Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Magyarországnak nincs jövője,...

Magyarországnak nincs jövője, befellegzett?

Figyelt kérdés

Több emberrel beszéltem, és mondák, hogy ennek a országnak annyi. Nincs jövője.A magyarok elköltöznek, kihalnak, a cigányok szaporodnak, 60-70 év múlva itt nem lesznek magyarok. A kormánynak nincs pénze, az embereknek nincs munkája, pénze se a kormány több adóval akarnak pénzt, = embereknek kevesebb pénz marad.Azt mondják jobb, elköltözni külföldre, ott még van lehetőség élni. Azt mondják tanuljak amíg tudok, és költözzek el innen, mert nehéz lesz itt az élet.

Tényleg ilyen rossz a helyzet, és nem lehet megmenteni ezt az országot, kérdeztem tőlük, a válasz annyi volt lényegében, hogy ha lehetne, akkor már megmentették volna...

Tényleg ez a helyzet, Magyarországnak lassan, de biztosan befellegzik?


2010. nov. 15. 22:24
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
32%

„Hát a jövő tényleg nem látható, de a múlt igen. És te semmire nem tudsz következtetni az elmúlt 30 évből? (Vagy ha fiatalabb vagy akkor 10-ből is.)”


Persze, a tendenciából előre lehet vetíteni bizonyos dolgokat, de hosszabb távra nem érdemes tervezni. Azt például meg lehet becsülni 10 évre előre hogy körülbelül mekkora lesz a népesség, de azt például már nem hogy milyen kormány lesz.


Harminc éve nem lehetett előre tudni hogy tíz év múlva milyen események fognak bekövetkezni a keleti tömb országait illetően, de ha valaki megmondta volna hogy már pedig 1989-ben Magyarország köztársasággá alakul, akkor sem lehetett volna kitalálni hogy annak milyen hatásai lesznek.

2002-ben még az is teljességgel elképzelhetetlen volt, hogy a 2010-es választások ilyen eredményt hozzanak.


Ezért mondom azt hogy nem lehet messzemenő jóslásokba bocsátkozni, mivel nem tudjuk milyen események fogják alakítani a közeljövőt.

2010. nov. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
69%
talán idén 90 éve hogy nem megy az országnak. majd pont az orbán 4 év alatt fogja helyreállitani ugye? nincs kiut. amint végzek az iskolával letettem a nyelvvizsgámat azonnal megyek ki külföldre.
2010. nov. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
66%

Ne legyél már ilyen pesszimista!

Tanulj nyelveket, szerezz diplomákat, szakmákat, - hogy bármibe is kezdesz ebben az országban, mindig ki tudjanak fosztani az éppen aktuális "kormányok"!

2010. nov. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
57%
Tanulmányok után én is megyek.
2010. nov. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
15%

"Magyarországnak nincs jövője, befellegzett?"


Van jövője, csak számodra nincs. Vándorolj ki, nyafogó. Nincs szükség itt a hozzád hasonló depis lehúzó kerékkötőkre. Irány London!


Az ismerőseidnek is, akik szidják ezt az országot, mondd meg, hogy várja őket London. Mind tűnjetek már el innen és hagyjatok minket békén a beteg nyafogásotokkal, amit nagyon idegesítő hallgatni.

2010. nov. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
64%

07:46 - Nem jól állsz hozzá, bogár. A tisztességes ember egyszerűen csak meg akar élni és nem elpusztulni. Hogy van az, hogy közszférában dolgozó tisztességes, lelkiismeretes pedagógusok, orvosok a béka feneke alatt keresnek? Nagynéném azt mondta, hogy nem hajlandó elfogadni hálapénzt orvosként, de közalkalmazotti fizuból nem tudott megélni, kiment külföldre, érdekes, ott a fizetés is tükrözi, hogy megbecsülik a tehetségét. Óriási koponya, csak éppen szegény családból származik.

Innen nem azokat kellene elzavarnod, akik nem látnak más utat a megélhetésre, csak külföldön, hanem azokat, akik ilyen élhetetlenné teszik az átlagember számára ezt az országot, és közben felmarkolják a milliókat, milliárdokat a semmiért, és talán a tehetséges fiatalok nem mennének el, ha itthon meg lenne becsülve a munkájuk élhető fizetéssel. Sokakat csak ez hajt el innen. Ha neked nincsenek ilyen gondjaid, örülj, de ne bántsd azokat, akik nem olyan szerencsések, mint te, inkább segíts, hogy jobb legyen a helyzet, és az embereknek érdekükben álljon itthon maradni. Amúgy én is mennék külföldre, de elsősorban tapasztalatszerzés miatt, mert az az igazság, hogy nagynéném is azon felül, hogy jobban megél, olyan technológiákat és módszereket ismer meg ott kint, amit itthon nem használnak a szakmában, és ha hazajön (nem tudom, pontosan meddig szól a szerződése), ezek a tapasztalatok nagyon jól fognak neki jönni a gyógyításban.

2010. nov. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
23:27 - Viszont arra tudsz következtetni, hogy ha valaki egyszer lopott (nem megélhetésből), az valószínűleg újból megteszi.
2010. nov. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
86%

Igazából ha azok aki mondták már, hogy elmennének és elmennek akkor úgy 7-8 millióra esne le a népesség.


És igen az, hogy aki tisztességes munkával dolgozik az itthon nem él meg. Kint se fog király lenni, de legalább normális szinten meg tud élni, tud pénzt félretenni, vannak kilátásai.

2010. nov. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
57%

ma 07:46!

megyek is. te meg tengődj minimálbéren vért izzadva vagy tanulj 40 éves korodig. ha neked ez kell én nem tartalak vissza.

2010. nov. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
42%

ja és nekem ne gyere most azzal hogy te 300 ezret keresel mert egy egyszerű tanár aki itthon 120 meg 140 ezret kere az ausztriába 800.000 körül átszámolva JA és heti 4 munkanap a legtöbbnek.

jöhetsz a nagy mellényeddel akkor se fogom elhinni hogy jobban élsz mint egy osztrák vagy akárki más külföldi.

2010. nov. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!