Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért szavazol arra, akire?

Miért szavazol arra, akire?

Figyelt kérdés

Miért döntöttél úgy, hogy azt a pártod támogatod, amelyiket? Mi alapján döntöttél? Befolyásolt az, hogy a szüleid melyik párttal szimpatizáltak?


Azért kérdezem, mert a következő választásokon már én is szavazhatok, szeretnék is de úgy gondolom ,hogy nagyon nehéz eldönteni, melyik pártot is támogassa az ember.


A szüleim mindig egy konkrét pártra szavaznak,de nem értek velük együtt, így arra biztosan nem fogok.A Fidesz politikája a mostani események miatt szintén nem tetszik.Akkor kire szavazzon az ember? Jobbikra érdemes? Vagy kisebb pártokra mint lmp,dk? Titeket mi befolyásolt?



2012. máj. 13. 17:51
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
69%

Alapvetően az összes pártot gyűlölöm/megvetem, mert mindegyik egyforma. Olyan ez, mintha lenne egy boltod, és egy símaszkos rabló elvisz tőled mondjuk 75.000 forintot. De elkezdesz filózni azon, hogy kevesebb pénzt vitt-e el volna, ha mondjuk bohócmaszkban, harisnyával a fején, vagy gázmaszkban tör be hozzád. Ennek ellenére mégis muszáj választanom közülük, és ez a szomorú...


Hogy a kérdésre válaszoljak: vagy független jelölt, vagy (mivel esélyesebb, hogy ők több szavazatot kapnak) LMP. Azért rájuk, mert az összes rossz közül véleményem szerint ők a legkisebb rossz. Az MSZP arra megy, amerre a pénz van. A Fidesz körülbelül ugyanez, csak mindemellé még az emberek jogait is jól megnyirbálják. A Jobbik nekem túl szélsőséges, és nem tudom összeegyeztetni a véleményüket az én világnézetemmel. A DK-t pedig egy viccnek tartom.

2012. máj. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%

Az emberek nagy többsége vagy arra szavaz akinek elhiszi hogy ötször akkora lesz a fizetése tőle - sokan emiatt senkire - vagy arra, akire a neveltetésük miatt úgy érzik, hogy kell. A pártok valódi arca sokszor nem is jut el hozzájuk. Például egyik rokonom egy kádárista, rendpárti, elég tájékozatlan egyén. Valamiért mégis úgy gondolta hogy az SZDSZ-re kell szavazgatnia, mert a Kuncze milyen jó fej. A titok nyitja, hogy az egyetlen értelmiségi a családban is megveszekedett szdsz-es volt, amíg volt ilyen párt.


Hogy én miért vagyok jobboldali? Természetesen amiatt, amit itthonról kaptam. Nálunk a fő ellenség a kommunisták és az szdsz-vezérek, és azok is maradnak :) Tényleg nem nagyon érdekel a pártok programmja, bár arról meg vagyok győződve, hogy nem tartanánk itt ha 2002-ben nem veszt a Fidesz.

Ettől még nem szavazok a Fideszre, szerintem szükség van egy kisebb jobboldali pártra is, ami adja a jó ötleteket a nagytesónak. Jelenleg ez a Jobbik, ami elég nyomorultul viselkedik, egy prolipártnak tűnik. Ha lesz jobb párt, arra szavazok, ha pedig a Fidi győzelme veszélyben van, természetesen a Fideszre.

Az egészet úgy lehetne összegezni, hogy lehet hogy mindegyik lop, de valamelyik legalább a mi kutyánk kölyke.

2012. máj. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%

Mszp? Nem mert szétlopták 8 év alatt az országot,és mikor ez nem tetszett az embereknek leverték őket mint a cölöpöt.

LMP? Szdsz utódpárt SOHA!

Zsidesz? Azért szavaztam rájuk mert az ígérték hogy sittre b@szák a tolvaj politikusokat. Azóta rájöttem hogy holló a hollónak nem vájja ki a szemét.

Dk? Hülye vagy? A Fletóra? SOHA!

Marad a Jobbik mert legalább még nem voltak,de sanszos hogy ugyanilyen szemetek lesznek mint az eddigiek. De Ők "még" nem járatták le magukat a szememben. Pölö míg Brüsszelben a fideszesek meg az emeszpések hajbókolnak addig Ők visszapofáznak.

2012. máj. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

látod, az a gond, hogy sokan úgy döntenek a támogatottjukról, vagy mondanak le szavazati jogukról, mint az előző hozzászóló. Ez nagyon szomorú. Főleg azokkal (azzal az oldallal, azokkal a pártokkal) kell vigyázni, amelyik indulatok gerjesztése által képes maga mellé embereket állítani akkor is, ha nem ismert a valódi programjuk. Ők más pártok programjának sajátjukkal történő összehasonlítása és szakmai érvek ütköztetése helyett, személyeskedő, és lejárató hadjáratokkal "érvelnek" (lásd előzőt!)

