasztói diktatúra?! Te vagy a fogyasztó. Sőt, mindenki fogyasztó. Akkor ez most a mindenség diktatúrája? Istenem, ti tudjátok egyáltalán mi az a diktatúra, vagy mind agymosott szélsőjobb vagy szélsőbalos, összeesküvéselméleteken nevelkedett csitrik vagytok?
Diktatúra: nem érvényesülnek a polgári szabadságjogok, nincs szólás és vallásszabadság, nem működik a hatalmi ágak megosztása, nincsenek választások stb. Itt melyiknek az esete áll fenn?
Tudom mi a diktatúra, többen is éltem, és még többet tanultam róluk.
Nem voltál jobban bajban és nem voltál jobban kiközösítve, ha a kommunizmusban láblógattál és csak azt mondogattad orosz megszállás van, és te addig nem csinál semmit, amíg ki nem mennek, mint ha ma azt mondod nem kell autó, lapos tévé és bankbetét. Sőt. Akkor az előbbi még elfogadható volt sokaknak, az utóbbi ma gyakorlatilag senkinek.
Igen, sajnos én is azt hiszem, hogy teljes fogalmi zavar van. A kiközösítés nem egyenlő a diktatúrával. Nem igazán értem, hogy a diktatúra meghatározó összetevői közül melyik jellemző a fogyasztói társadalomra. Nem azt mondom, hogy a fogyasztói társadalom jó, csak azt hogy az is ökör, akinek a fogyasztói diktatúra mint kifejezés elhagyja a száját.
Az a mondat meg priceless, hogy elég művelt vagyok, a helyesírásomon kívül... :D Amúgy aki már több diktatúrában is élt, elkezdhetné felsorolni melyek voltak azok, mert nagyon érdekelne engem :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!