Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Magyarországnak nincs jövője,...

Magyarországnak nincs jövője, befellegzett?

Figyelt kérdés

Több emberrel beszéltem, és mondák, hogy ennek a országnak annyi. Nincs jövője.A magyarok elköltöznek, kihalnak, a cigányok szaporodnak, 60-70 év múlva itt nem lesznek magyarok. A kormánynak nincs pénze, az embereknek nincs munkája, pénze se a kormány több adóval akarnak pénzt, = embereknek kevesebb pénz marad.Azt mondják jobb, elköltözni külföldre, ott még van lehetőség élni. Azt mondják tanuljak amíg tudok, és költözzek el innen, mert nehéz lesz itt az élet.

Tényleg ilyen rossz a helyzet, és nem lehet megmenteni ezt az országot, kérdeztem tőlük, a válasz annyi volt lényegében, hogy ha lehetne, akkor már megmentették volna...

Tényleg ez a helyzet, Magyarországnak lassan, de biztosan befellegzik?


2010. nov. 15. 22:24
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
52%
Egy magyarországon tanitó tanár szavaival ha élhetek: " akinek van 10 dkg esze az elmegy innen amig még teheti"
2010. nov. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
9%

Ha így állunk hozzá nem is lesz!

Le lehet pontozni!

Még jó h az ország nem a GYK politika témaköreibe írogatókból áll :)

csakúgy megsúgom, ha kimész külföldre az nem jelenti azt, hogy rögtön meg fogsz tudni élni! Bizonyos esetekben még rosszabb is lehet! Egyelőre örüljetek, hogy lyuk van a sejhajunkon :-(

2010. nov. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
41%
nem veszed észre hogy nem nekünk kell ugy hozzáállni hanem azoknak akik az ország sorsáról döntenek?!
2010. nov. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
30%

15:17 - Pont ez a baj, hogy egyesek próbálják visszahúzni a változtatni akarókat. Ady megírta A magyar ugaron c. versében, olvasd el, nagyon aktuális ma is sajnos, bár ne lenne az. Csak nézd meg az eddigi rendszerváltás utáni kormányainkat, úgy mindet a mostanival együtt. Nem előrefelé, hanem visszafelé fejlődik általuk az ország, míg ők még gazdagabbá válnak.

A kezdő orvosok x évig nem mehetnek külföldre... Miért? Nem csak a megélhetésről beszélek, hanem a fejlesztésekről, az újításokról, az új módszerekről, amit hazahozhatnának onnan, ahol már sikeres. Nem visszatartani kéne a fiatalokat, hanem igenis kiküldeni szakmánként vezető, fejlett helyekre, hogy továbbfejlődjenek a tanulmányokon felül, és az ott szerzett tudást hazahozzák, és ezáltal fejlődjön az ország is.

Figyelj, nem megyek messze, Ausztria, volt egy "balesetem" pár éve, mikor ott töltöttem kint pár napot, a szemem sérült, sajnos a sérülés maradandó, de olyan kenőcsöt kaptam, amit itthon nem ismernek, és 3 nap alatt rendbejött a szemem, itthon kontrollon fél napot vártam, mire kiderült, hogy nincs is bent a szemorvos a klinikán, ahova előzőleg bejelentkeztem és időpontra mentem oda.

Van különbség, csak itt egyesek nem is akarnak változtatni, azt képzelik sokan, az elég, ha itthon maradsz, de nem elég, ha máshol valamit jobban tudnak, oda kell menni, megtanulni, elhozni a tudást. Ezeket az utakat támogatni kéne, nem akadályozni. Néhány hónap vagy néhány év, és haza már profin jön a szakember, és az ország fejlődése által az ország bevételei is növekedhetnének, és ha nem is egyik napról a másikra, de talán végre előre haladhatnánk és nem hátrafelé.

2010. nov. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
37%

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 15:56

egyetértek!

2010. nov. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
28%

erről van szó!

csak az a baj ha valaki egyszer megtapasztalja külföldöt az valószinűleg nem fog visszajönni.