Miket mondott?!

"Mszp? Nem mert szétlopták 8 év alatt az országot,és mikor ez nem tetszett az embereknek leverték őket mint a cölöpöt."

- Az igazság az, hogy sajnos az összes eddigi kormány így viselkedett. A Fidesz elmúttnyócév elszámoltatási programját inkább lehetne leszámoltatási propagandaprogramnak nevezni: a valódi cél az MSZP-SZDSZ lejáratása (és az LMP folytonos hazug összemosása az SZDSZ-szel szintén egy tudatos lejárató kampány). Ha valódi elszámoltatást akartak volna, nem húzzák ilyen sokáig, hogy folyamatosan mindig legyen valaki terítéken a magyarnemzetben és a hírtévében, akkor nem szűkítik a kört 8 évre,és a jelenlegi ellenzékre hanem 20 évben gondolkoznak, felvállalva azt is, hogy ebbe a Fidesz és a KDNP bűnöseit is felelősségre kell vonni. Valamint megvizsgálják hogy milyen módon lehet a továbbiakban megelőzni az ilyen eseményeket.


"LMP? Szdsz utódpárt SOHA!"

- Na ez egy hazugság, vagy egy hazugság által megtévesztett mantrázása. Valódi bizonyítéka persze nincs!


"Zsidesz? Azért szavaztam rájuk mert az ígérték hogy sittre b@szák a tolvaj politikusokat. Azóta rájöttem hogy holló a hollónak nem vájja ki a szemét.

Dk? Hülye vagy? A Fletóra? SOHA!"

- Ezek sem érvek!


"Marad a Jobbik mert legalább még nem voltak,de sanszos hogy ugyanilyen szemetek lesznek mint az eddigiek. De Ők "még" nem járatták le magukat a szememben. Pölö míg Brüsszelben a fideszesek meg az emeszpések hajbókolnak addig Ők visszapofáznak."

- Ez sem érv egy döntés mellett! Mellesleg már sorozatosan lejáratták magukat, csak nem veszik tudomásul, mert saját beszűkült és aberrált gondolkodásrendszerük szerint mennek, ami "mechanikailag" orbánabb az orbánénál (vagyis erősebben mennek és viszik az országot behunyt szemmel a falnak) Mit hallunk tőlük a zsidózáson és a cigányozáson kívül, ami programként fogható fel?! Azt, hogy lépjünk ki az EU-ból! Hogy a hitelünket ne fizessük vissza, stb. Hatástanulmányok persze nincsenek! Jól hangzik a szabadság csak iszonyatos felelőtlenség! Ellenzékben nem nagy dolog beszólogatni, de én ennek sem vagyok híve, én azt a pártot becsülöm, amelyik ellenzékben konstruktívan kritikus. Az ilyenek érdemlik meg a bizalmat!

2012. máj. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Hát az ilyenekért szavazok másra, bárkire még Leninre is csak ezekre nem.

[link]

2012. máj. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:

Hogy a kérdésre válaszoljak:


A szüleim a két nagy pártra szavaznak, biztos befolyásolt, de én nem őket követem. A konzervativizmusomat biztos nekik köszönhetem (valamilyen szinten).


Kb. 16 éves koromban elkezdett érdekelni a dolog, és elkezdtem követni a politikai történéseket, utánaolvastam a történelemnek (akkor még messze nem tanultunk a 20. századról). Eljutottam arra az álláspontra, hogy a világon kb. bármelyik pártra legfeljebb a legkisebb rossz elve alapján lehet szavazni. Egyszerűen ilyen az emberi természet, ha ott a lehetőség a minimális kockázatú - persze illegális - haszonszerzésre, azt bizony kihasználják.


Két ideológiát tartok teljesen elfogadhatatlannak: a kommunizmust és a nácizmust. Azt hiszem, ezt nem kell különösebben magyarázni. És csak ekkor jutottam el a magyar helyzet átgondolásához. :)


Naivan azt gondolnám, ha egy rossz rendszert leváltunk, akkor annak minden egyes haszonlesőjét ki kell zárni a további politikai életből - nálunk ez nem történt meg, erről regényeket lehetne írni. A múlt miatt számomra elfogadhatatlan, hogy a KMP-MKP-MDP-MSZMP vonal jogutódja - az MSZP - létezhet a rendszerváltás után. (Akkor miért döntöttük meg a hatalmukat? - szól a költői kérdés.) Mostanában meg elég gusztustalan, ahogy az LMP-hez közelednek. Talán nem meglepő, hogy rájuk nem szavazok.


