Mi annak az akadálya hogy Hazánkban ne legyen ekkora béraránytalanság? Mert ezt semmi nem indokolja, viszont a dolgozók kárára működik.
Magyarországon az egyik legkisebb a jövedelmi egyenlőtlenség a világon.
Innen hova egyenlősítsünk?
volt lehetőségem afrikában tölteni egy hetet...
ott volt olyan, hogy az utcán az egyik ember törölgette a vadonat új mercedesét, mellette pedig egy másik etette a szamarát, a kocsi előtt
itt még ehhez képest semmi nincs
vagyoni különbségek mindenhol lesznek, attól, hogy vannak akik jobban keresnek, vannak akik nem, még nincs nagy egyenlőtlenség
Az első nagy marhaságot írt! Vannak bizonyára országok,ahol nagyobbak a különbségek,de mi nem tartozunk azok közé,ahol kicsik: Ezt csak a néhány jól kereső Fideszes állítja! Nem képesek a társadalomban körülnézni,elolvasni a közvéleménykutatők vagy a KSH felméréseit!
Ahhoz,hogy javuljanak az arányok,megfelelő gazdasági,pénzügyi,adó törvények kellenének. Tisztességes vállalkozók,akik nem csak a saját hasznukkal törődnek,nem használják ki a munkavállalóikat.
Ma az ország 20 % nagyon jól él,a többi pedig kevésbbé,vagy alig. Ezen a kormány nem is akar változtatni. Inkább generálja a különbséget az egykulcsos adóval. A gazdag még gazdagabb lett, a szegény még szegényebb!
Nemrégen olvastam egy tanulmányt. A témája: miért irritálja a magyarok többségét a jövedelem különbség annyira,ami a nyugati országokban nem jellemző.
A következtetés: Magyarországon az emberek többsége nem tud tisztességes körülmények között megélni a jövedelméből, a nyugati országokban pedig igen. Ezért ott nem zavarja őket az,hogy vannak,akik gazdagabbak náluk.
A szerző nem szoci volt,és én sem vagyok az. Csak ismerem a körülöttem élő embereket.
Olyan béregyenlőség, mint az átkosban volt, már soha nem lesz.
Nagyobb baj, hogy Magyarországon a magasabb bér annyi, mint amennyinek az alacsonyabb bérnek kellene lenni...
20:49
"Az első nagy marhaságot írt!"
Szóval a belinkelt térkép téves.
Na, akkor mennyi az országok valós Gini-indexe, amit ezek szerint jobban tudsz, mint a Világban, az ENSZ stb.?
Ki vele, mikor készült a kutatásod, milyen módszerekkel, hol publikáltad?
"Inkább generálja a különbséget az egykulcsos adóval. A gazdag még gazdagabb lett, a szegény még szegényebb! "
Önellentmondásba keveredtél. Eddig progresszív adózás volt Magyarországon, ám az állításod szerint ennek ellenére mégis hatalmas béraránytalanság alakult ki. Akkor, hogy is van ez szerinted?
Magyar sajátosság. Sajnálkozunk sopánkodunk és várjuk a segítséget. Szidjuk a kormányt meg a multit meg a gonosz vállalkozót, hogy senki sem akarja jószántából megfizetni a szegény dolgozót. Miért csodálkoztok ezen ? Ha te egy kiló kenyeret megvehetsz 200 forintért miért adnál érte 220 forintot. Ugyanígy működik a munkaerő piac is. Sima adásvétel. Ma ennyi a munkaerőd értéke a piacon.
Hogyan lehetne javítani a piaci pozíciókon ? Összefogás, érdekvédelem, szakszervezetek.
El tudsz képzelni Magyarországon általános sztrájkot ?
Mint az olaszoknál vagy franciáknál. Amikor a 8 sávos autóúton hömpölyög az embertömeg. Számomra ez elképzelhetetlen.
Nálunk az ilyen embertömeg 30 emberből áll. De azok rögtön legalább 6 csoportra oszlanak pártállás szerint. A sajtó meg nem győzi különböző szögből fotózni őket meg photoshoppal retusálni a képeket, hogy meglegyen a napi szenzáció a tömegfelvonulás.
Nincs önellentmondás.
Amíg progresszív adózás volt,addig is volt béraránytalanság. Az egykulcsos adó miatt ez az aránytalanság növekedett. Jobban szétnyílt a bérolló, mint eddig volt.
A hivatalos statisztika szerint is 130.000.- Ft az átlagkereset.
Aki szerint nincs béraránytalanság e között és a fél vagy egymilliós keresetek között,az nagyon szűk látókörű.
Azon már hosszan lehetne vitatkozni,hogy miért ilyenek a bérarányok,mit kellene ellene tenni,hogyan kellene a munkanélküliséget csökkenteni stb.
Amíg egy munkahelyre sok jelentkező jut,addig a bérek alacsonyak maradnak. Ez a piacgazdaságra jellemző.
Furmányosan megfogalmazott kérdés. Hogy mennyit keresel, azt a munkaadód határozza meg. Ha adhatna is többet, nem teszi, mert ennyiért is elvállalod. A minimumot az állam egyezteti a munkaadókkal. Hogy az miért alacsony? Mert nem a kormányok irányítanak, hanem a tőke. Erre vártunk, '89-ben
meg is kaptuk. A munka adók akkor adnak többet, - egy-két morzsa helyett három-négyet - amikor már annyi pénzük van, hogy a fülükön folyik ki. Ez van. Legyél te is vállalkozó, pénzügyi zseni, és élj mások kiszipolyozásából. Esetleg lázadj fel, "akaszd fel a királyokat", de az már kommunizmus gyanús modern mumus. Nem értem mit vártak az emberek, a rendszerváltástól. Nem elég, hogy megszűnt a politikai elnyomás? Még az urakkal is egy asztalhoz ülnél?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!