2010. nov. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
34%

11:48


"Ha neked nincsenek ilyen gondjaid, örülj, de ne bántsd azokat, akik nem olyan szerencsések, mint te"


Nem én bántom őket, hanem ők azok, akik folyamatosan gyűlölködnek Magyarországgal szemben. Ha ennyire gyűlölnek minket magyarokat és az országunkat, miért nem tűnnek el innen? Ha már elhúzták a csíkot, miért jönnek magyar fórumokra gyűlölködni? Nem beteges viselkedés ez? De az.

2010. nov. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
59%

tegnap 13:49


Én jópár országot "megtapasztaltam" már, és sosem fogom megérteni, miért lennének jobbak Magyarországnál. Van, ami más országokban jobb, van, ami itt jobb. Az, hogy Magyarország = rossz, külföld = jó, egy hülyeség, amit komoly ember nem állít, csak akkor, ha beteges Magyarország-fóbiája van.

2010. nov. 19. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
15:46 - Nem gyűlölködnek, szeretnének megélni, de elveszik tőlük a lehetőséget. Nem az országot utálják (utáljuk), hanem a benne élő tolvajokat, hazugokat, rablókat, akik miatt lecsökken a becsületes ember esélye az élethez.
2010. nov. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
50%

13:49 - Egyik nagynéném visszajött, tulajdonképpen élete nagy részét Magyarországon élte le, 3 fiát egyedül nevelte fel, kőkemény nyomorban, de nem tette ki magukat a részegessé vált férje agressziójának, mikor a fiúk felnőttek, és már nem szorultak rá, akkor hozott egy döntést, és ment ki betegápolónak, dadának, házvezetőnőnek az Államokba, egyszerűen nem akarta, hogy a nyomorban maradjanak, és bejött neki, szerencséje volt, a pénzből annyit tartott csak magánál, ami ott kint szükséges volt (lakásért nem kellett fizetnie, háznál lakott, az étel is csekély költség volt emiatt...), a nagyobb részt hazaküldte a fiaihoz, kikeveredtek egy élhető szintre, aztán hazajött, most már végleg.

Orvos nagynéném 4 éve van külföldön, szerződéssel (Svédország), nem tervezi, hogy végleg kint marad, nem tudom, pontosan meddig tart a szerződése, de ha jön haza éppen látogatni, mindig mondja, hogy azért itthon érzi mégis inkább otthon magát, és a kisfia is szokta mondani (apukára ők se számíthatnak). Viszont itthon a közalkalmazotti bérből nem élnek meg, hálapénzt nem fogadott el (szegény családból származik, úgy érezte, nem várhat el pluszt egy betegtől, aki lehet, hogy az utolsóját adja oda), kint meg össze tudja szedni magát hálapénz nélkül is.

Ismerek még valakit, aki most ugyancsak kint van, ő Írországban, azt mondja, ő se tervezi végleg, de ő is tisztességesen meg akar élni.

2 embert ismerek (egyik szomszédom 2 lánya), akik nem jönnek már haza, bár nem ez volt az eredeti terv, de nekik meg közbejött az, hogy kint mentek férjhez, és így maradtak külföldön (egyikük az Államokban, másikuk Angliában, még egymáshoz sincsenek közel).

Tehát az ismerősi körömből jelenleg 5-ből 3 visszajön (vagy már jött), 2 maradt kint, a kisebb rész. Ha magamat is hozzávesszük, én is csak időszakosan mennék ki, de nem üres popsira, hanem ha van olyan lehetőség, amire érdemes, amitől fejlődhetek, tanulhatok, szakmán belül. Jó lenne, ha több ilyen pályázat volna, nagynéném így jutott ki Svédbe, ilyenekben kéne hosszú távon gondolkodni, mert ha begubózik az ország, az visszaveti a fejlődést, ha támogat, és kilátásba helyezi az élhető megélhetést itthon külföld után, akkor lesz kedv visszajönni. Akik visszajöttek vagy vissza akarnak jönni, mint azt mondják, hogy bár elfogadták, befogadták őket, mégse ugyanaz, nem az a hazájuk, nem az az otthonuk, messze vannak a családtól, barátoktól, hiányoznak nekik azok az emberek, akiket itthon hagytak. De menni kellett, mert élni akarnak, mert tevékenyek, nem akartak eladósodni.

2010. nov. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!