A Fidesz, bár egy rendszerváltó párt, de rengeteg tag az előző rendszerben bőven vállalt szerepeket, nem beszélve arról, hogy még mindig hatalmas a támogatottságuk, szóval rájuk se szavazok.


Az LMP szimpatikus lenne, csak sajnos több tagját személyesen ismerem, és nem vagyok róluk túl jó véleménnyel (elég szedett-vedett párt), meg azért az ideológiájuk túl liberális nekem.


A DK-val kapcsolatban elégé elszomorít, hogy valószínűleg bekerül a parlamentbe egy ilyen többszörösen leszerepelt ember.


A szóba jöhető pártok közül pedig marad a Jobbik. Tényleg tanulságos, hogy mennyire le akarja őket járatni a többi párt és a média, már csak ezért is megérné rájuk szavazni. A programjukkal nagyrészt egyetértek, de sok dologgal, amit azon kívül csinálnak (pl. Morvai Krisztina egésze, illetve a szavazótábor miatt nem határolják el magukat olyan dolgoktól, amiktől kellene) - nem. Sőt, valószínűleg nem is lenne jó, ha kormányra kerülnének, de így, hogy erre nincs esélyük, nyugodt lelkiismerettel fogok rájuk szavazni.


Még egyszer mondom, egyik párt sem jó, csak számomra a Jobbik a legkisebb rossz.

2012. máj. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Engem a 2006-os őszi események után kezdett érdekelni a politika, akkor még a fideszben hittem, de késöbb rájöttem, hogy az én értékrendemet a Jobbik Magyarországért Mozgalom képviseli, ezért 2011-ben, 16 évesen be is léptem a pártba, azóta bekerültem a jobbik 700 tagú kongresszusába, és határozottan, lelkesen végzem azóta is a munkám!
2012. jún. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Aki az én érdekeimet képviseli. Most egy sincs ilyen, aki van az még gyenge
2012. jún. 2. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
"Titeket mi befolyásolt?" Semmi, nem szavazok... Nem rég olvastam egy nagyon jó megfogalmazást, ebből talán megérti az is aki nem járatos a dologban: "A politika olyan mint egy repülőgép, ha a bal szárny nem működik, akkor a jobb sem fog rendesen, és fordítva, tehát a repülő lezuhan." Ezzel azt akarom mondani hogy teljesen mindegy kire adod le a voksodat, nincs ember a földön aki ki tudja kormányozni ezt az Országot a gödörből. És azt is elárulom neked hogy magyar politikus, nem dönt Magyarország, és a Magyarok sorsáról, de még azt is megkockáztatom hogy az EP-ben sem lehetne beleszólásuk a dolgokba a képviselőknek. Az egyetlen dolog ami irányítja, nem csak az országot, hanem az egész világot, az a pénz, az adó, a kamatos kamat. A világ jelen állapotában tökéletesen megmutatja hogy mi valójában a modern rabszolgaság. Van aki ezzel nem ért egyet? Egyébként igazán tovább léphetnénk már ezen a "pártosodáson". Hogy várhatja el bárki, hogy Magyarország EGYséges legyen, mikor PÁRTok vannak hatalmon, tökmindegy hogy felváltva vagy egyhuzamba? PÁRTok, azaz részek, külön PARTíciók! Ez ki van találva, azt hiszi az ember hogy választhat, de rá kellene jönni már hogy mindig az lesz a csúnya rossz bácsi, aki éppen hatalmon van, mert akár akarja akár nem, nem képes kijuttatni az országot ebből a helyzetből, és ezt bizony ki is használja megint a másik PÁRT/RÉSZ, hogy hatalomra kerüljön. EZ EGY ÖRDÖGI KÖR. Az egyetlen eszköz amivel meg lehet ezt szüntetni, ha nem pénzeled azokat akik fent tartják mindezt. MAGYARORSZÁGON MÁR LEGALÁBB 5 ÉVE EURÓ VAN! CSAK ÉPPEN ELEKTRONIKUSAN. EZÉRT VAGYUNK EKKORA ADÓSSÁGOKBAN! NE SZAVAZZ! NE BANKOLJ!
2012. jún. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

# 19 Válaszod rengeteg tárgyi tévedést, és talán ezért téves következtetést tartalmaz, bár az is lehet, hogy valami agymosás áldozata vagy.

Az, hogy te nem szavazol, és másokat is erre buzdítasz, az nem azt jelenti, hogy nem támogatsz senkit, hanem hogy a legerősebb pártot támogatod. A Fidesz is így nyert kétharmadot, és így lett képes erre az ámokfutásra!

Abban egyetértek veled, hogy szükség van jobb és baloldalra, és ökopolitikára, stb. a politikában, hogy sok szempontból kell megvizsgálni. Te magad is ezt írtad: szükség van a repülőgépen jól működő mindkét szárnyra, és a függőleges vezérsíkra is! KONSTRUKTÍV kormánypárt és ellenzék kell, de sajnos ez nagyon hiányzik a magyar politikai kultúrából. A Lehet Más a Politika! (LMP) ezen kívánt és kíván változtatni.

