Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi a véleményetek a Bilderberg...

Agnetha kérdése:

Mi a véleményetek a Bilderberg összeesküvésről?

Figyelt kérdés

2012. jan. 6. 16:50
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
36%
Vicces, hogy amikor emberek önálló gondolataikat szembe állítják azokéval, akik megnéztem xy filmet, vagy olvastak xy oldalon (ezek száma igen csekély, tehát mindegyik ugyan azt mondja) akkor jön az agymosott szó. Tehát az az agymosott, aki önállóan gondolkodik, és az a tuti, aki ugyan azokat a fszságokat terjeszti, mint számtalan társa. ÉRTEM.
2012. jan. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Egyesek szerint a Bilderberg-csoport semmilyen komoly szereppel nem rendelkezik a világpolitika vagy egyes országok (pl. Magyarország) belpolitikájának folyására. A tények azonban mást mutatnak: ez a csoport vette rá Bokrost a megszorításokra, és a 2009-es a miniszterelnök-jelöltek is tagjai.


A magam részéről totálisan elutasítom ezt a nem szkeptikus, hanem naiv álláspontot. (A teljesen fatalista és betonozott álláspontot szintén, de most éppen nem erről van szó.)


Idézzünk az Index Holbrooke-kal készült interjújából egy részletet:


„— Tudja, hogy kicsoda Laborc Sándor?


— Nem.


— Ő a magyar titkosszolgálatok új vezetője. Nagy belpolitikai vita kísérte kinevezését, mert a Szovjetunióban, a KGB egyetemén diplomázott. Orbán Viktor, a magyar ellenzék vezetője novemberi amerikai útja után azt mondta, hogy Washingtonban is aggódnak Laborc kinevezése miatt. Ön is találkozott akkor Orbánnal. Tud erről az ügyről bármit is, hallott róla?


— Nem. De egyébként sem akarok beleszólni a magyar belpolitikai vitákba. Az ügy részleteit pedig nem ismerem.


— Igaz az, hogy 1995-ben amerikai külügyminiszter-helyettesként nyomást gyakorolt a magyar kormányra, hogy vezesse be a megszorító intézkedéseket?


— Ez igaz. 1995 tavaszán történt. Daniel Frieddel látogattunk Budapestre, ő most az európai ügyekért felelős külügyminiszter-helyettes, és velünk tartott David Lipton pénzügyminiszter-helyettes is. Találkoztunk Horn miniszterelnökkel, Bokros Lajos pénzügyminiszterrel és Surányi Györggyel, a nemzeti bank elnökével. Bokros határozottan egy erős gazdasági csomagot javasolt és mi ebben támogattuk őt. Keserű pirula volt, de Horn bölcsen vállalta. A történelem szerintem bebizonyította, hogy jó döntés volt. Tudom, hogy Bokrost ezért nagyon keményen támadták, de én csodálója vagyok bátorságának és előrelátásának. Bokrost épp olyan nagyra kellene értékelni, mint Bob Rubint értékelik Amerikában. (Robert Rubin amerikai pénzügyminiszter volt 1995-99-ben, irányításával az amerikai gazdaság szárnyalni kezdett — szerk.) Bokros a magyar gazdasági fellendülés atyja. Tudom, hogy rengeteget bántották. Kiheverte azóta?”


Vegyük tehát csak ezt a részletet.


Mit szólnak ahhoz, hogy Holbrooke két egymást követő kérdésre egymást homlokegyenest kizáró válaszokat ad? Két állítás:


1. „Nem akarok beleszólni a magyar belpolitikai vitákba”


2. „Bokros határozottan egy erős gazdasági csomagot javasolt és mi ebben támogattuk őt.”


Ja, hogy végül is az nem politikai kérdés?

És az a 120-130 ember tényleg csak úgy találkozgat, iszogat.


Hát persze. :–>

2012. jan. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!