Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Melyik párt az én pártom?

Melyik párt az én pártom?

Figyelt kérdés
Ha a Jobbikkal ellentétben pont azt szeretném, hogy az EU-nak inkább USA-jellege legyen (nagy államszövetség, egységes költségvetéssel, nyelvvel, hagyományokkal). Tehát ne legyen jelentősége annak, hogy Magyarország, Hollandia, Németország, stb. Szóval ne legyen jelentős szerepük a nemzetállamoknak, hanem egy egységes irányítás legyen, elvéve az országok szuverenitását.
2012. ápr. 4. 17:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
22%
A szdsz. Szerencsére az már ott van, ahová való.
2012. ápr. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%
Ilyen egy európai országban sincs - sajnos. Viszont vannak páneurópai, föderális pártok, akikre az EU választásokon szavazhatsz, ők hasonló elképzeléseket vallanak - kivéve az egységes nyelv, kultúra. Egyébként elárulom neked, hogy még az USA-ban sem egységes a kultúra, iszonyú eltérések vannak. Valószínűleg, ha pár száz évig egyben maradna az EU, akkor itt is "összeforrna" a társadalom, nyelv, kultúra, stb...
2012. ápr. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
95%
Ilyen párt tudomásom szerint nem létezik. :(
2012. ápr. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
kár... :( akkor alapítsunk egyet! hátha tetszene a népnek! :D
2012. ápr. 4. 17:52
 5/26 A kérdező kommentje:
bár mondjuk én nemigen alapíthatnék, még csak 15 vagyok :D akkor én baloldali vagyok?? még nem nagyon tudok a politikáról, de nekem ez nagyon tetszene!
2012. ápr. 4. 17:54
 6/26 anonim ***** válasza:
11%
SZDSZ.
2012. ápr. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
11%
Már lassan most is ez van,mert aki belép az "euba",az már nem nagyon csinálhat semmit,az eu engedélye nélkül.
2012. ápr. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

És ezt, hogy gondoltad? Megalakul a párt, netán meg is válasszák és akkor majd egy szem, lepkefing ország föderalizálja az EU-t? Szeretném, hogy így legyen, de ez baromság. Mondom, vannak páneurópai pártok, akiknek ez a céljuk, EU-i választás esetén szavazhatsz rájuk: ha az 500 millió európai többsége megszavazza, akkor megvalósul.


Itt van egy például: [link]

2012. ápr. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

idézek: " „Európai Konföderáció” létrehozását követelik, amiben megtarthatják az országok nemzeti önrendelkezésüket."

forrás: [link]


tehát a páneurópai-föderális párt nem játszik... mert ott épp megtarthatják az országok a nemzeti önrendelkezéseket, és épp nem akarják az "Európai Egyesült Államok" létrehozását, és elutasítják a Lisszaboni Szerződést...

2012. ápr. 4. 18:01
 10/26 A kérdező kommentje:
Óó #8 linkje tetszik :)
2012. ápr. 4. 18:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!