A te elméleted a hasonlatodban úgy néz ki, mint egy repülő szárny nélkül. Persze az anarchizmust kitalálták már, de az se működik igazán. (vagy inkább egyáltalán)

Ami az ország és az EP vezetését illeti, nos természetes, hogy a gazdaságnak nagy befolyása van rá, de ez a befolyás kölcsönös. (Amennyiben kiszűrhető a korrupció, és a túlzott lobbizás, de valamilyen szinten még azzal együtt is.)

A különböző pártok és az egység nem zárja ki egymást:

Ahogy Müller Péter írta: "Az azonosságok erősítik, a különbözőségek gazdagítják egymást." én hozzátenném, ha megvan az egység tudata (vagyis a harmónia) ha ez hiányzik, akkor az azonosságok gerjesztik, őrületbe kergetik egymást Lásd azokat a fanatikusan magyarkodó gőgös embereket, amelyik minden más kultúra gondolkodó fölé helyezi magát, és nem hajlandó a másik nép hibájából vagy erényéből tanulni, gazdagodni, stb. A különbözőségek kioltják egymást, lásd az eddigi politikai eredményeket.

A harmóniát meg elsősorban az egyéneknek önmagukban kell megteremteni: hogyan is lehetne őrült egyénekből álló józan társadalmat kovácsolni?!

Az Egység nem azt jelenti, hogy ugyanúgy gondolkodunk mindenről, ugyanazok az érdekeink, hiszen mindenki különböző, és különbözőek az igényeink, érdekeink, stb. az a kérdés, hogy ezt képesek vagyunk-e konstruktívan kezelni, felülkerekedni az indulatainkon, féltékenységeinken, önzőségünkön, tolerálni a másik jogos szükségleteit...

"Az egyetlen eszköz amivel meg lehet ezt szüntetni, ha nem pénzeled azokat akik fent tartják mindezt."

Na ez a legérdekesebb! Hogy gondolod, hogy nem "pénzeled?! Nem adakozol nekik? Ez azért rossz, mert akkor pont a korrupt pártok lesznek versenyelőnyben. (Bár a korrupt pártoknak telik jó marketingre, és tudják adni a semmit jó pénzért és voksokért) Az állami párttámogatás az nem a szavazatod fejpénze miatt, hanem az arányok alapján jár. Vagy arra gondolsz, hogy az a helyes, ha az ember kibújik az adófizetés alól?! Ez végképp nem segít Magyarország gazdasági válságán!

"MAGYARORSZÁGON MÁR LEGALÁBB 5 ÉVE EURÓ VAN!"

Inkább úgy fogalmaznék, hogy van ez is, az is. Régebben meg sok egyéb valuta volt, ami sokkal rosszabb volt. Hol van €? Hát a nemzetközi pénzforgalomban, stb. ez természetes. Az is természetes, hogy a külgazdaság mindig is hatással volt a forint árfolyamra, de nem lehet mindenért ezzel okolni a devizát! A forint erősödéséért, gyengüléséért sok más tényező is felelős.

Az sem igaz, hogy kizárólag ezért lennénk ekkora nagy adósságban. Ha a forint árfolyama az euróval párhuzamosan mozgott volna, akkor nem lenne különösebben sokkoló az adósságnövekedés. És ott a kérdés, hogy az adósságot mire használják fel: a fazékhoz közel ülők elsikkasztják, a társadalom feléli, vagy befektetik valami olyasmibe, ami adott idő alatt nagyobb nyereséget termel, mint a hitelköltségek+ törlesztőrészlet, vagyis megtérül, hosszú távon pedig nyereséget hoz.

"NE SZAVAZZ!"

A szavazásra igenis szükség van, mint írtam fent. Aki nem szavaz, annak nincs joga méltatlankodni sem! Az összes szabadságharcban, forradalomban a hőseink többek között ezért a jogunkért harcoltak (ha mertek róla álmodni), akik e jog sutba dobására buzdítanak, nem csak a hőseink emlékét gyalázzák meg, és nem érdemlik meg az általuk vívni kívánt szabadságot, de még a demokrácia maradékát is feladják.

"NE BANKOLJ"

Okés, fizess arannyal, ezüsttel, és csak azt fogadj el, mert kizárólag annak van valós fedezete! A húszezres is csak egy papírfecni! ;-)

Mellesleg nem értem, hogy gondolod, hogy a lakossági forintszámlámra átutalják a fizetésemet, akkor azt miért váltanák euróra, és amikor kiveszem, miért váltanák vissza! Abszurd!

2012. jún. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!