Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mit élveznek a magyar nácik a...

Mit élveznek a magyar nácik a Mein Kampf-on, amikor abban Hitler világosan leírja, hogy gyűlöli a magyarokat?

Figyelt kérdés

Idézet a műből:


"Undorító volt számomra a fajok elegye, amelyet a birodalmi főváros (Bécs) mutatott, undorító ez a csehekből, lengyelekből, magyarokból, ruténekből, szerbekből, horvátokból stb. álló népkeverék, mindezek között viszont az emberiség örök rákfenéje, zsidók és megint csak zsidók.


Számomra ez a hatalmas város maga a megtestesült vérfertőzés."


2010. okt. 30. 22:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 anonim ***** válasza:
100%
Már hogy Judenburg? Annak tényleg benne van a címerében a Judenhut.
2012. febr. 23. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/80 anonim válasza:
100%

Tudom hogy ez a válasz a kérdés feltevése után majdnem két évvel jön, de szerintem döntő jelentőségű lesz, és megdönti a kedves kérdezőnek az állítását.

Ma reggel találtam meg ezt a kérdést, és gondoltam akkor beleolvasok a "Mein Kampf"-ba és megpróbáltam választ keresni erre, hisz a kérdező idézete alapján nem tudtam eldönteni hogy akkor most miért támogatta Hitler a magyar lakta területek visszacsatolását, ha esetleg nem kívánatos népnek gondolta őket? Hiszen az nem a legjobb indok hogy kellett neki katona az oroszok ellen, hiszen a románoktól elcsatolt Észak-Erdély ellenére román katonák is harcba mentek, sőt! A Szlovákoktól is jelentős katonai erőt kapott, pedig Felvidék egy részét is visszacsatolta, köztük a részemről leginkább kedvelt Kassa is visszakerült.

ÉS találtam egy részletet ami alapján kimondható Hitler a magyarokat is árjának tartotta és választ ad számomra, hogy Hitler személyével kapcsolatban rengeteg hazugság fedi a világot, ez is azt bizonyítja hogy mennyire irigyelték riválisai:

"A Harmadik Birodalom Adolf Hitler felfogását követve a 2. értelmezésben fogalmazta meg az "árjaparagrafust". Eszerint árjának számít minden olyan európai ember, akiben legalább dédszülõkig bezáróan nincsen zsidó vér. Az árjaparagrafus feltételeinek tehát megfelel a magyar is, ha családjába nem került be zsidó vér."

2012. aug. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/80 anonim ***** válasza:
100%
Ő csak azt mondta, hogy semmiféle keveredéseket nem szeret, azt nem, hogy a magyarokat gyűlöli.
2013. jan. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/80 anonim ***** válasza:
100%
Magyar nácik nem léteznek. Magyar neonácik esetleg. A nácik Hitler emberei voltak, ahogy a fasiszták Mussoliniéi. Ne beszélj fas zságokat, antif asz barátom.
2013. febr. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/80 anonim ***** válasza:
100%
Már miért ne léteznének? Vannak kifejezetten hitleristák.
2013. febr. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/80 anonim ***** válasza:
100%
A multikulturalizmus volt számára undorító, nem a magyarok vagy a horvátok.
2013. máj. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/80 anonim ***** válasza:
84%

Ugyan már emberek, 7 oldalni rizsát képesek voltatok írni, hol ott csak annyi a gond, hogy a kérdező nem képes értelmezni a szöveget.

Hitler világosan leírta amit gondolt és nem azt akarta, hogy a "csökkentett módban lévő értelmiség" a jövőben kiforgassa a szavait.

Nem kell Hitlert szidni azért mert nem tudsz olvasni és nem kell gyűlöletet kelteni.

Hitler a kor legfelvilágosultabb embere volt, tudta mit és hogy kell tenni és mint kiderült a történelem során is(ugye ha a hülyegyerek tanulna is és nem csak hülyeségeket kérdezne), hogy Hitler nem gyűlölte a magyarokat, de nem is szerette mert sokszor nem műkördtünk vele együtt.

Aki megkérdőjelezné az írást Hitler felvilágosultságáról az írásomban, valamint idézne az írásomból, az csak arra gondoljon, hogy mára a kisebbségi és a zsidó dolgok mennyire elfajultak és hol is tartunk most a pénzügyi válság idején, ahol holmi kisebbség betör a házakba és gyilkolja és zaklatja az adófizetőket és molesztálja a felnőtt nőket(Tudjuk kit, szegény lány előtt még ott volt az egész élet).

Aki nem ért a témához az ne próbáljon okosnak tűnni és ide írkálni.

Köszönöm.

2013. máj. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/80 anonim ***** válasza:
100%

Ui: Én is egy tiszta Magyarországot szeretnék, nem egy olyat, ahol a világ legalja is magasra tör.

Kifejezetten pártolom Hitlernek a gondolkodását, kár érte hogy már nem él.

2013. máj. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/80 anonim ***** válasza:
100%
Még csak 124 éves lenne.
2013. máj. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/80 Jookoo ***** válasza:
100%

Nem akarok belebonyolódni ebbe a vitába,főleg,hogy már a kérdés is katasztofális.

Aki olvassa/olvasta a Mein Kampfot sohasem azért tette,mert élvezte.Élvezhetsz egy jó regényt,egy ütős novellát,de egy ilyen művet sohasem élvezetből olvasol.Ezt vagy politikai indíttatásból,vagy kíváncsiságból olvasod,de semmiképpen sem szórakozásból.

Ez nem egy poénos,olvasmányos könyv,ez a világ tragédiája Hitler szemével.Leírja véleményét,tanácsait és tapasztalatait.

Ha nem értesz vele egyet akkor ez van,nem kell szégyellned,de büszke se legyél rá.

Aki olvassa a Mein Kampf-ot az semmiképpen sem magyar náci,esetleg neonáci,de nem csak neonácik olvassák Hitler művét.

Az újabb súlyos hiba,hogy a kérdésben leszögezed,hogy "világosan leírja,hogy gyűlöli a magyarokat"

Ha ennyire tudod,hogy Hitler hogyan gondolkozott,érted a mögöttes jelentést,akkor ne kérdezd meg,de látható,hogy az idézetből annyit értettél meg,hogy a magyarok egy sorban vannak a csehekkel.Ennek a félreértésnek az az oka,hogy kivettél egy idézetet,viszont a szövegkörnyezetét nem túlzottan ismered,emiatt következtetsz rosszul.

Ez nem egy vers,ahol a költő a sorok mögött rejt el nagy mondanivalót,itt a szövegkörnyezet mindent felfedne,ha ismernéd azt.

Természetesen én sem érthetem Hitler észjárását,viszont a magyar nyelvet értem.

Mellesleg Hitler Horthy-t tényleg nem kedvelte,sőt kifejezetten ellenséges volt vele szemben,azonban Horthy sem tett semmit a jó viszony érdekében,tehát sem Hitler,sem Horthy nem volt szent így őrültség lenne Horthyt(aki egyébként a történelem nagy alakja és intelligens,művelt ember volt)egy tökéletes embernek nevezni Hitlert pedig sátánná tenni azért,mert gyűlölte Horthyt.

2013. szept. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!