Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ti mit tennétek a kormány...

Ti mit tennétek a kormány helyében a jelenlegi helyzetben?

Figyelt kérdés
Itt gyakorin mindig csak azt olvasom, hogy a kormány ezt meg azt rosszul csinálja, és nem így kéne. De konkrét javaslatok nagyon ritkák. Szóval ti mit tennétek és milyen sorrendben, ha hirtelen 2/3 -otok lenne?
2011. nov. 18. 15:56
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Pont a lényeget nem értetted meg, szóval olvasd vissza amit írtam, mert így nem lehet vitázni...
2011. nov. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

"Ne viccelj már, azért ha összevonunk pár darab néhány száz fős települést, azt el bírja látni egy önkormányzat gond nélkül. Ha 50000 lakost elbír. Azontúl van 50 egynéhány ezer képviselőnk, plusz az önkormányzatokhoz tartozó háttérintézmények ugye...

Másrészt mint mondtam nagyobb méretekben egy önkormányzaton belül hatékonyan megszervezhető lenne az oktatás, közmunka, eü. stb."


Ki mondta, hogy nem? Attól még több pénz nem lesz, amit meg a vezető testületen megspórolsz a fizetett alkalmazottak visszahozzák, hiszen nagyobb önkormányzat több alkalmazottat igényel. Nem az a kérdés, hogy az önkormányzatok összevonása hatékonyabb működést eredményez e vagy sem, ettől még nem lesz jobb a helyzet, alig, vagy egyáltalán nem lesz olcsóbb, és több pénzre így is szükség lesz.


"A magánfinanszírozás önmagában nem dobja meg a K+F-et, de a mostani modern technikára sincs pénz, sőt szinte mindenhol várólisták vannak (teljesítményvolumen korlát ugye...). Itt arról van szó, hogy akinek van pénze vehet magának jobbat, így több embernek elérhetővé válna a jobb minőség. + a verseny a biztosítók között, szabályozott keretekkel természetesen. Akinek meg nincs, annak is jut vmi... "


Itt kiemelnék egy részt! Akinek van pénze.... Akinek van pénze, az kapna normális ellátást, az alapellátást pedig költségcsökkentés miatt nagyon silány minőségűre redukálnák, hiszen abban nincs üzlet. Nem lehet kizárni a szociális tényezőt ha közszolgáltatásokról van szó...


"Civilszervezeteket továbbra sem érted úgy látom önkéntes szolidaritás <---> kényszer szolidaritás "


Nem érted a civil szervezetek működésének a lényegét. A civil szervezetek valós társadalmi igényeket elégítenek ki, valós problémákat oldanak meg egy SZERVEZETI STRUKTÚRA keretein belül, eszközökkel, munkaerőállománnyal stb... Nem arról van szó, hogy egyenként odamennek a civil egyének megfürdetni az öreg nénit, és aggyá bdmeg pénzt állam szappanra ! Te odamennél szolidaritásból egy hajléktalanhoz takarót adni? Sőt jobbat kérdezek, te télen hetente mondjuk háromszor végigjárnád az utakat hajléktalanok után kutatva, akiknek élelmet és takarót osztasz? Elmennél szolidaritásból megfürdetni egy öreg nénit, vagy gondozni ha beteg? Igazából kompetenciád sincs hozzá... De civil szervezetek akár kultúraszervező tevékenységet is folytathatnak, közösségeket alkotnak stb.... Ez nem feltétlenül szolidaritás alapú. Ahogy példának okáért a drogosok kezelése sem.

Egyébként pedig a legalább középfokú végzettségűeknek a garantált bérminimum 95 000 HUF.

2011. nov. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Azért kistelepüléseken nem mondható el, hogy full kihasználtsággal dolgozna a munkaerő.


Igen valami jutna. Ingyen nem kell sok mindent várni, ennyi jut és kész.


Még mindig nem érted a dolgot: az állam helyett adjon az adófizető, ha akar, és annak, amelyiknél úgy érzi, hogy jól hasznosul.

Ne az állam mondja meg, hogy melyik alapítványnak, egyháznak, civilszervezetnek jár pénz, mert az egyenes út a korrupcióhoz.


És ugye a fő probléma az állam gazdaságra való gusztustalan mértékű (50%) rátelepedése.

2011. nov. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Középfokú végzettséget igénylő munkakörben annyi. Sok helyen örülsz, ha munkát kapsz, nemhogy még válogass.


Egyébként szerintem ez is egy vicc (külön minimálbér + végzettségre...)

2011. nov. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:

A népességfogyásról csak annyit, hogy nem ilyen egyszerű a helyzet, hogy minél gazdagabb az ország, annál kevesebb gyerek születik. Egy bizonyos fejlettségi szint felett ez megfordul, és a gazdag helyeken születik több gyerek. Erre jó példa Németország, ahol a gazdag déli tartományokban jóval több gyerek születik, mint a szegényebb északon. De példának fel lehet még hozni Franciaországot, vagy az USA-t is, ahol jóval több az egy nőre jutó gyerekek száma, mint Magyarországon, pedig nálunk fejlettebb országok.

Egyszerűen arról van szó, hogy itt sokan nem vállalnak annyi gyereket, amennyit eredetileg terveztek, mert nem tudnák őket jó körülmények között eltartani. Persze a "szociálisan gyengéket" ez nem zavarja, ők akkor is csinálják a gyereket ha nem kéne.

A határon túli magyarokkal kapcsolatban igazad van, sokkal rosszabbak lennének Magyarország demográfiai mutatói, ha nem jött volna ide az utóbbi 20 évben rengeteg főleg erdélyi magyar munkavállalói. A gimnáziumban, ahol tanultam (Ny-Dunántúl), a fél tanári kar erdélyi. Manapság viszont sajnos ők is egyenesen Nyugat-Európába mennek.

2011. nov. 24. 22:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!