Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért nincsen Magyarországon...

Miért nincsen Magyarországon korszerű, nyugatias jobboldal?

Figyelt kérdés

A magyar politikai palettát szemlélve -noha magukat jobboldaliként meghatározó párt van bőven- mégsem lehet felismerni azt a következetesen nemzeti, konzervatív, patrióta irányt, amely például Németországban vagy Ausztriában nagyon régóta a politikai kultúra elválaszthatatlan része. Helyette van nálunk egy populista fővonal, amely ha kell baloldali, ha kell, radikális, ha kell, akkor éppen konzervatív, de a szavazatmaximálás felülír nála minden következetességet. Ott van mellette egy őskonzervatív pszeudopárt, amely nem is létezik, hiszen a valós támogatottsága szinte mérhetetlen. A nemzeti radikálisokról szót sem ejtenék, hiszen náluk a jobboldaliság alapvetően valakinek vagy valaminek a gyűlöletében merül ki, az ellenségkép a létezésük alapja.


Mi a véleményetek? Más is hiányolja a kulturált nemzeti konzervativizmust a hazai politikából?


2010. dec. 19. 11:41
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

"a nyugati világ mitől olyan békés? ott is megy a "harc" csak mivel nem nyugaton éled az életed így nem sokat tudsz róla!"


10 évig éltem Németországban és Ausztriában. Nem véletlenül említettem éppen ezt a két országot. Ott nincsen ez a kisszerű, indulatból való torzsalkodás, mint nálunk, sokkal nagyobb a társadalmi konszenzus az alapvető kérdésekben, és pontosan tudják, milyen normák szerint akarják élni az életüket. Eszükbe nem jutna olyan képtelenségeket hirdetni, hogy "a nyugat cserben hagyott minket, és különben is Kína erősödik, akkor forduljunk feléjük". Azt a jelenséget, hogy a családok, házastársak, barátok elhidegülnek egymástól a politika miatt, nem ismerik. Nyilvánvaló, hogy a politikában mindenütt vita folyik és konfliktusok merülnek fel, de ezek nem jutnak be az emberek privát szférájába...

2010. dec. 19. 16:51
 12/14 anonim ***** válasza:

Én is meg tudom erősíteni a kérdező kommentjét több éves nyugat-európai és amerikai múlttal a hátam mögött. Mi látjuk a különbséget, és pont nem az internetről.


Mondok egy példát, hogy érthetőbb legyen. Mikor én néha hazalátogatok Magyarországra, mindig látok olyat, hogy két ember kipattan az autóból, nem is értem, hogy miért, és iszonyatos szitkokat egymásra szórva, hevesen hadonászva elkezdenek veszekedni a semmin. De ha történik is valami, mondjuk koccantak, ezt Olaszországban vagy Németországban akkor se így rendezik. Teljesen nyugodtan, higgadtan megbeszélik, lerendezik, senki nem tételezi fel a másikról, hogy akkor őt most jogtalanul tönkre akarja tenni stb. Nincs veszekedés, üvöltözés, verekedés vagy netán gyilkosság. Mert Magyarország szinte mindennapos a tettlegesség is az utakon. És nem csak az utakon. Sehol nincs együttműködés, szolidaritás. A hajléktalanokkal is kegyetlenebbül, közönyösebben bánnak odahaza, meg az egyéb kiszolgáltatott emberekkel, a kórházi ápoltakkal, az öregekkel. És sajnos olyan jelentéktelen, piti dolgokon küzdenek az emberek otthon, ami máshol max egy szúnyogcsípésnyi kellemetlenségnek számít.

2010. dec. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

először is:

itt egy újabb kérdés ahol pár ember megint megállapította hogy rajta kívül csak primitív állatok élnek az országban, ehhez gratulálok:)

másodszor azt hogy mért nem szolidárisak az emberek egymással azt tényleg nem tudom valahogy így alakult. az igazat megvallva én tudatosan próbálok nem bunkózni senkivel de amikor már az ötödik ember b@sz ki velem olyankor én is nehezen türtőztetem magam. Innentől pedig már egy öngerjesztő folyamat az egész sajnos.

hogy miért nincs rendes jobb oldalunk?

azért amiért rendes baloldalunk sincsen. az összes mai párt leszámítva most már TALÁN a Jobbikot és az LMP-t az előző rendszer maradványai akik csak hatalmat akarnak. mindegy nekik milyen áron. éppen amire van igény annak adják el magukat. a baj az h senkit nem kötöttünk fel 89-ben és így az üzemek vezérei a privatizációkor felbecsültették h mennyit ér az üzem majd mivel tudták h ennél sokkal többet így ők maguk vették meg és minden maradt régiben.

2010. dec. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
57%

"Ott nincsen ez a kisszerű, indulatból való torzsalkodás"

fenéket nincs! nyilván valamivel kisebb, mivel ott viszonylagos jólét van

2010. dec. 20. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!